خبرنگاران باد و خاک هوای اهواز را خطرناک کرد

به گزارش هدا بلاگ، اهواز - خبرنگاران - سامانه پایش کیفیت هوای کشور، هوای اهواز را در پی وقوع طوفان گرد و خاک در شرایط خطرناک گزارش نموده است.

خبرنگاران باد و خاک هوای اهواز را خطرناک کرد

بر اساس گزارش سامانه پایش کیفی هوای کشور، هوای اهواز در ساعت 15 روز پنجشنبه با شاخص 358 و هوای کارون با شاخص 318 در شرایط خطرناک قرار دارند.

همچنین هوای اهواز در ساعت 14 با شاخص 267 و هوای کارون با شاخص 186 در شرایط ناسالم بوده است. آلودگی هوای اهواز و کارون ناشی از ذرات با اندازه 10 میکرون و گرد و خاک است.

شاخص دیروز هوای اهواز 143 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس گزارش شده است.

همچنین در ساعت 14 امروز شاخص هوای آبادان 119 و شاخص ماهشهر 110 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس گزارش شده است.

طوفان گرد و خاک در حالی در اهواز اتفاق افتاده که بارش شدید در این شهر از امروز پیش بینی شده است. بارش نم نم باران از ساعت 15 به تدریج در این شهر شروع شده که پیش بینی می گردد باعث کاهش آلودگی هوا گردد.

AQI شاخصی است که برای گزارش روزانه کیفیت هوا به کار می رود و نشان می دهد که هوای اطراف چقدر تمیز یا آلوده است و این حد از آلودگی چه اثراتی ممکن است بر سلامتی داشته باشد. این شاخص بر اثراتی متمرکز است که افراد ممکن است چند ساعت یا چند روز بعد از تنفس در این هوا با آنها روبرو شوند.

بر اساس این شاخص، صفر تا 50 در شرایط هوای پاک، 51 تا 100 در شرایط هوای سالم و کیفیت هوا قابل قبول، 101 تا 150 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس، 151 تا 200 در شرایط ناسالم و 201 تا 300 شرایط بسیار ناسالم و هشدار درباره بروز شرایط اضطراری بهداشتی است و با احتمال بیشتر سلامت همه جمعیت به خطر می افتد.

300 تا 500 شرایط هوای خطرناک شرایط اضطراری هشدار بهداشتی است. همه افراد ممکن است دچار پیامدهای بهداشتی وخیم شوند.

اداره کل هواشناسی خوزستان پیش بینی نموده است: از امروز پنجشنبه تا یکشنبه هفته آینده شاهد رگبار و رعد و برق و تندباد لحظه ای به ویژه در مناطق شمال، شمال شرق و جنوب شرق استان باشیم که سبب آبگرفتگی معابر و طغیان مسیل ها در مناطق مستعد خواهد شد.

شریعتی استاندار خوزستان نیز دیشب در نشست فوق العاده ستاد مدیریت بحران خوزستان، آماده باش در سراسر استان را در پی هشدار بارندگی های شدید اظهار داشت.

آژانس دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: ایرنا
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 2009

به "خبرنگاران باد و خاک هوای اهواز را خطرناک کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران باد و خاک هوای اهواز را خطرناک کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید