این مار های عجیب از قبر بازگشته اند

به گزارش هدا بلاگ، سه گونه نو از مار های زیرزمینی در اکوادور پیدا شده اند که در زیر قبر ها و کلیسا ها در شهر های دورافتاده کوه های آند زندگی می نمایند.

این مار های عجیب از قبر بازگشته اند

به گزارش خبرآنلاین، ایندیپندنت در گزارشی آورده است که سه گونه تازه از مار های زیرزمینی در اکوادور پیدا شده اند که در زیر قبر ها و کلیسا ها در شهر های دورافتاده کوه های آند زندگی می نمایند.

گفته می گردد که مار های مقبره - همه انواع مار های زمینی که بیشتر عمر خود را در زیر زمین می گذرانند - کوچک، استوانه ای شکل و ظاهری نسبتاً باستانی هستند.

به این ترتیب، آن ها به عنوان یک گروه فوسوری از مار ها شناخته می شوند و متعلق به گروه مار های Atractus هستند که در حال حاضر بیش از 150 گونه شناخته شده دارد.

مار های Atractus فک بالای کوتاهی دارند و دارای 8 تا 12 دندان هستند. میزان دندان های فک بالا و فک پایین به سمت عقب کاهش می یابد. سر از گردن متمایز نیست. چشم کوچک، با مردمک گرد یا زیر بیضوی است. سوراخ بینی بین دو فلس بینی است.

بدنه آن ها استوانه ای است. فلس های پشتی صاف و بدون حفره های آپیکال در 15 یا 17 ردیف هستند. فلس های شکمی گرد هستند. دم می تواند کوتاه یا بلند باشد.

منبع: فرارو
انتشار: 18 تیر 1402 بروزرسانی: 18 تیر 1402 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 3696

به "این مار های عجیب از قبر بازگشته اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این مار های عجیب از قبر بازگشته اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید