ورود پلیس فتا به چالش های غیر اخلاقی ، دستگیری سرشاخه های اصلی

به گزارش هدا بلاگ، معاون اجتماعی پلیس فتا از دستگیری سرشاخه های اصلی تشویق و ترغیب افراد به انجام چالش های غیر اخلاقی خبر داد.

ورود پلیس فتا به چالش های غیر اخلاقی ، دستگیری سرشاخه های اصلی

با ما همراه باشید و درباره ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

به گزارش هدا بلاگ از فارس، سرهنگ رامین پاشایی، معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با اعلام خبر دستگیری سرشاخه های اصلی چالش های غیر اخلاقی گفت: یکی از ویژگی های شاخص فضای سایبر، ایجاد سرگرمی و راه اندازی چالش های مختلف است و کاربران فضای مجازی با پیگیری چالش ها و دعوت به رفتار و گفتمانی خاص، پیگیر تحقق بخشیدن به اهداف خاصی هستند ضمن اینکه دعوت به چالش ها یکی از پیوست های جدانشدنی از فضای سایبر است.

وی ادامه داد: برخی اوقات یک پویش و چالش از حالت محلی، منطقه ای و قاره ای خارج می شود و به علت خصلت شاخص فضای مجازی که وابسته به مکان نیست در سطح بین المللی و جهانی مطرح شده و کاربران فضای مجازی فارغ از محل اقامت، نژاد و مذهب به آن می پیوندند و پیام همبستگی خود را با آن اعلام می کنند؛ در این حوزه می توان به چالش های ضد نژاد پرستی و یا بچه ها و خانواده های آسیب دیده از جنگ و تضییع حقوق انسانی اشاره کرد.

وی گفت: اجرا و راه اندازی چالش های مختلف در هر کشور و اقلیم از فرهنگ و هنجارهای اخلاقی هر جامعه پیروی می کند از سویی با توجه به اختلاف نظرهای گفتمان فرهنگی، دینی و اخلاقی در هر جامعه برخی چالش ها در قالب شوخی و سرگرمی، فعالیت های مدنی و اجتماعی، زیستی و محیطی و ... هر کشور صورت می پذیرد.

پاشایی شرح داد:به تازگی در کشور چالشی توسط تعدادی افراد به راه افتاده که کاربران را به رفتار زشت و ناپسند و مغایر عفت عمومی دعوت می کند و ضمن تشویش اذهان عمومی، باعث اعتراض شدید کاربران عادی و کنشگران حرفه ای فضای مجازی شده است.

وی گفت : در این راستا طی چند روز اخیر افرادی که به عنوان سر شاخه اصلی تشویق کننده و ترغیب کننده اجرای این چالش های غیر اخلاقی بودند شناسایی و ضمن دستگیری به مراجع قضایی معرفی شدند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه رصد دائمی رفتارهای مغایر با شئونات دینی، اخلاقی و فرهنگی پذیرفته شده در جامعه توسط پلیس فتا در حال اجراست، شرح داد: هر گونه تشویق، ترغیب و راه اندازی کانال با موضوع اجراء چالش های مغایر با اخلاق، عفت عمومی و شئونات عام رفتاری و هنجارهای جامعه جرم است و پلیس فتا با دعوت کنندگان با این گونه اعمال برابر قانون برخورد خواهد کرد.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا بیان داشت: هموطنان می توانند در صورت مشاهده و گزارش موارد مشکوک و یا نیاز به مشاوره و راهنمایی به سایت رسمی پلیس فتا به نشانی www.cybrpolice.ir بخش مرکز امداد و فوریت های سایبری مراجعه کنند و با پلیس فتا در ارتباط باشند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 20 آذر 1399 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 1898

به "ورود پلیس فتا به چالش های غیر اخلاقی ، دستگیری سرشاخه های اصلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود پلیس فتا به چالش های غیر اخلاقی ، دستگیری سرشاخه های اصلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید