نام ائتلاف سعودی در لیست قاتلان بچه ها سازمان ملل درج شود

به گزارش هدا بلاگ، به گزارش خبرنگاران به نقل از المسیره، یک مسئول در وزارت خارجه دولت نجات ملی یمن گفت که جهانیان در حالی اخیراً روز جهانی کودک را جشن گرفته اند که بچه ها یمن در معرض کشتار و حمله قرار دارند.

نام ائتلاف سعودی در لیست قاتلان بچه ها سازمان ملل درج شود

وی اضافه نمود: بچه ها یمنی هر روز شاهد ویرانی و تخریب منازل و مدارس خود بوده و از حقوق اولیه در زمینه بهداشت و آموزش محروم هستند.

این مسئول یمنی همچنین بیان کرد: بر اساس گزارش های سازمان ملل، 12 میلیون و 200 هزار کودک یمنی به کمک های بشر محبت آمیز نیاز دارند و بیش از 5 میلیون کودک زیر 5 سال از سوء تغذیه رنج می برند.

وی ادامه داد: تجاوزات ائتلاف سعودی باعث قربانی شدن 3 هزار و 790 کودک شده است. ما خواهان درج نام ائتلاف سعودی در لیست قاتلال بچه ها سازمان ملل هستیم.

این مسئول یمنی گفت: اگر دبیرکل سازمان ملل نمی خواهد در جنایات ائتلاف سعودی در یمن شریک باشد نام این ائتلاف را در لیست قاتلان بچه ها قرار دهد.

دبیرکل سازمان ملل متحد چند ماه قبل، ائتلاف سعودی را از فهرست سیاه سازمان ملل متحد حذف کرد؛ در حالی که در سال های گذشته عربستان بارها بچه ها یمنی را با بمباران شهرهای مسکونی این کشور به خاک و خون کشیده است.

آژانس دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 1986

به "نام ائتلاف سعودی در لیست قاتلان بچه ها سازمان ملل درج شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نام ائتلاف سعودی در لیست قاتلان بچه ها سازمان ملل درج شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید