بخشنامه سفر ویژه تعطیلات محرم ابلاغ شد

به گزارش هدا بلاگ، نقل از روابط عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، در متن بخشنامه ضروریات سفر در ایام سوگواری که از سوی ولی تیموری - رییس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر و معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی - به استان ها ابلاغ شده، آمده است: با توجه به فرارسیدن ایام تاسوعا و عاشورای حسینی(ع) و پیش بینی احتمال انجام سفر و جابه جایی هموطنان عزیز برای حضور در مراسم معنوی و آیینی استان ها، شهرها و روستاهای کشور ضمن نظارت بر رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی ابلاغی در قالب سفر هوشمند و حفظ حرمت ایام حسینی(ع) و در عین حال تکریم هموطنان و مسافران، ضروری است تاسیسات گردشگری و دستگاه های عضو ستاد اجرایی خدمات سفر استان در این روزها فعال باشند و خدمات رسانی مطلوب داشته باشند. به همین دلیل رعایت موارد ذیل در ابعاد ایمنی، بهداشتی، پذیرایی و اقامت، تردد جاده ای، اطلاع رسانی و هدایت مسافران اهمیت ویژه ای دارد:

بخشنامه سفر ویژه تعطیلات محرم ابلاغ شد

1- ضرورت هماهنگی بیش از پیش دستگاه های عضو ستاد اجرایی سفر در استان برای خدمات رسانی به هموطنان و مسافران در چارچوب پروتکل های بهداشتی

2- آمادگی کامل تاسیسات گردشگری ـ رفاهی و خدماتی، تجهیز و نظافت هر چه بهتر نمازخانه ها و سرویس های بهداشتی بین راهی

3- نظارت بر فعالیت تاسیسات گردشگری، دستگاه های عضو ستاد و در صورت بروز تخلف، برخورد با آن ها

4- رعایت کامل شئونات ماه محرم بویژه ایام تاسوعا و عاشورای حسینی در واحدهای تحت پوشش و گزارش موارد تخلف و خلاف هنجارهای جامعه به دستگاه های نظارتی

مقتضی است موضوع سریعاً در دستور کار ستاد اجرایی خدمات سفر استان قرار گرفته، ضمن برنامه ریزی و انجام هماهنگی های بین بخشی اطلاع رسانی لازم را در این خصوص به عمل آورند.

البته ستاد مقابله با کرونا پیش تر در اطلاعیه ای با اعلام شرایط قرمز در استان های تهران، مازندران، گیلان، قم، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، یزد، زنجان و قزوین و اعلام شرایط هشدار در استان های آذربایجان غربی، البرز، فارس، لرستان، هرمزگان، اردبیل، بوشهر، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی، مرکزی، ایلام، چهارمحال و بختیاری، گلستان و خوزستان، از مردم خواسته بود برای پیشگری از خطر انتقال بیماری، از هرگونه سفر در تعطیلات تاسوعا و عاشورا پرهیز نمایند.

وزیر بهداشت نیز گفته بود: خواهشم از مردم این است که عادی انگاری ننمایند. با تمام شدن کنکور فرزندان شان دوباره بار و بندیل نبندند و به این جاده و آن جاده بروند. ما بیشترین گرفتاری را هنوز در استان مازندران داریم. هنوز هم خیز استان مازندران را شاهدیم. بیشترین عارضه را در استان مازندران به دلیل سفرها داریم. اگر سفر در اشاعه بیماری نقش نداشت، ویروس ووهان چین چگونه منتشر شد؟ خواهشم این است که سفرها را واقعا انجام ندهند.

ایسنا

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

چای قند پهلو: چای قند پهلو، یک مجله خانوادگی است برای همه سنین

منبع: گردشبان
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 1445

به "بخشنامه سفر ویژه تعطیلات محرم ابلاغ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بخشنامه سفر ویژه تعطیلات محرم ابلاغ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید