زنجیره صنعت برق خورشیدی کشور توسعه می یابد

به گزارش هدا بلاگ، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، موافقت نامه همکاری دوجانبه برای توسعه زنجیره ارزش صنعت برق خورشیدی کشور و مدیریت اجرای پروژه های مرتبط با حلقه های زنجیره با هدف استفاده حداکثری از دانش فنی داخلی و توانمندی شرکت های دانش بنیان میان صندوق نوآوری و شکوفایی و پیمانکار اصلی احداث نیروگاه های آبی در ایران به امضا رسید.

زنجیره صنعت برق خورشیدی کشور توسعه می یابد

در حاشیه جلسه امروز کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری و در حضور دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و دکتر احمدی رئیس دانشگاه تربیت مدرس، موافقنامه همکاری دوجانبه برای توسعه زنجیره ارزش صنعت برق خورشیدی کشور و مدیریت اجرای پروژه های مرتبط با حلقه های زنجیره با هدف استفاده حداکثری از دانش فنی داخلی و توانمندی شرکت های دانش بنیان میان دکتر علی وحدت رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی و علی وکیلی پیمانکار اصلی احداث نیروگاه های آبی در ایران منعقد شد.

بر اساس این موافقت نامه، زنجیره صنعت برق خورشیدی زنجیره ارزشی است که از اکتشافات منابع مناسب سیلیس آغاز و تا ایجاد نیروگاه های متمرکز و غیرمتمرکز برق خورشیدی ادامه می یابد.

فاز اول این موافقت نامه شامل مطالعات مقدماتی از طریق بررسی پژوهش های اولیه، تکمیل یا انجام مطالعات مجدد و مطالعات توجیهی فنی و اقتصادی برای تصمیم گیری نهایی ورود به سرمایه گذاری در توسعه زنجیره ارزش صنعت برق خورشیدی کشور است. همچنین تدوین نقشه راه، مدل توسعه و شناسایی شرکای بالقوه در فازهای مختلف و برنامه ریزی برای توجیه نهادهای سیاست گذاری و حمایتی از دیگر اقدامات فاز اول این موافقت نامه خواهد بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 990

به "زنجیره صنعت برق خورشیدی کشور توسعه می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زنجیره صنعت برق خورشیدی کشور توسعه می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید