شش علامت هشداردهنده تومور مغزی

به گزارش هدا بلاگ، تومور های درجه 1 و 2 درجه پایین هستند. تومور های درجه 3 و 4 درجه بالایی دارند به این معنی که احتمال رشد مجدد آن ها پس از درمان بیشتر است.

شش علامت هشداردهنده تومور مغزی

شش علامت برای تومور مغزی وجود دارند که مثل پرچم قرمز هشدار دهنده هستند و نباید آن ها را نادیده گرفت، اما با مشاهده آن ها باید در پی یاری پزشکی باشید. با علائم تومور مغزی آشنا شوید.

شش علامتی که در ادامه می خوانید، ممکن است چیز جدی نباشند، اما کارشناسان از شما می خواهند در صورت تجربه کردن آنها، از پزشک متخصص خود یاری بگیرید.

کارشناسان به مردم هشدار می دهند که مراقب علائم کلیدی تومور مغزی باشند، زیرا بیشتر مردم معمولا آن ها را نادیده می گیرند. این علائم هشداردهنده و پرچم قرمز شامل سردرد، تغییر در بینایی، تشنج، حالت تهوع و سرگیجه، خستگی و از دست دادن چشایی و بویایی است.

اگرچه نسبتاً نادر است، اما از افرادی که این علائم را تجربه می نمایند توصیه می گردد که آن ها را نادیده نگیرند و به پزشک خود مراجعه نمایند.

سالانه بیش از 11 هزار نفر به تومور مغزی مبتلا می شوند. در حالی که این تومور ها در بین بزرگسالان شایع تر است، اما بچه ها نیز می توانند تحت تاثیر قرار بگیرند.

علائم ممکن است در افراد جوانی که دچار تشنج، مسائل تعادلی، شرایط غیرطبیعی سر، تاخیر در بلوغ، رشد غیرطبیعی، تشنگی بیش از حد و کاهش هوشیاری هستند، متفاوت باشد.

شش علامت هشداردهنده تومور مغزی

سردرد

تغییرات در بینایی

تشنج

حالت تهوع و سرگیجه

خستگی

از دست دادن چشایی و بویایی

تومور های مغزی می توانند غیر سرطانی و سرطانی باشند. این تومور ها بر اساس سرعت رشد و احتمال رشد مجدد آن ها پس از درمان درجه بندی می شوند.

تومور های درجه 1 و 2 درجه پایین هستند. تومور های درجه 3 و 4 درجه بالایی دارند به این معنی که احتمال رشد مجدد آن ها پس از درمان بیشتر است.

علائم دیگری که باید به آن ها توجه کرد تغییرات ذهنی یا رفتاری مانند مسائل حافظه یا تغییرات شخصیتی و بعلاوه ضعف یا فلج پیشرونده در یک طرف بدن است.

اگر متوجه شدید که با تمرکز بر روی فعالیت های روزمره یا مسائل حافظه خود مشکل دارید، احتمال کمی وجود دارد که می تواند نشانه ای از تومور مغزی باشد و مهم است که در پی یاری پزشکی باشید.

منبع: بهداشت نیوز

منبع: فرادید
انتشار: 2 شهریور 1401 بروزرسانی: 2 شهریور 1401 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 3554

به "شش علامت هشداردهنده تومور مغزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شش علامت هشداردهنده تومور مغزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید