بیانیه ساترا در واکنش به اظهارات اخیر وزیر ارتباطات

به گزارش هدا بلاگ، تهران (پانا)- ساترا در واکنش به اظهار بی اطلاعی وزیر ارتباطات نسبت به تخلفات ترافیک اپراتورهای همراه در رسانه های صوت و تصویر فراگیر بیانیه ای صادر کرد.

بیانیه ساترا در واکنش به اظهارات اخیر وزیر ارتباطات

روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی (ساترا) گفت، پیرو اظهارنظر وزیر ارتباطات درباره ورود ساترا به محاسبه غیرقانونی هزینه ترافیک رسانه های صوت و تصویر فراگیر توسط اپراتورهای همراه به اطلاع می رساند:

1. ضمن استقبال از ورود دیرهنگام وزیر محترم ارتباطات به موضوع تخلفات ترافیکی اپراتورها، ورود ساترا به این حوزه بر اساس شکایات متعدد کاربران بعضی از رسانه های صوت و تصویر فراگیر به این سازمان مبنی بر محاسبه غیرقانونی هزینه ترافیک بین الملل در رسانه های داخلی بوده است و ساترا به عنوان تنظیم گر رسانه های صوت و تصویر فراگیر، احقاق حقوق کاربران این رسانه ها را جزو مسئولیت ذاتی خود می داند. بدیهی است همانطور که بارها در نامه ها و بیانیه های قبلی ساترا اعلام شده است، حوزه ورود قانونی این سازمان به رسانه های صوت و تصویر فراگیر محدود می گردد و اصل این تخلف در سمت اپراتورها رخ داده است که همین مسئولیت قانونی علت ارجاع و نامه نگاری ساترا با وزیر محترم و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است.

2. پس از نامه نگاری معاونت تنظیم بازار و توسعه کسب و کار ساترا با سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی وزارت ارتباطات و عدم دریافت این موضوع، در جلسه مرکز ملی فضای مجازی مورخ 20 بهمن 99 که با حضور دبیر شورای عالی فضای مجازی و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی وزارت ارتباطات برگزار شده بود، به صورت مبسوط مطرح شد ولی همچنان در انتظار ورود قاطع آن سازمان محترم و شاهد تداوم این تخلف از سوی اپراتورهای تلفن همراه و برداشت غیرقانونی هزینه از جیب کاربران رسانه های صوت و تصویر فراگیر هستیم.

3. ساترا به منظور مستند کردن تخلفات برای پیگیری های بیشتر، اقدام به راه اندازی سامانه دریافت شکایات کاربران رسانه های صوت و تصویر فراگیر در مورد محاسبه غیرقانونی ترافیک آنها کرد که تا کنون گزارش های واصله حاکی از گستردگی این تخلف و اکتساب هزینه های قابل توجه غیرقانونی توسط اپراتورهای تلفن همراه بوده است.

4. با توجه به اینکه پیگیری های ساترا نشان می دهد این شیوه درآمدزایی اپراتورهای همراه حداقل به مدت دو سال اجرا شده، همانگونه که پیش از این مطرح شد انتظار از وزارت محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات، پیگیری هر چه سریع تر این تخلف و عودت تمام مبالغ کسرشده از حساب کاربران به آنهاست.

آژانس دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 2484

به "بیانیه ساترا در واکنش به اظهارات اخیر وزیر ارتباطات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه ساترا در واکنش به اظهارات اخیر وزیر ارتباطات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید