افزایش سطح تشعشعات در پی ادامه آتش سوزی در نزدیکی نیروگاه چرنوبیل

به گزارش هدا بلاگ، با ادامه آتش سوزی در جنگل های اطراف نیروگاه هسته ای چرنوبیل که زمانی بزرگترین فاجعه هسته ای در آن رخ داده است، نگرانی ها نسبت به افزایش سطح تشعشعات در منطقه و خطرات ناشی از آن افزایش یافته است.

افزایش سطح تشعشعات در پی ادامه آتش سوزی در نزدیکی نیروگاه چرنوبیل

به گزارش خبرنگاران به نقل از شبکه ای بی سی نت، هفته گذشته بخشی از جنگل های شمال اوکراین که در محدوده ممنوعه اطراف نیروگاه هسته ای چرنوبیل قرار گرفته است به دلیل نامشخصی دچار حریق شد. متاسفانه باوجود تلاش آتش نشانان برای مهار حریق، آتش سوزی همچنان ادامه دارد.

به دلیل وجود تشعشعات رادیواکتیو به شعاع دو هزار و 600 کیلومتر مربع در اطراف نیروگاه چرنوبیل، گفته می شود که سطح این تشعشعات در اطراف حریق افزایش یافته است.

با این حال، مقامات کی یف پایتخت اوکراین که حدود سه میلیون نفر جمعیت دارد، اعلام کرده اند که در حال حاضر سطح تشعشات در این شهر در حد نرمال قرار گرفته است.

در آوریل سال 1986 راکتور شماره چهار نیروگاه چرنوبیل منفجر شد که در نتیجه آن مقادیر زیادی از مواد رادیواکتیو در اطراف نیروگاه منتشر شد. پس از وقوع این حادثه که به عنوان بزرگ ترین فاجعه هسته ای جهان شناخته می شود، صدها هزار نفر در نزدیکی نیروگاه مجبور به ترک خانه های خود شدند اما این تاسیسات پس از گذشت 10 سال از وقوع حادثه و در پی فشارهای بین المللی و فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، به طور کامل متروکه شد.

اکنون هیچ انسانی حق زندگی کردن تا شعاع 30 کیلومتری نیروگاه قدیمی چرنوبیل را ندارد.

وقوع آتش سوزی در جنگل های اطراف نیروگاه که در غرب محدوده ممنوعه قرار دارند، اتفاقی معمول به شمار می آید اما این بار به دلیل گستردگی آتش، وزش باد و خشکی هوا مهار آن با مشکلاتی روبرو شده است. مسئولان مربوطه تلاش می کنند تا مانع از نزدیک شدن آتش به نیروگاه شوند.

جنگل های شمالی اوکراین، واقع در محدوده ممنوعه اطراف نیروگاه چرنوبیل از سال 1986 تا به امروز خالی بوده اند. این جنگل ها پیش از این در سال 2018 نیز دچار حریق شدند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

چای قند پهلو: چای قند پهلو، یک مجله خانوادگی است برای همه سنین

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 430

به "افزایش سطح تشعشعات در پی ادامه آتش سوزی در نزدیکی نیروگاه چرنوبیل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش سطح تشعشعات در پی ادامه آتش سوزی در نزدیکی نیروگاه چرنوبیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید