اعلام آخرین تغییرات سهمیه بنزین خودروها

به گزارش هدا بلاگ، مدیر برنامه ریزی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی، گفت: با توجه به مصوبه اخیر کارگروه مشخص سهمیه سوخت خودروها 40 لیتر به سهمیه سوخت خودروهای معلولان و جانبازان اضافه شد.

اعلام آخرین تغییرات سهمیه بنزین خودروها

صدا و سیما: شهرام رضایی گفت: از این ماه و با توجه به مصوبه اخیر کارگروه معین سهمیه سوخت خودروها 40 لیتر به سهمیه سوخت خودروهای معلولان و جانبازان اضافه شد.

وی با بیان اینکه سهمیه سوخت خودروهای تک سوز شخصی متعلق به معلولان و جانبازان 100 لیتر و خودروهای دوگانه سوز 70 لیتر در ماه معین شده است اضافه نمود: افرادی که کارت سوخت مخصوص معلولان و جانبازان دریافت نموده اند از همین ماه افزایش سهمیه خود را دریافت خواهند کرد، اما کسانی که فاقد این کارت هستند باید برای دریافت کارت سوخت مخصوص معلولان و جانبازان اقدام نمایند.

مدیر برنامه ریزی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی گفت: البته تفاوت و مانده افزایش سهمیه ماه های قبل نیز به کارت این افراد واریز خواهد شد.

رضایی در خصوص تخصیص سهمیه سوخت آژانس های تاکسی تلفنی و سرویس های مدارس نیز اضافه نمود: امروز فهرست خودروهای آژانس های تاکسی تلفنی دریافت شد و سهمیه سوخت آن ها به صورت اعتبار تا فردا واریز خواهد شد.وی با بیان اینکه سهمیه بعضی از سرویس های مدارس نیز اعمال شده است، گفت: سرویس های مدارس سهمیه سوخت خود را براساس پیمایش دریافت می نمایند، اما برای تاکسی های تلفنی سهمیه 200 لیتر در ماه در نظر گرفته شده است.

رضایی اضافه نمود: سهمیه در نظر گرفته شده برای سرویس های مدارس و آژانس های تاکسی تلفنی به صورت اعتبار بوده و تفاوت نرخ بنزین آزاد و بنزین سهمیه ای تا سقف معین شده به صورت ریالی در کارت بانکی مالکان این خودروها واریز شده و این افراد می توانند از این مبلغ صرفاً برای پرداخت هزینه سوخت خود در صندلی ها استفاده نمایند.

مدیر برنامه ریزی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در خصوص معین سهمیه سوخت قایق های صیادی نیز اضافه نمود: براساس مصوبه ای که اخیراً صادر شده شبیه آنچه در قبل و طبق سامانه تجارت آسان به این قایق ها سهمیه سوخت تعلق می گرفته هم اکنون نیز این سهمیه لحاظ خواهد شد.رضایی گفت: سهمیه سوخت قایق های صیادی براساس توان قایق و مقدار مسافت طی شده که باید به تأییدیه شیلات برسد به صورت بنزین در کارت سوخت آن ها اعمال خواهد شد.

وی در خصوص بعضی اخبار مبنی بر تخصیص سهمیه سفر به خودروهای شخصی در آستانه تعطیلات نوروز گفت: قبلاً سهمیه ای با عنوان سهمیه سفر داشته ایم، اما هنوز در این زمینه تصمیمی در کارگروه معین سهمیه های سوخت گرفته نشده است.

رضایی درباره تخصیص سهمیه سوخت به خودروها و موتورسیکلت های فرسوده نیز گفت: براساس مصوبه دولت و همچنین ستاد هوای پاک این خودروها سهمیه سوخت دریافت نمی نمایند و تا امروز تغییری در این مصوبه انجام نشده است.

مدیر برنامه ریزی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی درباره برگزاری مناقصه برای واردات 4 میلیون کارت خام سوخت هم اضافه نمود: ما سالیانه به این میزان کارت خام سوخت احتیاج داریم و با توجه به اینکه سال جاری این عدد افزایش یافته و در یکی دو ماه گذشته بیش از 2 میلیون درخواست برای صدور کارت سوخت داشته ایم تصمیم به برگزاری این مناقصه و تهیه 4 میلیون کارت خام سوخت گرفته ایم.

رضایی درباره مدت زمان انتظار برای صدور کارت سوخت المثنی هم گفت: هم اکنون توان فراوری کارت سوخت در کشور روزانه 30 هزار عدد است که بعضی مواقع این توان به 50 هزار کارت در روز نیز می رسد، اما از آنجا که همچنان حدود 300 تا 400 هزار درخواست در صف فراوری قرار دارند ممکن است زمان صدور کارت های سوخت که در حال عادی بین 2 تا 3 هفته زمان می برد به حدود 2 ماه افزایش یابد.

وی در خصوص بعضی گلایه ها مبنی بر از بین رفتن سهمیه سوخت خودروها در هنگام سوخت گیری اضافه نمود: همان طور که قبلاً بارها نیز شرح داده ایم اگر شهروندان عزیز هنگام سوخت گیری و قبل از حک شدن جمله کارت خود را بردارید بر روی صفحه های نمایشگر نازل ها کارت سوخت خود را از نازل خارج نمایند ممکن است کسری از 3 و 9 دهم لیتر از سهمیه آن ها کم گردد لذا از همه درخواست داریم حتماً پس از اتمام سوخت گیری منتظر باشند تا پیغام کارت سوخت خود را بردارید روی نمایشگر نشان داده گردد و تا قبل از این اقدام به برداشتن کارت خود ننمایند.

مدیر برنامه ریزی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در انتها در خصوص کاهش مصرف سوخت پس از اجرای طرح سهمیه بندی سوخت نیز گفت: آمارهای فعلی حکایت از کاهش روزانه 20 میلیون لیتر بنزین در کشور دارد، اما تجربیات گذشته نشان می دهد این کاهش مصرف در آینده دچار تغییر گردد؛ بنابراین باید تا آخر سال صبر کرد تا با اطمینان بیشتری در زمینه میزان صرفه جویی بنزین پس از اجرای طرح سهمیه بندی اظهارنظر کرد.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 3 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 186

به "اعلام آخرین تغییرات سهمیه بنزین خودروها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام آخرین تغییرات سهمیه بنزین خودروها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید