آمریکایی ها خطاب به ترامپ مبتلا به کرونا: مواد شوینده بنوش که معجزه می کند!

به گزارش هدا بلاگ، خبرنگاران : شهروندان آمریکا روز جمعه به خبر ابتلا رئیس جمهوری کشورشان به کرونا واکنش نشان دادند و طبق توصیه های قبلی خودش به مبتلایان به کرونا، به او توصیه کردندمواد شوینده بنوشد تا از خطر مرگ در امان بماند.

آمریکایی ها خطاب به ترامپ مبتلا به کرونا: مواد شوینده بنوش که معجزه می کند!

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، شهروندان آمریکایی روز جمعه در واکنش به خبر ابتلای دونالد ترامپ، رئیس جمهوری کشورشان و نیز همسرش در صفحه توئیتر و دیگر شبکه های اجتماعی خطاب به او توصیه کردند که طبق تاکید قبلی او به مبتلایان به کرونا، مواد شوینده بنوشد که در رفع کرونا معجزه می کند.

آنها به انحای مختلف اعم از نمایش عکس و یا طرح بطری و یا ظروف مواد شوینده به او خطاب کردند: از این بنوش معجزه می کند!

چون هشتم اردیبهشت ماه امسال بود که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا زمانی که کرونا در حال شیوع بود و شهروندان این کشور و جهان یکی پس از دیگری به این ویروس مهلک مبتلا می شدند از فواید احتمالی مواد ضدعفونی کننده در درمان کرونا سخن گفته بود و با به سخره دریافت هموطنان خود و بطور کل مبتلایان به کرونا در جهان توصیه کرده بود که برای خلاص شدن از این بیماری مهلک از مواد شوینده و ضدعفونی کننده استفاده کنند.

بعد از این اظهار نظر سخیف و استهزاء آمیز بود که بسیاری از شهروندان این کشور و حتی جهان از او انتقاد کرده بودند، چرا که برخی از شهروندان آمریکایی حتی به این اظهار نظر نابخردانه او عمل کرده و با خوردن مواد شوینده و ضدعفونی کننده راهی بیمارستان شده بودند.

در همان ایام رسانه های بین المللی نوشته بودند که دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا با تجویز نسخه های خطرناک در مورد کرونا هم در کار پزشکان دخالت می کند و جان مردم را به خطر می اندازد.

وی بارها در مقابل شیوع ویروس کرونا واکنش های عجیب و غریبی داشته است. او ابتدا خطر کرونا را انکار کرد و آن را با آنفولانزا مقایسه کرد و پس از آن داروهایی تجویز کرد که جان مردم آمریکا را به خطر انداخت.

ترامپ در اواسط اسفند ماه سال گذشته زمانی که کرونا در ابتدای راه در آمریکا بود، برای چندمین بار کرونا را با کشتار آنفولانزا مقایسه کرد و در توییتی نوشت: پارسال 37000 آمریکایی بر اثر ابتلا به آنفولانزای معمولی مردند. متوسط، هر سال بین 27000 تا 70000 نفر. هیچ جا تعطیل نشده و زندگی و اقتصاد پیش می رود. تا این لحظه، 546 مورد تأییدشده ویروس کرونا و 22 مورد مرگ وجود دارد. در این مورد فکر کنید.

او اوایل فروردین ماه امسال در اوج شیوع کرونا نیز در گفت وگویی با شبکه فاکس نیوز مدعی شده بود که سالانه ده ها هزار آمریکایی به خاطر آنفولانزا و یا سوانح رانندگی جان خود را از دست داده اند، اما ایالات متحده هیچ گاه به حالت تعطیلی درنیامده است.

با این حال پس از افزایش تعداد مبتلایان به بیماری کرونا و افزایش تعداد قربانیان این بیماری در آمریکا، مخالفان دونالد ترامپ و برخی از رسانه ها از دولت آمریکا و شخص ترامپ انتقاد کردند که به موقع نسبت به هشدارها واکنش نشان نداده و در مقابله با شیوع این بیماری تعلل کرده است.

روزنامه نیویورک تایمز روز شنبه 23 فروردین گزارشی درباره عملکرد دولت ترامپ در تقابل با شیوع بیماری کرونا منتشر کرد. در این گزارش از عملکرد ترامپ و تعلل او در مقابله با شیوع ویروس جدید کرونا انتقاد شده و آمده بود که ترامپ گستره خطرات ناشی از شیوع این بیماری را بسیار دیر متوجه شد و به موقع دست به اقدام نزد.

نهایتا آنتونی فائوچی، مشاور ترامپ در امر مقابله با ویروس جدید کرونا در آمریکا در گفت و گو با شبکه خبری سی ان ان، تعلل دولت آمریکا در مقابله با بحران کرونا را پذیرفت و گفت که اقدام به موقع برای مقابله با این بیماری می توانست جان شماری از شهروندان را نجات دهد. فاوچی گفت اگر سیاست منع تردد در سطح شهرها زودتر به مورد اجرا گذاشته می شد، امکان کاهش میزان ابتلا به این بیماری وجود می داشت. در این میان ترامپ در اظهارات گاه و بیگاهش در کار پزشکان هم دخالت می کرد و برای بیماران کرونایی داروهایی تجویز و توصیه می کرد.

درمان با داروی مالاریا

اواسط فروردین ماه رئیس جمهور آمریکا در نقش یک پزشک ظاهر شد و بدون هیچ مدرک قطعی، مدعی شد داروی هیدروکسی کلروکین که بیماران مبتلا به مالاریا از آن استفاده می کنند، برای مقابله با بیماری کرونا موثر است و خودش شرح داد که توصیه اش برای استفاده از این دارو تنها برای اساس غریزه بوده است و اینکه هیچ تخصصی در این زمینه ندارد.

ترامپ در نشستی خبری در کاخ سفید گفت: هیدروکسی کلروکین مدت هاست به عنوان داروی مالاریا استفاده می شود، او داروی مالاریا کلروکین را هدیه ای از جانب خداوند خواند. در حالی که محققان نسبت به خطرات ناشی از این درمان هشدار داده و گفته بودند که آزمایش های کافی در باره اثرات درمانی این داروها هنوز صورت نگرفته است.

نهایتا نتایج پژوهش ها در آمریکا، نشان داد که داروی ضد مالاریا بر کرونا تاثیری ندارد حتی خطرهای دیگری دارد در گزارشی علمی که منتشر شد، آمده بود که مرگ و میر بیمارانی که هیدروکسی کلروکین مصرف کرده اند، بیشتر از کسانی است که تحت چنین تجویزی قرار نداشته اند.

مرگی که توصیه ترامپ باعث آن بود

یک مرد آمریکایی 60 ساله به نام گری لینوس، در ایالت آریزونا به دلیل به توصیه غیرعلمی دونالد ترامپ و خوردن مایع پاک کننده مخزن ماهی، جان خود را از دست داد. گری لینوس، مهندس فنی بازنشسته آمریکایی به همراه همسرش واندا به جای هیدروکسی کلروکین از فسفات کلروکین که مایع پاک کننده مخزن ماهی است با این هدف که می تواند سبب درمان بیماری کرونا شود، استفاده کردند و گری جان خود را از دست داد.

همسر گری گفت: هنگامی که ترامپ درباره منافع بالقوه کلروکین در تلویزیون صحبت می کرد، نظرم شوهرم به سخنانش بسیار جلب شد. من و همسرم یک قاشق غذاخوری از ماده شوینده مخزن ماهی که در خانه نگهداری می کردیم را پس از مخلوط کردن با جوش شیرین به امید آنکه بتواند مانع از ابتلا به ویروس کرونا شود، خوردیم!

تزریق مایع ضدعفونی

اما جنجالی ترین اظهار نظر ترامپ زمانی انجام شد که او سخنرانی مطبوعاتی خود، در روز پنج شنبه 4 اردیبهشت، از پژوهشگران خواست تا اثرات مواد ضدعفونی کننده در مقابله با ویروس کرونا را از طریق تزریق این مواد به بدن بررسی کنند.

دونالد ترامپ، با بیان اینکه درباره نتیجه تحقیقات باید محتاط بود، گفت: مواد ضدعفونی کننده ظرف یک دقیقه ویروس کرونا را نابود می کند، فقط یک دقیقه؛ آیا راهی هست که بتوانیم این ویروس را به داخل بدن تزریق کنیم یا چیزی شبیه پاکسازی و شست وشو؟ بررسی این هم جالب خواهد بود.

بلافاصله پس از سخنان دونالد ترامپ، مدیران شرکت های تولیدات مواد ضدعفونی کننده لِیزول و دتول، در واکنش به اظهارنظر عجیب ترامپ، به تمامی مصرف کنندگان این محصولات شیمیایی ضدعفونی کننده، نسبت به مصرف نادرست این محصولات شیمیایی هشدار دادند. آنان در گفت و گو با خبرگزاری سی ان ان، استفاده نابجا از این محصولات شیمیایی را بسیار خطرناک برشمرده و تاکید کردند: استفاده از این محصولات به روش تزریق یا هر روش دیگری برای سلامت انسان بسیار مضر و خطرناک است.

اظهارات دونالد ترامپ در شبکه های اجتماعی نیز واکنش متخصصان و کارشناسان بهداشتی را به دنبال داشت. برخی از کارشناسان نسبت، ضمن تاکید بر خطرناک بودن این محصولات، حتی نسبت به استنشاق گازهای سمی که از این محصولات شیمیایی متصاعد می شوند هشدار داده و آن را برای سلامت ریه خطرناک دانستند.

کار به جایی رسید که استیون هان، رییس سازمان غذا و داروی آمریکا گفت این سازمان به طور یقین مصرف داخلی یک ماده ضد عفونی کننده را توصیه نمی کند. او که روز جمعه 5 اردیبهشت با شبکه سی ان ان گفت وگو می کرد، تاکید کرد که مصرف یا تزریق ضد عفونی کننده ها خطرناک است.

ترامپ در کنفرانس خبری دیگری به اظهارات جنجالی خود که یک روز قبل از آن با طرح ایده تزریق مواد ضدعفونی کننده برای درمان کروناویروس مطرح کرده بود پرداخته و به خبرنگاران گفت: من صرفاً داشتم پرسشی را به شکلی طعنه آمیز به خبرنگارانی مثل شما مطرح می کردم تا ببینم چه اتفاقی می افتد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

چای قند پهلو: چای قند پهلو، یک مجله خانوادگی است برای همه سنین

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 1647

به "آمریکایی ها خطاب به ترامپ مبتلا به کرونا: مواد شوینده بنوش که معجزه می کند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکایی ها خطاب به ترامپ مبتلا به کرونا: مواد شوینده بنوش که معجزه می کند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید