آموزش های ترم جدید به صورت مجازی ارائه خواهد شد

به گزارش هدا بلاگ، حسینی گفت: به علت گسترش ویروس کرونا، دانشگاه تهران همانند ترم گذشته، آموزش های خود را به صورت مجازی یا غیر حضوری ارائه خواهد داد.

آموزش های ترم جدید به صورت مجازی ارائه خواهد شد

حسین حسینی، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه تهران در گفت وگو با خبرنگار درباره ظرفیت دانشگاه برای ترم جدید اظهار کرد: ظرفیت دانشگاه تهران در ترم جدید برای پذیرش دانشجو همانند سال های گذشته است و از این بابت هیچ تغییری نکرده است.

او اضافه کرد: پذیرش دانشجویان دانشگاه تهران در هر سه مقطع کارشناسی با احتساب پردیس های خودگران و نوبت دوم 7 هزار نفر، کارشناسی ارشد 4 هزار نفر و دکتری 1200 نفر به صورت سالانه است.

حسینی شرح داد: حدود 4 هزار نفر از دانشجویان به صورت روزانه و 3 هزار نفر به عنوان دانشجویان خودگران یا پردیس و نوبت دوم، هر ساله در دانشگاه تهران پذیرش می شوند.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه تهران با بیان اینکه آموزش های ترم جدید به صورت مجازی ارائه خواهد شد، تاکید کرد: به علت بروز ویروس کرونا، دانشگاه تهران تصمیم گرفته است تا همانند ترم گذشته به منظور در خطر نیفتادن سلامت استادان، کادر خدماتی، دانشجویان و ... آموزش های خود را به صورت مجازی یا غیر حضوری ارائه دهد.

حسینی ادامه داد: کلاس های مجازی دانشگاه تهران برای دانشجویان قدیمی از تاریخ 29 شهریور و برای دانشجویان جدید الورود هم احتمالا از نیمه آبان طبق زمان اعلام نتایج کنکور و پذیرش آن ها در دانشگاه تهران آغاز خواهد شد.

او درباره برنامه ریزی دانشگاه تهران برای پذیرش حضوری دانشجویان نو ورود گفت: برای حضور فیزیکی این دانشجویان در دانشگاه تهران منتظر شرایط کشور از نظر ویروس کرونا در آن زمان هستیم. برای ما بسیار مهم است که دانشجویان ورودی جدید با فضای دانشگاه، استادان و ... آشنا شوند.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه تهران اضافه کرد: حضور دانشجویان نو ورود تمامی مقاطع تحصیلی برای ما حائز اهمیت است، اما از آن جایی که دانشجویان مقطع کارشناسی از یک فضای دبیرستانی وارد دانشگاه می شوند، با فضای جدید آشنا خواهند شد بیشتر مورد توجه ما هستند.

حسینی با اشاره به برگزاری کلاس های عملی دانشگاه تهران شرح داد: در ترم گذشته امکان برگزار کردن کلاس های عملی وجود نداشت بنابراین طبق شرایط اعلام شده، دانشجویان در ماه جاری در دانشگاه پذیرش شده اند و در خوابگاه ها برای آموزش کلاس های عملی حضور خواهند یافت.

او در پایان یادآوری کرد: به علت ارزشمند بودن سلامت دانشجویان تراکم های دانشجویی را در خوابگاه کم کرده ایم و هر اتاق به یک الی دو دانشجو اختصاص داده شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 25 مهر 1399 بروزرسانی: 25 مهر 1399 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 1473

به "آموزش های ترم جدید به صورت مجازی ارائه خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش های ترم جدید به صورت مجازی ارائه خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید