باغی برای وسط میز

به گزارش هدا بلاگ، این باغچه کوچک رومیزی رشد کمی دارد اما زیبایی بی حد و حصری را به خانه تان می آورد! اگر از گذاشتن گلدان های مصنوعی روی میز پذیرایی تان خسته شدید، این باغ رویایی را امتحان کنید!

باغی برای وسط میز

اولا که این باغ زیبا را در هر جایی، از خانه و یا بیرون آن، می توانید قرار دهید. اگر از گیاهانی که احتیاج نوری کمی دارند بهره ببرید، مسئله ای نیست که آن را درون خانه و درون از پنجره هم قرار دهید. این باغچه زیبا حال و هوای یک جنگل را به میزتان می دهد و چون دیزاین آن به نحوی خواهد بود که همه اطراف آن دارای تزئینات و گیاه باشند، می توان از هر طرفی به آن نگاه کرد و آن را درست وسط میز گذاشت. این باغ درست مانند یک فضای سبز طبیعی می گردد چرا که ما از عناصر مختلف موجود در طبیعت، در این اثر هنری، استفاده می کنیم. اگر باغ تان را درست بسازید و بعلاوه درست از آن مراقبت کنید، حالا حالاها آن را خواهید داشت!

به چه وسایلی احتیاج داریم؟

- سینی

- خزه

- چسب حرارتی

- یک تنه یا شاخه درخت با سایز میانه

- مقداری خزه فشرده و پهن شده

- گلدان خزه ای به تعداد لازم

- گیاه (من از گیاهان هوازی، سرخس، بگونیا، پپرومیا، پیله آ و گل مغربی استفاده کردم). همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم بهتر است از گیاهانی با احتیاج نوری کم بهره ببرید. می توانید از ساکولنت و کاکتوس هایی که احتیاج نوری کمی دارند هم برای درست کردن این اثر هنری بهره ببرید.

- سیم گل

- قیچی

- خزه اسپانیایی

- مقداری وسایل تزئینی مانند میوه کوچک کاخ، سنگ، مجسمه، صدف و … (این عناصر باعث می شوند باغ مان طبیعی تر به نظر رسد)

دست به کار شویم!

مرحله اول - خزه ها را بر روی سینی قرار دهید

در کف یک سینی پلاستیکی یا فلزی مقداری خزه خشک بریزید تا به عنوان جذب نماینده آب عمل نمایند. بر روی لبه های سینی مقداری خزه زنده قرار دهید. خزه ها را از طریق چسب حرارتی و یا هر نوع چسب دیگری به سینی بچسبانید.

مرحله دوم - چوب را بیارایید

شاخته درختی که انتخاب نموده اید را از طریق چسباندن مقداری خزه فشرده به آن، طبیعی تر کنید. مقداری خزه را (می توانید از چمن مصنوعی کوتاه یا خزه های آماده هم بهره ببرید) با استفاده از چسب حرارتی به شاخه درخت بچسبانید. اگر خزه ها خیلی بلند و نا مرتب هستند، آنها را از طریق قیچی کوتاه و منظم کنید.

اگر بتوانید به بازار گل مراجعه کنید و برای این کار خزه روبانی تهیه کنید، خیلی بهتر است. کار کردن با این نوع خزه آسان تر و نتیجه هم بهتر خواهد بود.

مرحله سوم - گیاهان را جا به جا کنید و باغ را دیزاین کنید

برای درست کردن این باغ زیبا، گیاهانی را انتخاب کنید که احتیاجهای یکسانی داشته باشند چون قرار است شرایط یکسانی برای همه شان برقرار باشد.

قبل از اینکه گیاهان را به باغ تان اضافه کنید، ابتدا باید آن را به گلدان های خزه ای منتقل کنید. این گلدان ها زهکشی مورد احتیاج گیاه را در اختیارش قرار می دهند. البته به جای این کار می توانید ریشه های گیاه را در خزه بپیچید و دور آن را هم با نخ محکم کنید و به این صورت آن را درون باغ تان قرار دهید.

وقتی گیاه را به هر کدام از این روش ها آماده کردید، سطح خاک آن را با خزه اسپانیایی بپوشانید تا خاک آن معلوم نباشد.

حالا دوباره به سراغ سینی بروید، شاخه درختی که آماده نموده بودید را در وسط آن قرار دهید و با چسب حرارتی آن را به سطح سینی محکم بچسبانید. گیاهان را با گلدان های خزه ای در اطراف و لا به لای این شاخه دیزاین کنید. سعی کنید تمام سطح سینی تان را پر کنید و حتی یک جای کوچک را هم خالی از گیاه نگذارید. اگر دیگر گیاهی برای پر کردن سینی ندارید، آن را با خزه پر کنید.

بر روی شاخه درخت مقداری خزه بگذارید و سرخس ها را در لابه لای این خزه ها قرار دهید.

این قسمت تماما بسته به سلیقه خودتان است، باغ تان را هر جور که دوست دارید بسازید.

مرحله چهارم - وسایل جانبی را اضافه کنید!

دوست دارید درون باغ زیبای تان چه داشته باشید؟ چند کوتوله! تعدادی سنگ، یک تاب کوچک و … هر چیزی که می خواهید را به باغ تان اضافه کنید. من از تعدادی میوه کاج، قارچ مصنوعی، گل رز سفالی و … استفاده کردم.

خب! باغ تان آماده است! آن را در وسط میز پذیرایی تان قرار دهید و از هنر دست خودتان لذت ببرید.

اگر این باغ رویایی را درست کردید، تجربه خود را با ما درمیان بگذارید!

منبع: فوت و فن / midwestliving.com
انتشار: 25 اسفند 1401 بروزرسانی: 25 اسفند 1401 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 3651

به "باغی برای وسط میز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باغی برای وسط میز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید