افزایش حملات عناصر باقیمانده داعش با شیوع کرونا

به گزارش هدا بلاگ، ناظران می گویند با شیوع کرونا و ثبت مورادی از ابتلا به این ویروس در سوریه، عناصر باقی مانده داعش حملات جسته و گریخته خود علیه ارتش سوریه را در منطقه بیابانی این کشور افزایش داده اند.

افزایش حملات عناصر باقیمانده داعش با شیوع کرونا

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، منابع محلی در سوریه مدعی شدند که عناصر گروه تروریستی داعش طی روز های اخیر به مواضع نیرو های ارتش سوریه و میادین نفت و گاز در صحرای سوریه حمله کرده اند که با مقاومت نیرو های سوری، این حملات دفع شده است.

این منابع به روزنامه الکترونیکی العربی الجدید گفتند که افراد ناشناسی دیروز عصر به گروهی از نیرو های ارتش سوریه در منطقه الخشابیه واقع در شرق ناحیه إثریا (ریف شمال شرقی استان حماه) حمله کرده اند. بر اساس ادعای این منابع، در این حمله یک نظامی سوریه کشته شده و سه تن دیگر زخمی شده اند.

منابع مذکور گفتند که حمله عناصر ناشناس با انفجار یک بمب گذاشته شده در خودروی گشتی آغاز شد و سپس تیراندازی به همراه داشت. این منابع می گویند به احتمال زیاد مهاجمان، از عناصر باقی مانده داعش بوده اند.

این حمله بعد از گذشت چند ساعت از حمله عناصر داعش به مواضع نیرو های ارتش سوریه در شهرک کباکب واقع در ریف استان دیرالزور (شرق سوریه) اجرا شده است. در این حمله بنا به گزارش العربی الجدید، عناصر تروریستی برای مدتی کوتاه توانسته بودند بر این مناطق سیطره پیدا کنند.

بر اساس این گزارش، عناصر داعش حمله به کباکب را با خودرو های بمب گذاری ورق کاری شده (معمولا با ورق آهنی ضخیم) آغاز کردند که از سمت صحرای سوریه می آمدند. عناصر تروریستی در این حمله بعد از درگیری با نیرو های سوریه، بخش هایی از شهرک کباکب را به اشغال خود درآوردند و ارتش سوریه برای بیرون راندن آن ها، نیرو هایی از شهر های دیروز الزور و المیادین (نزدیک مرز عراق) فراخواند.

وب سایت خبری خبر 24 نیز مدعی شده است که در کمین دیروز عناصر داعش علیه ارتش سوریه در نزدیکی شهر السخنه (استان حمص)، یکی از نیرو های سوری کشته شده و دو تن دیگر زخمی شده اند. داعش و برخی از رسانه های مخالفت دولت سوریه اخیرا مدعی شده بود که توانسته است این شهر را به اشغال خود درآورد که رسانه های سوریه به نقل از مقامات نظامی آن را تکذیب کردند.

بر اساس گزارش این رسانه سوریه، جنگنده های سوریه و روسیه به حملات هوایی خود علیه عناصر داعش از اطراف این شهر گرفته تا نزدیکی مرز های عراق ادامه می دهند.

رادیو وطن اف ام سوریه گزارش داد که حملات اخیر عناصر باقیمانده داعش در صحرای سوریه و مناطق دیرالزور و استان حمص، منجر به قطع ارتباط جاده بین المللی حمص- دیرالزور شده است و دولت سوریه نیز از افزایش قطعی ساعات برق به دلیل اوضاع امنیتی در صحرای سوریه خبر داده است.

وزارت نفت و منابع طبیعی سوریه نیز علت قطعی برق نتیجه شرایط امنیتی در صحرای سوریه دانست و گفت که برق شماری از چاه های نفت در میادین حیان و الشاعر قطع شده و مقادیر زیادی گاز خارج شده است و این مسئله به شکل گسترده ای، تأثیر منفی بر شبکه برق رسانی داشته است.

کانال های اطلاع رسانی محلی در منطقه به العربی الجدید گفتند که عناصر داعش اخیرا با افزایش حملات خود، به برخی از چاه ها و میادین نفت و گاز در صحرای سوریه حمله کرده و برخی از نیرو های گارد سوریه و مسئولان حمایت از این میادین را به قتل رسانده اند.

ناظران و تحلیلگران مسائل سوریه معتقدند که افزایش میزان حملات عناصر باقیمانده داعش طی این مدت، چه بسا به این برمی گردد که آن ها به دنبال سوء استفاده از شرایط به وجود آمده از شیوع کرونا در سوریه هستند تا دوباره خود را احیا کنند.

ارتش سوریه به کمک نیرو های متحد خود صحرای سوریه (بین استان های دیرالزور و حمص) را نیمه سال 2017 از عناصر تروریستی داعش آزاد و پاکسازی کردند. داعش طی سال های گذشته از این منطقه به دلیل وسعت زیاد و موقعیت جغرافیایی و بیابانی، به عنوان سنگری مهم برای حفظ موجودیت خود استفاده می کرد و برخی از عناصر باقی مانده تحت عنوان هسته های خاموش همچنان در این منطقه بیابانی حضور دارند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

چای قند پهلو: چای قند پهلو، یک مجله خانوادگی است برای همه سنین

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 446

به "افزایش حملات عناصر باقیمانده داعش با شیوع کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش حملات عناصر باقیمانده داعش با شیوع کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید