شرایط دریافت ویزای دانمارک و سفر به کشوری زیبا

به گزارش هدا بلاگ، دانمارک، کوچک ترین کشور منطقه اسکاندیناوی است که در بخش شمالی قاره اروپا واقع شده است. این کشور دارای جزایری بسیار دیدنی در دریای بالتیک، دشت های دوست داشتنی و زیبا و چشم اندازهایی فوق العاده مجذوب نماینده می باشد. جاذبه های طبیعی این کشور در کنار دیدنی های تاریخی آن، دانمارک را به یک مقصد مناسب و عالی برای سفر و گذراندن تعطیلات تبدیل نموده است. علاوه بر این، دانشگاه های معتبر دانمارک، شرایط رفاهی عالی و رضایت مردم این کشور باعث شده تا بسیاری از افراد دانمارک را برای مهاجرت و زندگی انتخاب نمایند. از این رو، در مطلب شرایط دریافت ویزای دانمارک قصد داریم تا آدرس دسترسی به سفارت دانمارک را معرفی نموده و مدارک لازم برای ویزای دانمارک را توضیح دهیم.

شرایط دریافت ویزای دانمارک و سفر به کشوری زیبا

ویزا دانمارک

برای این که بتوانید به دانمارک سفر کنید، ابتدا باید ویزای آن را دریافت نمایید. اغلب کارهای مربوط به درخواست ویزای دانمارک، در سفارت این کشور و شرکت کارگزاری سفارت دانمارک (IVS Global) انجام می گردد. اولین مرحله در بین شرایط دریافت ویزای دانمارک، دریافت فرم های درخواست و پر کردن آن ها می باشد. برای دسترسی به این فرم ها باید به محل سفارت یا کارگزاری دانمارک مراجعه نموده یا به وسیله لینک زیر اقدام نمایید.

دریافت فرم درخواست ویزای دانمارک

علاوه بر این اگر قصد دیدار اعضای خانواده خود را دارید، باید یک دعوت نامه از طرف شخص مقیم در دانمارک داشته باشید و آن را به سفارت ارائه دهید. افرادی که قصد دریافت ویزای تجاری دارند نیز باید از طرف شرکت دعوت نماینده یک دعوت نامه داشته باشند و آن را به همراه اطلاعات تماس شرکت برای سفارت ارسال نمایند. پس از آن برای پیگیری سایر مراحل و ارائه مدارک لازم برای ویزای دانمارک باید حضورا به سفارت مراجعه نمایند. قبل از مراجعه به سفارت با شرکت گارگزار ارتباط برقرار نموده و وقتی را برای مراجعه تنظیم نمایید. این کار نیز به وسیله لینک زیر قابل انجام است.

گرفتن وقت حضور در سفارت دانمارک

موارد مورد اهمیت برای ویزا

در هنگام مراجعه به سفارت باید مدارک زیر را تهیه نموده و به همراه داشته باشید:

1- اصل گذرنامه به همراه یک کپی از تمامی صفحات عکس دار آن. کپی صفحات همراهان و ویزاهای قبلی نیز تهیه نمایید. گذرنامه شما باید حداقل یک سال در بین مدارک لازم برای ویزای دانمارک اعتبار داشته باشد.

2- اصل شناسنامه و ترجمه آن به زبان انگلیسی را به همراه داشته باشید. از تمامی صفحات شناسنامه یک کپی تهیه نمایید.

3- اصل سند ازدواج یا طلاق خود را به همراه داشته باشید. اگر قصد دارید تا در دانمارک با همسر خود دیدار کنید، ترجمه رسمی سند ازدواج و کپی رنگی آن نیز باید تهیه گردد.

4- اگر یک معرف در دانمارک دارید، باید سندی ارائه دهید که نسبت خانوادگی شما با وی را ثابت کند. به عنوان مثال اگر والدین شما در دانمارک زندگی می نمایند، می توانید شناسنامه آن ها را به عنوان مدرک ارائه دهید.

5- فرم های درخواست ویزا را کامل و با دقت پر نموده و به صورت تایپ شده تحویل دهید.

6- یک قطعه عکس رنگی با ابعاد 4.5x3.5. این عکس باید تمام رخ و با زمینه روشن بوده و به تازگی گرفته شده باشد. بعلاوه عکس باید طوری باشد که 80 درصد ابعاد آن را چهره شما تشکیل داده باشد.

7- اگر معرفی دارید که در دانمارک زندگی می نماید، باید یک دعوت نامه نو از طرف وی که دارای نام و نام خانوادگی و معینات دیگر او مانند شماره پرسنلی (CPR)، آدرس، شماره تلفن، ایمیل می باشد، ارائه دهید. علاوه بر این ها باید عنوان کنید که چه مدت قرار است با وی دیدار داشته باشید و شرح دهید که معرفتان هزینه های اقامت شما در دانمارک را چطور پوشش می دهد. اگر دعوت نامه به صورت آنلاین برای شما ارسال شده باشد، باید کد و یک پرینت از آن را به همراه داشته باشید.

8- یک کپی از کارت اقامت یا گذرنامه دانمارکی معرف خود را به همراه داشته باشید. شماره پرسنلی (CPR) یا شماره خارجی (UDL) باید کاملا در کپی معین باشد. اگر معرف شما در دانمارک نام خود را تغییر داده، گواهی تغییر نام وی نیز باید ارائه گردد.

9- اگر شاغل یا محصل هستید، علاوه بر مدارک عنوان شده باید یک گواهی اشتغال به کار یا تحصیل ترجمه شده به زبان انگلیسی را به همراه خود داشته باشید. در گواهی باید تاریخ استخدام، سمت و مدت مرخصی شما ذکر شده باشد و بعلاوه تعهد بازگشت به کار پس از اتمام دوران مرخصی را نیز داشته باشید. برای بازنشستگان نیز به همراه داشتن اصل و کپی یکی از مدارک زیر الزامی است: اصل و کپی کارت بازنشستگی، آخرین حکم بازنشستگی یا آخرین فیش حقوقی بازنشستگی. تمامی مدارک باید به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد.

10. به همراه داشتن گردش حساب سه ماه اخیر الزامی است. این مدرک باید با مهر بانک مربوطه تایید شده باشد.

11- اگر قبلا به دانمارک سفر نموده اید باید اصل گذرنامه قبلی و کپی ویزاهای قبلی را به همراه داشته باشید. اگر قبلا به سفارت دانمارک مراجعه نموده و جواب منفی گرفته اید، نامه سفارت را به همراه داشته باشید.

12- شما باید یک بیمه نامه مسافرتی پزشکی به مدت روزهای اقامت خود با پوشش حداقل 30 هزار یورو آماده نموده و اصل و کپی آن را در هنگام مراجعه به همراه داشته باشید. این بیمه نامه برای یک بار ورود به کل کشورهای شنگن اعتبار داشته و مبلغ پوشش نیز باید بر روی آن قید شده باشد.

14- در آخر نیز یک پاکت پستی میانه تهیه نموده و بر روی آن نام و نشانی کامل متقاضی دریافت ویزا به همراه کد پستی را بنویسید. این پاکت باید تمبر کافی نیز داشته باشد تا به دست گیرنده برسد.

15- هزینه درخواست ویزای دانمارک در بین شرایط دریافت ویزای دانمارک برای گروه های سنی مختلف، فرق دارد. این هزینه برای بزرگسالان 70 دلار، برای بچه ها 6 تا 11 سال 40 دلار و برای بچه ها زیر 6 سال رایگان می باشد.

آدرس سفارت دانمارک و ساعات کاری

سفارت دانمارک در ایران در شهر تهران، خیابان دکتر شریعتی، بالاتر از پل صدر، کوچه راهنمایی، کوچه دشتی، شماره 10 قرار گرفته است که شما می توانید با گرفتن وقت قبلی (در بالا شرح داده شد) در روزهای دوشنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 تا 12 به آدرس دسترسی به سفارت دانمارک مراجعه نمایید. این سفارت در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 9 تا 12 نیز جوابگوی تماس های تلفنی متقاضیان می باشد.

تلفن : 28155000

فکس: 22640007

ایمیل: [email protected]

آدرس سایت: سفارت پادشاهی دانمارک

اغلب درخواست ها و رسیدگی به امور مربوط به دریافت ویزا به وسیله شرکت کارگزاری سفارت دانمارک انجام می گردد. از این رو آدرس و شماره تلفن این شرکت را علاوه بر آدرس دسترسی به سفارت دانمارک نیز در اختیارتان قرار می دهیم.

آدرس شرکت کارگزاری سفارت دانمارک: تهران، خیابان شهید بهشتی، پس از تقاطع سهروردی، شماره 145، ساختمان نگین پرواز، طبقه دوم

تلفن: 88178829

فکس: 88750745

ایمیل: [email protected]

آدرس سایت: وب سایت رسمی مرکز ویزا دانمارک

نکات امنیتی که متقاضیان باید در هنگام مراجعه به سفارت به یاد داشته باشند:

برای حفط امنیت و جلوگیری ار بروز مسائل در روند کارهای اداری، بخش امنیتی سفارت دانمارک قوانینی را در نظر گرفته و مطابق با این قوانین آن اجازه حمل موارد زیر را نمی دهد. با توجه به این که هیچ مکانی برای نگهداری وسایل شخصی شما در آدرس دسترسی به سفارت دانمارک وجود ندارد، بهتر است از قبل موارد ممنوعه را در شرایط دریافت ویزای دانمارک شناخته و از به همراه داشتن آن ها خودداری نمایید.

  • * به همراه داشتن و استفاده از وسایل و تجهیزات الکترونیکی ممنوع است.
  • * به همراه داشتن انواع باتری ها و ذخیره سازهای الکترونیکی ممنوع است.
  • * هیچ گونه سلاح گرم و سردی نباید به همراه شما باشد.
  • * فرد متقاضی نباید هیچ وسیله دفاعی به همراه داشته باشد.
  • * حمل مواد آتش زا، سمی و اسیدی ممنوع است.
  • * هیچ گونه مواد غذایی نباید به همراه شما باشد.
  • * به همراه داشتن هرگونه چمدان یا کیف بزرگی که چک کردن آن سخت و زمان بر باشد، ممنوع است.
منبع: همگردی
انتشار: 19 دی 1401 بروزرسانی: 19 دی 1401 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 3619

به "شرایط دریافت ویزای دانمارک و سفر به کشوری زیبا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط دریافت ویزای دانمارک و سفر به کشوری زیبا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید