بولتون: از شهادت درباره کاخ سفید نمی ترسم

به گزارش هدا بلاگ، مشاور امنیت ملی پیشین آمریکا می گوید، از ادای شهادت تحت سوگند درباره آنچه تاکید دارد در کاخ سفید شاهد آن بوده است هراسی ندارد. با این حال او حین تحقیقات استیضاح مجلس نمایندگان آمریکا درباره ترامپ چنین کاری نکرد.

بولتون: از شهادت درباره کاخ سفید نمی ترسم

به گزارش ایسنا، جان بولتون، مشاور امنیت ملی پیشین آمریکا در مصاحبه با برنامه دیدگاه شبکه ای بی سی گفت: من از ادای شهادت تحت سوگند هراسی ندارم. من در کتابم (اتاقی که در آن رخ داد) تا جایی که می توانستم به درستی درباره آنچه دیده و شنیده ام، نوشتم.

اظهارات بولتون به دنبال انتشار کتاب خاطرات جنجالی او از زمان حضورش در کاخ سفید عنوان می گردد. مشاور امنیت ملی پیشین آمریکا از جمله در کتابش گفته است که ترامپ از شی جینپینگ، رئیس جمهوری چین خواسته تا به پیروزی او در انتخابات 2020 یاری کند.

جان بولتون با وجود اینکه می گفت اطلاعات مخربی برای ارائه در جلسه شهادت مجلس نمایندگان آمریکا درباره دونالد ترامپ دارد، هرگز در تحقیقات استیضاح شهادت نداد.

او بار دیگر به ای بی سی گفت که با این طرز انجام استیضاح موافق نبوده و هیچ وظیفه ای هم برای ادای شهادت در آن موقع نداشته است.

بولتون گفت: به شدت احساس می کردم و هنوز هم همین حس را دارم که فرایند استیضاح به گونه ای انجام می شد که حزبی بود و در نهایت شکست می خورد. من با رهبری دموکرات ها در مجلس نمایندگان آمریکا هم فکر نبودم و از من درخواست هم نشد.

او در این کتاب همچنین از رهبری مجلس نمایندگان آمریکا بابت نوع مدیریت استیضاح ترامپ انتقاد نموده و تمرکز آن، صرفا روی لغو یاری به اوکراین را محدود و عجولانه توصیف کرد. بولتون گفت: دیدگاهم این بود که اگر شما می خواهید اطلاعات استخراج کنید، باید این کار به وسیله صحیح انجام گردد و روشی که آن ها استفاده کردند، به اعتقاد من، دستیابی به همه آنچه که من در کتابم گفتم، نادیده می گرفت.

مشاور امنیت ملی پیشین آمریکا چهارشنبه همچنین در مصاحبه با شبکه خبری سی ان ان، دونالد ترامپ را به نادیده دریافت نشانه های اولیه پاندمی ویروس کرونا، از ترس تاثیر آن روی توافق تجاری با چین، متهم کرد.

او گفت: رئیس جمهوری نمی خواست اخبار بدی درباره شی جینپینگ، رئیس جمهوری چین بشنود. او نمی خواست اخبار بدی درباره لاپوشانی این ویروس در چین یا تاثیر بالقوه آن روی توافق تجاری چین که بسیار به آن تمایل داشت، بشنود. او همچنین نمی خواست درباره تاثیر بالقوه این پاندمی روی اقتصاد آمریکا و تاثیرش روی انتخاب دوباره او در انتخابات بشنود. به اعتقاد من، چشم پوشی از تمام این نشانه های اولیه، موجب ناتوانی با این مساله شده همچنان هم ادامه دارد.

بولتون در پاسخ به این پرسش که آیا به مدیریت ترامپ در بحث کرونا اطمینان دارد، گفت: خیر، ندارم. من نگران ماهیت نامناسب این سیاست ها هستم؛ در شرایطی که آن ها باید از ژانویه به بعد، زمانی که کارشناسان واقعا حس کردند که این مشکل احتمالا به وجود می آید و کل واکنش ما را تحت تاثیر قرار می دهد، شکل می دریافتد. این بخشی از استراتژی جامع نیست. گمان می کنم در کشوری به بزرگی ایالات متحده، مقام های محلی و ایالتی نقش بزرگی دارند، اما در سطح فدرال، واکنش ثابت قدم نبود.

آژانس دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: فرارو
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 1038

به "بولتون: از شهادت درباره کاخ سفید نمی ترسم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بولتون: از شهادت درباره کاخ سفید نمی ترسم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید