برترین ریمل برای من کدام است؟ (راهنمای کامل خرید انواع ریمل ها)

به گزارش هدا بلاگ، یکی از مهم ترین عواملی که می تواند روی یک آرایش به سبک حرفه ای ها تاثیر بسزایی داشته باشد، آشنایی با محصولاتی است که برای میکاپ کردن چهره خود از آن ها استفاده می کنید. درست است که خرید گران ترین و برترین ریمل، رژگونه، خط چشم یا هر محصول دیگری می تواند کیفیت و ماندگاری آرایشتان را افزایش دهد، اما از قلم نیاندازید که شما همیشه باید محصولات آرایشی را براساس نیازها و ویژگی های خودتان تهیه نمایید.

برترین ریمل برای من کدام است؟ (راهنمای کامل خرید انواع ریمل ها)

مژه های بلند و پرپشت هیچوقت قرار نیست محبوبیت خود را با تغییر ترندهای زیبایی از دست بدهند. فرقی نمی نماید که بخواهید یک آرایش طبیعی داشته باشید یا یک آرایش کامل برای مراسم های ویژه، انتخاب برترین ریمل برای خودتان یک امر لازم است. اما چطور باید این کار را انجام داد؟ در این مطلب از خبرنگاران مگ به آنالیز انواع مدل های ریمل و معرفی برترین ریمل خارجی و ایرانی می پردازیم. با ما همراه باشید.

معرفی برترین ریمل ها براساس ترکیبات

برخلاف آنچه که بیشتر افراد فکر می نمایند، همه ریمل ها با یک فرمول یکسان و برای استفاده شدن به وسیله همه افراد ساخته نشده اند. درحالیکه یک ریمل می تواند به پرپشت کردن مژه ها یاری کند، ممکن است هدف ساخت یک ریمل دیگر تنها بلند کردن مژه های شما باشد. بنابراین بهتر است قبل از اینکه بخواهید به سراغ خرید ریمل بعدی خود بروید با تفاوت های میان ترکیبات انواع ریمل ها به خوبی آشنا شوید.

ریمل حجم دهنده

برای داشتن مژ ه های پرپشت و زیبا باید به سراغ استفاده از ریمل های حجم دهنده بروید. این دسته از ریمل ها موم بیشتری در فرمول خود دارند و به همین علت می توانند در کنار انجام یک سری ترفند جادویی برای درشت کردن چشم ها، حجم مژه های شما را چندین برابر نمایند. ریمل حجم دهنده یک برس متراکم تر هم دارد که به پخش ترکیبات آن روی مژه ها یاری می نماید.

ریمل بر پایه آب

حلال اولیه ریمل هایی که بر پایه آب ساخته شده اند، آب است. این دسته از ریمل ها معمولا رنگ کمی به مژه ها می دهند و برای سبک آرایش طبیعی مناسب هستند. اگر چشمان حساسی دارید و پس از استفاده از ریمل های دیگر دچار تورم و حساسیت می شوید شاید بهتر باشد به سراغ ریمل های بر پایه آب بروید؛ چرا که آن ها مواد شیمیایی کمتری در ترکیبات خود دارند. این دسته از ریمل ها برای کسانیکه مژه های خود را اکستنشن نموده اند هم مناسب هستند؛ چون روغن اضافه ای ندارند و چسب مژه های مصنوعی را از بین نمی برند.

ریمل فیبری

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که به امتحان کردن آرایش های خاص و متفاوت علاقه دارند و می خواهند مژه های بسیار بلندی داشته باشند بهتر است به سراغ ریمل های فیبری بروید. برس این ریمل ها که از الیاف بسیار ریز ابریشم مصنوعی ساخته شده اند باعث پرپشت تر و بلندتر دیده شدن مژه های شما می شوند. دقیقا به همین علت است که بسیاری از افراد از آن به عنوان جایگزینی برای اکستنشن مژه استفاده می نمایند.

ریمل ضد آب

هنگام آماده شدن و آرایش کردن برای موقعیت هایی که ممکن است آب به مژه هایتان بخورد یا گریه کنید، باید از ریمل ضدآب استفاده نمایید. موم و سیلیکون از ترکیبات اصلی این نوع ریمل هستند و به همین علت با قرار گرفتن در معرض آب از روی مژ ه های شما پاک نمی گردد. ریمل های ضدآب را نمی توانید با شستن صورتتان از بین ببرید؛ بنابراین برای پاک کردن آرایش چشم های خود حتما از پاک نماینده های روغنی استفاده نمایید. این کار را به آرامی انجام دهید تا باعث تحریک ناحیه چشم یا کنده شدن مژه هایتان نشوید. بعلاوه اگر فیبروز ابرو انجام داده باشید نباید محصولات الکلی را در اطراف یا روی آن بهره ببرید.

برترین ریمل مژه های پایینی چشم

مژه های پایینی شما احتیاجی به استفاده از فرمول و ترکیبات خاصی ندارند؛ با این حال بسیاری از برندها برای آن ها ریمل های جداگانه ای را طراحی و فراوری نموده اند. از آنجایی که مژه های پایینی به سطح پوست نزدیک تر هستند و به راحتی می توانند آن را لکه دار نمایند، باید برای ریمل زدن آن ها از برس ها و برس های بسیار ریز استفاده نمایید.

ریمل بلندنماینده

اگر مژه های طبیعی شما کوتاه و کم پشت هستند باید در پی ریمل هایی باشید که علاوه بر حجم دهی روی بلندتر کردن تار مژه های شما تمرکز می نمایند. ریمل های بلندنماینده مژه باید به میزان و با دقت استفاده شوند تا تاثیر خودشان را به شما نشان دهند.

ریمل پرایمر

همانطور که پرایمر آرایشی به افزایش ماندگاری محصولاتی چون کرم پودر و کانتور روی پوست یاری می نماید، پرایمر ریمل هم می تواند چسبیدن ترکیبات ریمل به مژه های شما را راحت تر کند. استفاده از پرایمر مژه باعث افزایش حجم و میزان مژه هایتان می گردد و میزان تاثیرگذاری ریمل اصلی شما را هم بیشتر خواهد نمود.

ریمل پودری

ریمل های پودری جزو اولین و قدیمی ترین انواع ریمل ها هستند و در گذشته بسیاری از هنرمندان زن از آن برای زیباتر کردن آرایش چشم های خود استفاده می کردند. این پودر را باید با چند قطره آب ترکیب کنید و سپس با استفاده از یک برس روی مژه های خود بزنید. این نوع ریمل همانطور که از نامش پیداست ماهیتی پودری دارد، بنابراین مصرف آن برای مراسم های خاص و روزهای طولانی توصیه نمی گردد.

ریمل رنگی

برای وقت هایی که دیگر نمی خواهید از ریمل های عادی و مشکی بهره ببرید می توانید به سراغ ریمل های رنگی بروید. این نوع ریمل ها تنوع بسیار زیادی دارند و علاوه بر داشتن خاصیت هایی چون بلندنمایندگی و حجم دهندگی می توانند به مژه های شما رنگ بدهند. استفاده از ریمل رنگی در مراسم ها و جشن ها باعث خاص تر شدن آرایش شما می شوند.

ریمل ضدحساسیت

دقیقا نمی توان گفت که ریمل های ضدحساسیت چه موادی را در ترکیبات خود دارند یا ندارند؛ به همین علت هر برندی برای فراوری آن از یک فرمول متفاوت استفاده می نماید. با این وجود، می توانید اطمینان داشته باشید که این نوع ریمل ها حاوی موادی چون پارابن و اتوکسیله نیستند. ریمل های ضدحساسیت بعلاوه می توانند وگان یا همان گیاهی باشند؛ این یعنی در فرمول خود ترکیبات مشتق شده از حیوانات ندارند. اگر پوست و چشم های حساسی دارید و هر ریملی که امتحان نموده اید برای شما مناسب نبوده است شاید بهتر باشد به سراغ ریمل های ضدحساسیت بروید.

انواع برس برترین ریمل ها و کاربردهای آن ها

علاوه بر آشنایی با ترکیبات انواع ریمل ها شما باید به خوبی بدانید که شکل برس هر محصولی دقیقا چه تاثیری بر مژه هایتان خواهد گذاشت. از آنجایی که خرید و امتحان کردن همه ریمل های موجود در بازار کار آسانی نیست، می خواهیم در این بخش از مطلب به معرفی برس های ریمل ها و کاربرد هر کدام بپردازیم.

 • برس شانه ای: اگر مژه های نازک و کوتاهی دارید با استفاده از یک برس ریمل شانه ای می توانید همه آن ها را به طور متناسب و یکسانی بلند و پرپشت کنید.
 • برس نوک دار: این نوع برس ریمل در واقع دو کاره است. شما می توانید از نوک آن برای بلندتر کردن مژه ها استفاده نمایید و سپس با بخش برس شکل آن به مژه های خود حجم دهید.
 • برس مثلثی: این نوع برس ریمل که به وسیله برند آرایشی لوریال (LOréal) برای یکی از برترین ریمل هایشان طراحی شده است، می تواند حالت چشم هایتان را کشیده و گربه ای کند و به مژه های پایینی شما حجم بدهد.
 • برس منحنی: برس ریمل منحنی بیشتر برای کسانی مناسب است که مژه های صافی دارند و می خواهند آن ها را فر نمایند. پیش از استفاده از این نوع برس باید با فر مژه کمی به مژه های خود حالت بدهید.
 • برس توپی: اگر مژه هایتان ریز هستند و با استفاده از برس های ریمل سایز بزرگ نمی توانید آن ها را بلند کنید، باید به سراغ برس توپی بروید.
 • برس مخروطی: مژه های گوشه های داخلی و خارجی چشم معمولا در هنگام استفاده از ریمل های عادی فراموش می شوند. اگر این موضوع اذیتتان می نماید و می خواهید همه مژه هایتان را ریمل بزنید می توانید از برس های مخروطی شکل بهره ببرید.
 • برس مربعی: این مدل برس هم برای بلند کردن و هم برای حجم دادن به مژه ها مناسب هستند. اما باید بدانید که برس ریمل مربعی نمی تواند روی موهای گوشه ی چشم هایتان هم تاثیر بگذارد.
 • برس حبابی: اگر هدفتان از استفاده از ریمل، فر کردن مژه هایتان است و علاقه ای به حجم دادن به آن ها ندارید، می توانید از برس ریمل حبابی شکل بهره ببرید.
 • برس نازک و کشیده: اگر مژه های نازک و کوتاهی داشته باشید حتما می دانید که بسیاری از ریمل های بلندنماینده روی شما جواب نمی دهند. برس های نازک و کشیده می توانند همه مژه های شما را بدون ایجاد چسبندگی بلندتر نمایند.
 • برس کوچک و مینیاتوری: اگر نمی توانید با استفاده از برس های عادی مژه های پایینی خود را ریمل بزنید و همیشه پوست پایین چشم خود را لک می کنید، ما استفاده از برس های مینیاتوری را به شما پیشنهاد می کنیم.
 • برس متراکم: این نوع برس ها برای ضخیم تر و پرپشت تر کردن مژ ه ها به کار گرفته می گردد و استفاده از آن ها به عنوان برترین ریمل مخصوص خودتان وقت زیادی را از شما نمی گیرد.
 • برس مارپیچی: برس ریمل مارپیچی برای حجم دهی و به طور همزمان فر کردن مژه ها طراحی شده است و کاربردی شبیه به برس حبابی دارد.
 • برس ساعت شنی: برس های ریمل ساعت شنی شکل علاوه بر حجم دادن به مژه ها، به بلندتر شدن آن ها هم یاری می نماید.

نحوه استفاده از ریمل

درست است که خرید برترین ریمل مناسب برای خودتان امر بسیار مهمی است، اما باید بدانید که آشنایی با روش صحیح ریمل زدن تاثیر زیادی بر آرایش چشم شما دارد. به جرئت می توان گفت که انتخاب یک ریمل مناسب و مصرف درست آن می تواند شما را نسبت به اکستنشن مژه و مژه مصنوعی بی احتیاج کند.

 1. آماده سازی مژه ها: در قدم اول مژ ه ها و چشم های خود را به خوبی تمیز کنید و سپس با استفاده از یک فر مژه به آن ها حالت بدهید. در غیر این صورت استفاده از برترین ریمل هم قرار نیست حالت مژه های شما را آنچنان تغییر دهد.
 2. استفاده از پرایمر: شما باید برای افزایش طول و حجم مژه ها و ماندگاری ریمل، از یک پرایمر ریمل بهره ببرید. پرایمری که به مژه های خود زده اید باید به طور کامل خشک گردد تا بتوانید به سراغ مرحله بعد بروید.
 3. بیرون آوردن برس ریمل: با دقت و به آرامی برس ریمل را از تیوپ آن خارج کنید و هرگز برای برداشتن مواد بیشتر آن را دوباره به داخل فرو نبرید؛ چرا که ریمل زدن باید با صبر و مرحله به مرحله انجام گردد. اگر میزان زیادی از ترکیبات ریمل روی برس قرار گرفته است آن را به آرامی روی لبه تیوپ محصول بکشید.
 4. ریمل زدن: اولین لایه ریمل را روی مژه های بالایی خود بزنید. این کار را از ریشه مژه های خود آغاز کنید و برس را همزمان با نزدیک کردن آن به نوک مژه ها، به راست و چپ حرکت دهید. 30 ثانیه صبر کنید و به سراغ لایه بعدی بروید.
 5. لایه دوم ریمل: حالا باید برس ریمل خود را به صورت عمودی در دست نگه دارید و نوک مژه هایتان را به سمت بالا ریمل بزنید. با این کار می توانید همه مژه های خود، حتی آن هایی که کوتاه و نازک هستند را هم، ریمل بزنید. در صورت تمایل می توانید این مرحله را یک بار دیگر تکرار کنید.
 6. ریمل زدن مژه های پایینی: در نهایت مژه های پایینی خود را به آرامی ریمل بزنید. برای این کار می توانید از ریمل های مخصوص مژه های پایینی چشم استفاده نمایید.

برترین ریمل حجم دهنده ایرانی و خارجی

اگر در پی خرید برترین ریمل حجم دهنده ایرانی و خارجی هستید، این بخش از مطلب را به خوبی مطالعه کنید.

ریمل حجم دهنده مای سری Black Diamond

ریمل حجم دهنده سری Black Diamond برند مای به عنوان یکی از محبوب ترین و برترین ریمل های موجود در بازار شناخته می گردد. این محصول آرایشی از ماندگاری بالایی برخوردار بوده و استفاده از آن برای پرپشت تر و حجیم تر کردن مژه ها راحت است. این مدل ریمل برند مای برای کسانیکه چشم های حساسی دارند و نمی توانند از هر محصولی استفاده نمایند مناسب می باشد.

ریمل حجم دهنده ایزادورا سری Big Bold

این مدل ریمل حجم دهنده برند ایزادورا در حال حاضر از محبوب ترین ریمل های بازار به شمار می آید. یکی از برترین ویژگی های این مدل خاصیت ضد آب بودن آن است که باعث می گردد همه افراد بتوانند در موقعیت های مختلف در آرایش خود از آن استفاده نمایند. ریمل سری Big Bold برند سوئدی ایزادورا حاوی ویتامین E است؛ این یعنی علاوه بر قابلیت حجم دهی به مژه ها می تواند آن ها را تقویت کند.

ریمل دبورا مدل Extraordinary 5 in 1

ریمل Extraordinary 5 in 1 برای کسانی مناسب است که می خواهند ریملشان بتواند کار حجم دهی، بلندنمایندگی، حالت دهی و فرنمایندگی مژ ه را به طور همزمان انجام دهد؛ به صورتی که همه تارهای مژه ها از کوچک تا بزرگ به خوبی با ترکیبات ریمل پوشانده شوند. ریمل دبورا فاقد هر گونه ترکیبات عطری است و به همین علت افرادی که نسبت به محصولات آرایشی حساسیت زیادی دارند هم می توانند از آن استفاده نمایند.

ریمل حجم دهنده کیکو میلانو مدل BLE ME

برند کیکو میلانو همیشه به عنوان یکی از برترین برندهای حوزه آرایشی شناخته شده است و به همین علت اگر بودجه بالایی دارید می توانید به سراغ ریمل حجم دهنده مدل BLE ME آن بروید. این مدل ریمل برند کیکو می تواند به طور همزمان به عنوان یک حجم دهنده، تقویت نماینده و بلندنماینده مژه عمل کند. ترکیبات ریمل حجم دهنده کیکو کاملا گیاهی و ارگانیک هستند و تا 96 ساعت روی مژه ها ماندگاری دارند. برس این ریمل به شکل بیضی طراحی شده و به همین علت استفاده از آن بسیار راحت است.

برترین ریمل بلندنماینده ایرانی و خارجی

اگر مژه های پرپشتی دارید و بیشتر در پی بلندتر نشان دادن آن ها هستید پیشنهاد می کنیم به سراغ خرید ریمل هایی که در زیر معرفی نموده ایم بروید.

ریمل حجم دهنده و بلند نماینده پرستیژ مدل TOTAL INTENSITY

اگر از ما بخواهید برترین ریمل حجم دهنده و بلند نماینده خارجی موجود در بازار را به شما معرفی کنیم، قطعا از ریمل TOTAL INTENSITY برند پرستیژ نام می بریم. این محصول حاوی ترکیباتی چون ویتامین E و روغن کرچک است و به همین علت علاوه بر بلند و پرپشت تر کردن مژه ها به تقویت آن ها هم یاری می نماید. برس این ریمل به شکل مخروطی است و می توانید با استفاده از آن به راحتی ترکیبات ریمل را روی مژه هایتان پخش کنید.

ریمل بلندنماینده استودیو میکاپ مدل Lengthen & Define

ریمل بلندنماینده مدل Lengthen & Define از برند استودیو میکاپ در واقع برترین ریمل برای مژه های کوتاه و کم پشت به شمار می آید. این محصول حاوی ترکیباتی چون پروتئین گندم هیدرولیزه شده، کراتین و اسیدهای آمینه است و می تواند به سلامت و تقویت مژه های شما یاری کند. اگر در پی محصولی هستید که هر روز بتوانید از آن بهره ببرید و نگران ریزش مژه هایتان نباشید بهتز است به سراغ این ریمل بروید.

ریمل حجم دهنده و بلند نماینده شون مدل Lash Duplicator

ریمل حجم دهنده و بلند نماینده دوپلیکیتور از برند شون برای کسانیکه مژه های خیلی کوتاهی دارند مناسب است. این محصول با داشتن روغن بادام در ترکیبات خود می تواند در کنار بلند کردن مژه ها، آن ها را تقویت کند. اگر به موادی چون پارابن حساسیت دارید باید بگوییم که خوشبختانه استفاده از این ریمل شما را اذیت نخواهد نمود. ریمل دوپلیکیتور برند شون ماندگاری بالایی دارد و بدون ایجاد چسبندگی مژه ها را از یکدیگر جدا می نماید.

سخن آخر

همانطور که گفتیم انتخاب و خرید یک ریمل مناسب برای مدل چشم ها و مژه های خود یکی از مهم ترین مراحل داشتن آرایشی زیبا و بی نقص است. به همین علت حالا که به خوبی با انواع ریمل ها و کاربردهای آن ها آشنا شده اید دیگر علتی ندارد که بخواهید از ریمل نامناسب برای خودتان بهره ببرید. پس بدون هدر دادن وقت به سراغ تهیه ریمل مخصوص مژه های خودتان بروید.

منابع: InStyle, Cosmopolitan

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 28 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1403 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 3736

به "برترین ریمل برای من کدام است؟ (راهنمای کامل خرید انواع ریمل ها)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین ریمل برای من کدام است؟ (راهنمای کامل خرید انواع ریمل ها)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید