شروع کار پایگاه اطلاع رسانی و ارائه خدمات اینترنتی اتحادیه چاپخانه داران

به گزارش هدا بلاگ، به گزارش خبرنگاران ، سایت رسمی اتحادیه چاپخانه داران تهران عصور روز گذشته (دوشنبه 26 مهر) با حضور اعضای هیات مدیره، معاون دفتر چاپ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از فعالان و خبرنگاران حوزه چاپ در اتحادیه افتتاح شد.

شروع کار پایگاه اطلاع رسانی و ارائه خدمات اینترنتی اتحادیه چاپخانه داران

در این مراسم علی اکبر ابراهیمی، معاون دفتر چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سخنانی با بیان اینکه اتحادیه اتحادیه چاپخانه داران تهران به لحاظ گستردگی و تعدد اعضا به وسعت یک کشور است، گفت: بین 55 تا 60 درصد چاپخانه های کشور در تهران قرار دارند و راه اندازی پایگاه اطلاعرسانی در دنیای ارتباطات امروز که ارتباطات الکترونیکی از اهم اقدامات یک سازمان است، اتفاق بزرگی برای اتحادیه چاپ به شمار می آید.

وی اضافه کرد: فعالیت یک سال اخیر این مجموعه بسیار چشمگیر بوده و امیدواریم هستیم برای پویایی و رونق این صنعت این فعالیت ها ادامه داشته باشد.

ابراهیمی با اشاره به مزایای راه اندازی این سایت، مطرح نمود: کاهش هزینه و زمان مراجعه نمایندگان بعلاوه تسریع در امور و کارهای مربوط به صنف چاپ امروز اهمیت زیادی دارد که به واسطه این سایت اجرا شده است.

وی تاکید نمود: نکته مهم دیگر رونق و توسعه تعاملات صنفی چاپ به وسیله این سایت با کمترین هزینه و زمان ممکن است، زیرا با توجه به گستره کار و وسعت جغرافیایی این استان ضرورت راه اندازی این سایت وجود دارد.

ابراهیمی با اشاره به سرمایه گذاری و توسعه چاپخانه ها به دور از مراکز شهری و استانی، گفت: به نظر می رسد راه اندازی این سامانه می تواند یاری خوبی در حوزه کاهش هزینه ها و زمان باشد و این اتفاق با همدلی، همراهی و همفکری همه اعضا محقق شده است.

به گفته وی، غفلت هایی در حوزه صنعت چاپ اجرا شده که باید جبران گردد و این جبران تنها با همراهی و همدلی کل اعضای صنف با دولت امکان پذیر خواهد بود، زیرا مطالباتی وجود دارد که قابل برطرف است و با همراهی هم می توان برطرف کرد تا به اعتلا و پویایی صنعت چاپ در منطقه یاری کند.

باید صندلی خود را ارتقا دهیم

بعلاوه در بخش دیگری از این مراسم، علی مغانی، رئیس اتحادیه چاپخانه داران خراسان رضوی نیز در سخنانی، گفت: در مدیریت های قبلی اتحادیه هیچ وقت حرفی از چاپ استان ها زده نمی شد و پیشنهاد شد یک تشکل با عنوان نمایندگان صنعت چاپ به جز استان تهران داشته باشیم تا حرف ما هم شنیده گردد.

وی اضافه کرد: امروز اتحادیه چاپخانه داران به نوعی نماینده چاپ سایر استان ها نیز هستند و از آنجایی که برای پیشبرد اهداف تشکل ها، احتیاج به افراد جسور و شجاع است که بتوانند حقوق صنف مورد نظر خود را مطالبه نمایند.

مغانی با بیان اینکه در دوره های مختلف افرادی بودند که نمی خواستند با بخش خصوصی و صنف ارتباط بگیرند، گفت:اتحادیه چاپخانه داران تهران پس از چند دوره رخوت و سکوت، احتیاج به فردی داشت که به میدان بیاید.

وی تاکید نمود: همواره گفته ایم که چاپخانه ها بخش فرهنگی هستند اما کسی صدای ما را نمی شنید، اما اینروزها با یاری ارتباطات و تعامل با دولت می توانیم و باید بتوانیم صندلی خود را ارتقا دهیم، زیرا در یک بازه زمانی ما توانستیم در ارتباط با دولت در مشهد، شهرک صنعت چاپ راه اندازی کنیم و زمین به قیمت خیلی پایین برای اعضا تهیه کنیم.

به گفته مغانی، این زمین با مصوبه هیات دولت برای چاپخانه داران گرفته شد، الان از نظر ارزش رشد زیادی نموده و بیش از 128 واحد چاپی در خراسان رضوی در این شهرک ساماندهی شده اند.

به گزارش ایبنا، از جمله امکاناتی که برای سایت و پایگاه اطلاع رسانی اتحادیه چاپخانه داران تهران پیش بینی شده است می توان به امکان پرداخت حق عضویت، درخواست تمدید پروانه کسب، پیگیری درخواست تمدید پروانه کسب، پیگیری پرونده های در دست اقدام، شکایات صنفی و اطلاع رسانی و اخبار حوزه چاپ اشاره نمود.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 17 آبان 1400 بروزرسانی: 17 آبان 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 3279

به "شروع کار پایگاه اطلاع رسانی و ارائه خدمات اینترنتی اتحادیه چاپخانه داران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع کار پایگاه اطلاع رسانی و ارائه خدمات اینترنتی اتحادیه چاپخانه داران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید