احتمال ماندگاری آنتی بادی های کرونا در بدن تا آخر عمر

به گزارش هدا بلاگ، به گزارش خبرنگاران، محققان دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس به این نتیجه رسیده اند که بر اساس یافته های این تحقیق با وجودی که پیش تر گمان برده می شد ایمنی پس از ابتلا به کرونای خفیف تنها چند ماه دوام دارد اما تحقیق جدید شواهدی به دست آورده که حاکی از ایمنی طولانی مدت افراد مبتلا به نوع خفیف یا بدون علامت ویروس کرونا است.

احتمال ماندگاری آنتی بادی های کرونا در بدن تا آخر عمر

این تحقیق جدید نشان می دهد افرادی که کرونای خفیف یا بدون علامت گرفته اند احتمال آلوده شدن دوباره آنها به این ویروس بسیار کمتر از حد تصور گذشته است. این مطالعه روی 77 داوطلبی انجام گرفت که قبلا به کرونای خفیف مبتلا شده و تنها شش نفر از آنها در بیمارستان بستری شده بودند. محققان در این تحقیق در فواصل 3 ماهه سطح آنتی بادی ویروس را در خون افراد داوطلب مورد ارزیابی قرار دادند.

محققان همچنین علاوه بر آزمایش های خون، در فواصل هفت ماه پس از بهبودی افراد داوطلب، از 18 نفر آنها نمونه مغز استخوان گرفتند و از پنج نفر آنها دوباره پس از چهار ماه نمونه دوم مغز استخوان گرفتند.

محققان همچنین از 11 نفر از افرادی که به ویروس کرونا مبتلا نشده بودند نیز نمونه مغز استخوان گرفته و نتایج یافته ها را با یکدیگر مقایسه کردند.

این محققان در نمونه مغز استخوان 15 نفر از 19 داوطلب سلول تولیدکننده آنتی بادی ویروس کرونا یافتند. این سلول ها همچنین در نمونه گیری از پنج داوطلبی که نمونه دوم آزمایش مغز استخوان نیز داده بودند مشاهده شد اما در نمونه مغز استخوان هیچ یک از 11 داوطلبی که پیشتر به کرونا مبتلا نشده بودند، سلول آنتی بادی ساز کرونا مشاهده نکردند.

منبع: ایرنا

آخرین اخبار کرونا را در صفحه ویروس کرونا در خبرنگاران بخوانید.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

چای قند پهلو: چای قند پهلو، یک مجله خانوادگی است برای همه سنین

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 2984

به "احتمال ماندگاری آنتی بادی های کرونا در بدن تا آخر عمر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال ماندگاری آنتی بادی های کرونا در بدن تا آخر عمر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید