نگاهی به مناطق تحت کنترل طالبان در آستانه خروج نظامیان خارجی از افغانستان

به گزارش هدا بلاگ، پس از گذشت دو دهه از حمله آمریکا به افغانستان، نیروهای خارجی درحالی فرایند ترک این کشور را شروع نموده اند که 67 درصد شهرستان های افغانستان تحت کنترل و یا تحت درگیری واقع شده است.

نگاهی به مناطق تحت کنترل طالبان در آستانه خروج نظامیان خارجی از افغانستان

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، ائتلاف نظامی به رهبری آمریکا در افغانستان درحالی امروز (11 اردیبهشت) فرایند خروج از این کشور را شروع نموده است که طالبان از همواره قدرتمندتر است و دولت افغانستان تنها بر 32 درصد از خاک افغانستان کنترل دارد.

براساس آمارهای منتشر شده توسط لانگ وار ژورنال، از مجموع شهرستان های افغانستان، 127 شهرستان در کنترل دولت، 193 شهرستان تحت درگیری و 77 درصد نیز در کنترل طالبان است.

گزارش می افزاید که 43 درصد جمعیت افغانستان در مناطق تحت کنترل دولت، 43 درصد در مناطق تحت درگیری و 14 درصد نیز در مناطق تحت کنترل طالبان زندگی می نمایند.

بیل راجیو سردبیر لانگ وار ژورنال در تشریح نقشه شرایط افغانستان می گوید: دولت در بسیاری از شهرستان هایی که در طبقه بندی تحت درگیری قرار گرفته تنها مراکز را تحت کنترل دارد، فکر می کنم شرایط نقشه باید بدتر از این باشد.

دو دهه حضور نظامیان آمریکایی در افغانستان برای این کشور امنیت را به همراه نداشت و حتی پایتخت بشدت محافظت شده افغانستان نیز امن نیست.

براساس آمارهای دفتر نمایندگی سازمان ملل در افغانستان (یوناما)، در سال 2020 بیشترین تلفات غیرنظامیان در میان ولایت های این کشور متعلق به کابل بود که بر اثر رویدادهای امنیتی 255 غیرنظامی کشته و 562 تن دیگر نیز زخمی شدند.

.

آژانس دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 2814

به "نگاهی به مناطق تحت کنترل طالبان در آستانه خروج نظامیان خارجی از افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگاهی به مناطق تحت کنترل طالبان در آستانه خروج نظامیان خارجی از افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید