هواداران ترامپ قصد دارند کنگره را منفجر کنند!

به گزارش هدا بلاگ، سرپرست پلیس کنگره آمریکا ضمن هشدار درباره تکرار حملات هواداران دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق این کشور گفت: آنها احتمالا قصد دارند ساختمان این نهاد را منفجر کنند.

هواداران ترامپ قصد دارند کنگره را منفجر کنند!

به گزارش خبرنگاران از فارس، یوگاناندا پیتمن سرپرست پلیس کنگره آمریکا درخصوص احتمال تکرار حملات هواداران دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق این کشور هشدار داد.

به نوشته خبرگزاری رویترز، پیتمن در جلسه استماع روز پنجشنبه مجلس کنندگان گفت، تهدیدات موجود حاکی از این است که افراط گرایان حامی ترامپ ممکن است حین سخنرانی جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در کنگره، آن را مورد هدف قرار دهند.

این مقام امنیتی کنگره افزود: اعضای گروه های شبه نظامی که روز ششم ژانویه در کنگره حضور داشتند، بیان داشتند که قصد دارند در ارتباط با سخنرانی اتحاد، ساختمان کنگره را منفجر کرده و هر تعداد از کنندگان را که می توانند، به قتل برسانند.

پیتمن در ادامه گفت: ما فکر می کنیم که باید احتیاط کرد و پلیس کنگره موضع امنیتی مستحکم و تقویت شده خود را تا زمانی که آسیب پذیری ها مرتفع شوند، حفظ کنیم.

سخنرانی اتحاد هرساله توسط رئیس جمهور آمریکا در کنگره ایراد می شود اما تاریخ اولین سخنرانی بایدن در این زمینه هنوز تعیین نشده است.

ششم ژانویه (17 دی) کنگره آمریکا در حال شمارش آرای مجمع گزینندگان (الکترال کالج) برای تایید نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر بود که بعد از اعتراض چند قانونگذار آمریکایی به نتیجه رأی گیری در ایالت آریزونا، ترامپ از هوادارانش خواست تظاهرات به اصطلاح مسالمت آمیز برگزار کنند. حامیان ترامپ اما در جمعیت بسیار گسترده به کنگره حمله کرده و بعد از درگیر شدن با نیروهای امنیتی، راه خود را به درون ساختمان و اتاق های مختلف آن باز کردند. در جریان این حمله، پنج نفر از جمله یک نیروی پلیس کشته شدند.

هفته قبل نیز پلیس کنگره آمریکا به دلیل دست به دست شدن مطالبی در شبکه های مجازی مبنی بر احتمال حمله مجدد به این ساختمان در تاریخ چهارم مارس، خواستار باقی ماندن چند هزار نیروی گارد ملی در واشنگتن شد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

چای قند پهلو: چای قند پهلو، یک مجله خانوادگی است برای همه سنین

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 2503

به "هواداران ترامپ قصد دارند کنگره را منفجر کنند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هواداران ترامپ قصد دارند کنگره را منفجر کنند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید