تایید دو دارو برای مقابله بهتر با سویه اومیکرون

به گزارش هدا بلاگ، سازمان بهداشت جهانی دستورالعمل های خود را برای توصیه قوی به استفاده از دو دارو برای مقابله با کووید 19 بازبینی نموده است.

تایید دو دارو برای مقابله بهتر با سویه اومیکرون

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، سازمان بهداشت جهانی دستورالعمل های خود را برای توصیه قوی به استفاده از دو دارو برای مقابله با کووید 19 بازبینی نموده است.

این سازمان، یک مسدود نماینده آنزیم به نام باریسیتینیب و یک درمان آنتی بادی مونوکلونال به نام سوتروویماب را توصیه می نماید.

از آنجایی که سویه بسیار عفونی اومیکرون، بسیاری از درمان های کلیدی را بی اثر می نماید، سازمان بهداشت جهانی استفاده از این دو دارو را برای مقابله با این ویروس توصیه نموده است.

این سازمان، استفاده از بارسیتینیب را به عنوان جایگزینی برای مسدودنماینده های گیرنده اینترلوکین 6 (IL-6) در ترکیب با کورتیکواستروئید ها برای افرادی که کووید 19 شدید یا بحرانی را تجربه می نمایند قویاً توصیه می نماید.

بارسیتینیب یک داروی خوراکی است که اغلب برای درمان آرتروز روماتیسمی استفاده می گردد و با مسدود کردن آنزیم های خاصی که می توانند منجر به التهاب شوند، عمل می نماید.

بعلاوه سازمان بهداشت جهانی توصیه مشروط را برای استفاده از داروی آنتی بادی مونوکلونال سوتروویماب در بیماران مبتلا به کووید 19 غیر شدید ارائه کرد و استفاده از آن را تنها برای افرادی که در معرض بالاترین خطر بستری شدن در بیمارستان هستند توصیه می نماید.

این سازمان بعلاوه عدم استفاده از روکسولیتینیب و توفاسیتینیب را توصیه کرد، زیرا تحقیقات بیشتر نشان داد که شواهد قطعی برای فایده این دارو ها کم است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 اسفند 1400 بروزرسانی: 13 اسفند 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 3408

به "تایید دو دارو برای مقابله بهتر با سویه اومیکرون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تایید دو دارو برای مقابله بهتر با سویه اومیکرون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید