اخبار سیاسی

جلسه رأی اعتماد به کابینه الکاظمی طی 10 روز آینده برگزار می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از سومریه نیوز، فاضل الفتلاوی نماینده ائتلاف الفتح در مجلس عراق سخنانی را پیرامون رأی اعتماد به کابینه مصطفی الکاظمی، نخست وزیر مکلف این کشور بیان کرد.

16 خرداد 1399

آخرین شرایط بسته حمایتی رانندگان تاکسی

خبرنگاران: مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور از ارسال فهرست رانندگان مشمول دریافت بسته حمایتی به وزارت کار ورفاه اجتماعی اطلاع داد.

12 خرداد 1399

گزارش رویترز از شرایط شلوغ و نامناسب زندان های بحرین در شرایط کرونا

خبرگزاری رویترز گزارش داد زندانیان عقیده در زندان های بحرین در سلول های با جمعیتی دو برابر ظرفیت و در شرایط بهداشتی و درمانی نامناسب به سر می برند که این امر در شرایط همه گیری کرونا خطرناک است.

12 خرداد 1399

جهانگیری: نباید اجازه دهیم بنگاه ها دچار ورشکستگی شوند، در تحریم ظالمانه ای از سوی آمریکا به سر می بریم

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه نباید اجازه دهیم بنگاه ها و فعالان مالی دچار ورشکستگی شوند، گفت: تصور عبور از شرایط فعلی بدون هزینه غیرممکن است.

4 خرداد 1399

رئیس کمیسیون اروپا: برای مقابله با کرونا به طرح مارشال احتیاج داریم

رئیس کمیسیون اروپا خواهان سرمایه گذاری کلان این قاره برای مقابله با شیوع کرونا ویروس و ارائه یک به اصطلاح طرح مارشال برای این منظور شد.

3 خرداد 1399

زنگ ها برای سرخابی به صدا در آمده است

روزهای سختی در انتظار دو باشگاه پرطرفدار ایران خواهد بود.

1 خرداد 1399

چرا خارج از چین، اندروید بدون برنامه ها و سرویس های گوگل معنایی ندارد؟!

در این مطلب ضمن اشاره به تاثیر زیاد برنامه ها و خدمات گوگل روی سیستم عامل این شرکت یعنی اندروید، به این نکته می پردازیم که چرا عدم بهره مندی از آن ها خارج از چین به علت تحریم هواوی باعث شده غول چینی به شدت در فروش گوشی های خود شکست بخورد.

1 خرداد 1399

پامپئو: آمریکا به اطلاعات دقیق و شفاف چین، ایران و ایتالیا درباره کرونا احتیاج دارد

وزیر خارجه آمریکا می گوید کارشناسان آمریکایی برای مدل سازی از شیوع کرونا به آمار شفاف و دقیق از ایتالیا، چین و ایران احتیاج دارند.

31 اردیبهشت 1399

پاسخ سازمان برنامه و بودجه به ادعای نقش صندوق بین المللی پول در طرح اصلاح ساختار بودجه

مرکز اطلاع رسانی، روابط عمومی و امور بین الملل سازمان برنامه و بودجه کشور در اطلاعیه ای اعلام نمود، پیرو ادعاهای رئیس مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام در مورد نقش صندوق بین المللی پول در تدوین چارچوب اصلاح ساختاری بودجه،...

30 اردیبهشت 1399

لندن: قربانیان کرونا در انگلیس کمتر از 20 هزار نفر شوند خیلی خوب عمل کردیم

مدیر سازمان ملی تامین بهداشت و درمان انگلیس گفت اگر قربانیان ویروس کرونا در این کشور کمتر از 20 هزار نفر شوند بسیار خوب عمل کرده ایم.

26 اردیبهشت 1399

حمایت ایران از ایده دبیرکل سازمان در اجرایی شدن آتش بس سراسری در افغانستان

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در حمایت از ایده دبیرکل سازمان ملل متحد در اجرایی شدن آتش بس سراسری در افغانستان بیانیه ای صادر کرد.

26 اردیبهشت 1399

ظریف با وزیر خارجه کانادا ملاقات کرد

وزرای خارجه ایران و کانادا به درخواست طرف کانادایی درباره سقوط هواپیمای اوکراینی در مسقط ملاقات و توافق کردند که در زمان مناسب در آینده دوباره ملاقات و مصاحبه نمایند.

24 اردیبهشت 1399

طرحی برای نوسازی خانه کلنگی جشنواره موسیقی

حسین علیشاپور ـ خواننده و پژوهشگر موسیقی ـ از جشنواره موسیقی فجر به عنوان خانه ای کلنگی یاد می نماید که باید آن را از نو ساخت. او در عین حال برای بهبود شرایط پیشنهاد می دهد: جشنواره موسیقی باید در تمام طول سال برگزار گردد نه اینکه یک هفته در سال به صورت...

17 اردیبهشت 1399

مسکن ها روی دست سازندگان مانده؛فروش زمین به بانک خطاست

خبرنگاران: نائب رئیس کانون سراسری انبوه سازان کشور با بیان این که به دلیل رکود بازار مسکن، آپارتمان ها روی دست سازندگان ماند، از سیاست های دولت در فروش زمین های دولتی به بانک مسکن انتقاد کرد و گفت: بانک ها فقط باید بانکداری نمایند.

14 اردیبهشت 1399

مرز کانادا همچنان بر روی آمریکا بسته خواهد ماند

نخست وزیر کانادا گفت: ایجاد محدودیت در مرزها غیرقابل اجتناب است و بسته بودن مرزها با آمریکا حداقل تا 30 روز دیگر ادامه خواهد داشت.

11 اردیبهشت 1399

پمپئو حمله موشکی به التاجی را مرگبار خواند

وزیرخارجه آمریکا به حمله راکتی شب گذشته به پایگاه نظامیان این کشور در عراق واکنش نشان داد.

11 اردیبهشت 1399

تنش های انتخاباتی موضع طالبان را تقویت می نماید

اشرف غنی و عبدالله عبدالله، دو رقیب انتخابات ریاست جمهوری افغانستان روز روز دوشنبه (19 حوت/ اسفند) در اقدامی عجیب هر دو به عنوان رئیس جمهور منتخب افغانستان سوگند یاد کردند.

10 اردیبهشت 1399

طرح های عبدالله و خلیلزاد برای آینده ساختار سیاسی افغانستان

یک روزنامه افغانستانی به طرح های عبدالله و خلیلزاد دست یافته است که به منظور برون رفت از جنجال های انتخاباتی پیش از برگزاری دو مراسم تحلیف ریاست جمهوری مطرح شده بود.

8 اردیبهشت 1399

آمریکا راستا حرکت کاروان روسی در سوریه را بست

فارس نوشت: منابع محلی در شمال سوریه می گویند یک کاروان گشت روسیه قصد عبور از میدان تل تمر را داشت که با ممانعت نظامیان آمریکایی روبرو شد.

7 اردیبهشت 1399

تاکید چین بر لزوم بی طرفی آژانس بین المللی انرژی اتمی درخصوص ایران

سخنگوی وزارت خارجه چین از آژانس بین المللی انرژی اتمی درخواست کرد تا به همکاری با ایران برای حل مسائل مربوطه ادامه دهد.

2 اردیبهشت 1399
تعداد: (75)