برخورد نزدیک از نوع آخر

به گزارش هدا بلاگ، کتاب پیشنهادی برای مطالعه در انتها این هفته، رمان برخورد نزدیک از نوع آخر نوشته علی منتخبی است که انتشارات عطر کاج آن را چاپ و منتشر کرده است.

برخورد نزدیک از نوع آخر

خبرنگاران- علی الله سلیمی: کتاب پیشنهادی برای مطالعه در سرانجام این هفته، رمان برخورد نزدیک از نوع آخر نوشته علی منتخبی است که انتشارات عطر کاج آن را چاپ و منتشر کرده است. این کتاب درباره آشفتگی های ذهنی یک هنرمند است که با تمرکز بر نیروی درونی بر نابسامانی فکری خود غلبه می کند. شخصیتهامون قهرمان این داستان، که با یک گروه موسیقی همکاری دارد، به خاطر آگاهی از بیماری خود، انسجام فکری برای همراهی گروه را ندارد و خود را به ایستگاه آخر زندگی نزدیک می بیند. او همواره به سه ماه فرصت باقی مانده تا سرانجام زندگی اش فکر می کند و تصمیم می گیرد در این فاصله زمانی به آرزوهای تحقق نیافته خود جامه عمل بپوشاند. ساز مورد علاقه اش، سه تار را تهیه و مقدمات سفر به سرزمین های مورد علاقه اش را فراهم می کند اما با شرکت در اجرای یک گروه موسیقی، جهت زندگی اش تغییر می کند. او که از گزینه های خود برای زندگی مشترک فاصله گرفته، در یک سفر رویایی که با بیماری او ارتباط مستقیمی دارد، به کشف و شهود تازه ای برای ادامه زندگی دست می یابد و در این راه دیدگاه هایش نسبت به شریک زندگی اش تغییر می کند. پیوند عاطفی مستحکمی با آروشا، عضو گروه موسیقی برقرار می کند و آن را دستاورد سفر رویاگونه اش در عالم خلسه می داند که پنجره های تازه ای به روی او گشوده و به یکباره ذهن آشفته اش را به سمت عشق و آرامش سوق داده است. در این رمان، نویسنده به نیروی قدرتمند ذهن و افکار درونی انسان اشاره دارد که قادر است به اشکال مختلف سرنوشت آدمی را تغییر دهد. از بخش های قابل توجه این اثر، گذار آرام از یک شرایط روحی آشفته و بحرانی به یک فضای آرام و دلنشین همراه با احساس و عاطفه است. نویسنده برای پردازش داستانی این گذار موفقیت آمیز، از تکنیک های مختلف روایی بهره برده و در نهایت اثر خواندنی به مخاطب ارائه کرده است.

آژانس دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 1332

به "برخورد نزدیک از نوع آخر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برخورد نزدیک از نوع آخر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید