انگلیس کارمندان محلی خود را از افغانستان خارج می کند

به گزارش هدا بلاگ، همزمان با خروج نیروهای خارجی از افغانستان، دولت انگلیس اظهار داشت، حدود سه هزار نفر، از جمله کارمندان محلی نیروهای مسلح این کشور و خانواده های آن ها را از افغانستان خارج می کند.

انگلیس کارمندان محلی خود را از افغانستان خارج می کند

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرنگاران، دولت انگلیس اعلام نمود، قصد دارد طرحی را اجرایی کند که به موجب آن فرایند صدور مجوز اقامت و انتقال کارمندان افغان نیروهای مسلح این کشور سرعت می یابد.

بر اساس این طرح، نخست وزیر انگلیس به وزارت های دفاع، کشور و مسکن این کشور ماموریت داده تا هرچه زودتر فرایند انتقال و اقامت کارمندان محلی و خانواده های آن ها را در دست اجرا بگیرند.

طرح تسریع صدور مجوز انتقال و اقامت به کارمندان محلی افغان ارتش انگلیس و خانواده های آن ها از اول ماه آوریل به اجرا گذاشته شده است.

به گفته دولت انگلیس، علت اجرای طرح جدید این کشور، تغییر شرایط امنیتی در افغانستان است.

احتمال می رود که حدود سه هزار نفر، از جمله کارمندان محلی نیروهای مسلح انگلیس در افغانستان و خانواده های آن ها شامل این طرح شوند.

در همین حال بن والاس، وزیر دفاع انگلیس ضمن استقبال از این طرح، گفت که اگر این افراد پس از خروج نیروهای این کشور از افغانستان انتقال نیابند، ممکن است در معرض حملات انتقام جویانه طالبان قرار بگیرند.

وی خاطرنشان ساخت، افغان هایی که با نیروهای انگلیسی در افغانستان کار کرده، در حقیقت از خود گذشتگی بزرگی انجام داده و حالا نوبت ما است تا آن را جبران کنیم.

طرح جدید شامل تمام افرادی می شود که در 20 سال گذشته برای انگلیس در افغانستان کار کرده و در معرض خطر قرار داشته باشند.

این در حالی است که پیش از این نیز ارتش انگلیس حدود یک هزار و 300 کارمند افغان خود را همراه با خانواده های آنان به این کشور منتقل کرده اند.

گفتنی است که طرح های مشابهی از سوی کشورهای آمریکا و آلمان نیز در دست اجرا گرفته شده است. همچنین دولت فرانسه نیز اعلام کرده که کارمندان محلی خود را از افغانستان خارج خواهند کرد.

فرایند خروج نیروهای خارجی از افغانستان از تاریخ اول ماه می آغاز شده و قرار است تا پیش از 11 سپتامبر سال جاری میلادی به انتها برسد.

ر

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

چای قند پهلو: چای قند پهلو، یک مجله خانوادگی است برای همه سنین

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 2942

به "انگلیس کارمندان محلی خود را از افغانستان خارج می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انگلیس کارمندان محلی خود را از افغانستان خارج می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید