اخبار سیاسی

آمریکا به دنبال حضور نظامی بیشتر در منطقه است

گروه طالبان در بیانیه ای خاطرنشان کرد آمریکا نیروهای خود را از افغانستان خارج می نماید؛ اما به دنبال حضور نظامی بیشتر در منطقه است.

27 خرداد 1400

منتظر پیوستن کره شمالی به فرایند تبادل نظر و دیپلماسی هستیم

به گزارش خبرنگاران به نقل از یو اس نیوز، وزیر خارجه آمریکا طی سخنانی گفت که واشنگتن منتظر تصمیم کره شمالی برای استفاده از ابزار دیپلماسی در راستای غیر هسته ای سازی شبه جزیره کره است.

23 خرداد 1400

لاوروف: به هر تحریم جدید غربی پاسخ می دهیم

وزیر خارجه روسیه با محکوم کردن تفکرات ضد روسی اتحادیه اروپا، هشدار داد مسکو به هر تحریم جدیدی که غرب علیه آن اعمال کند، واکنش نشان خواهد داد.

22 خرداد 1400

هشدار نخست وزیر سابق قطر درباره تبعات تقابل آمریکا و چین بر منطقه

نخست وزیر و وزیر خارجه قطر سابق نسبت به تبعات رقابت آمریکا و چین بر کشورهای منطقه هشدار داد.

9 خرداد 1400

روایت بلومبرگ از دلایل میانجی گری عراق در گفتگوهای ایران و عربستان

ایرنا نوشت:شبکه خبری بلومبرگ در گزارشی تحلیلی درباره نقش عراق در گفت وگوهای منطقه ای مشخصا بین تهران و ریاض و سیاست واشنگتن نوشت :دولت جو بایدن رویکرد دو مسیره ای برای مشارکت همه طرف ها در این فرایند در پیش گرفته است.

8 خرداد 1400

مشاور امنیت ملی بایدن به روسیه هشدار داد

اتحادیه اروپا و آمریکا به بهانه شرایط سلامت جسمانی ناوالنی روز یکشنبه فشار خود بر روسیه را افزایش دادند و مشاور امنیت ملی دولت بایدن در این زمینه به مسکو هشدار داد.

4 خرداد 1400

بلغارستان وابسته نظامی سفارت روسیه را عنصر نامطلوب نامید

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، سفارت روسیه در شهر صوفیه در صفحه فیسبوک خود نوشت: سفارت روسیه از وزارت خارجه بلغارستان نامه ای را دریافت کرد که در آن وابسته نظامی روسیه در صوفیا عنصر نامطلوب اعلام شده است.

3 خرداد 1400

جریمه اپل به 10 درصد درآمد جهانی آن می رسد

سازمان های تنظیم نماینده مقررات اتحادیه اروپا قرار است هفته جاری اپل را متهم به انجام رفتارهای ضد رقابتی نمایند. جریمه درنظر گرفته شده احتمالاً به 10 درصد درآمد جهانی این غول فناوری می رسد.

31 اردیبهشت 1400

زنگ خطر برای دولت ژاپن پس از شکست در انتخابات پارلمانی

شکست حزب حاکم در ژاپن در انتخابات پارلمانی نگرانی های دولت درباره نارضایتی از عملکرد نخست وزیر این کشور را افزایش داده است.

28 اردیبهشت 1400

عقب نشینی سربازان روسیه از مرز با اوکراین

وزیر دفاع روسیه از خارج سازی بخش عمده سربازان کشورش از مرز با اوکراین طی هفته های آینده اطلاع داد.

26 اردیبهشت 1400

اردوغان: نمی توانیم سال ها زندگی با ارامنه را فراموش کنیم

به دنبال به رسمیت شناخته شدن نسل کشی ارامنه از سوی رئیس جمهور آمریکا، رئیس جمهور ترکیه با اتخاذ موضع ملایم تر از از سال ها کنار هم زیستن شهروندان ارمنستان با ترکیه سخن گفت.

25 اردیبهشت 1400

اخبار فارس درباره آخرین شرایط میرحسین موسوی و همسرش

خبرنگاران: خبرگزاری فارس از افزایش رفت و آمدهای میرحسین موسوی و زهرا رهنورد خبر داده است.

22 اردیبهشت 1400

کتاب تحول حکمرانی در گام دوم انقلاب رونمایی شد

کتاب گفتمان اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با عنوان تحول حکمرانی در گام دوم انقلاب رونمایی شد.

20 اردیبهشت 1400

مخالفت برخی احزاب با طرح صلح شورای عالی مصالحه افغانستان

برخی احزاب در افغانستان تاکید کردند که در پیش نویس طرح صلح شورای عالی مصالحه طرح دیگر احزاب نادیده گرفته شده و تنها پیشنهادات ریاست جمهوری و این شورا در نظر گرفته شده است.

20 اردیبهشت 1400

رفراندم تغییر نظام قرقیزستان

انتظار می رود رای دهندگان در قرقیزستان در جریان همه پرسی امروز یکشنبه این کشور با توجه به وجود اعتماد عمومی بالا به سدیر جاپاروف، رئیس جمهور قرقیزستان از اعطای اختیارات بیشتر به ریاست جمهوری حمایت کنند.

16 اردیبهشت 1400

جلالی سفیر ایران در مسکو: دعوت از مراجع مالی بخش دولتی و خصوصی و دبیرخانه اتحادیه اوراسیا در مسکو برای حضور در نمایشگاه اوراسیا

خبرگزاری خبرنگاران- کاظم جلالی سفیر ایران در مسکو در مورد برگزاری اولین نمایشگاه اختصاصی اوراسیا در تهران ابراز امیدواری کرد که این نمایشگاه به خوبی برگزار خواهد شد.

14 اردیبهشت 1400

ظریف: تبادل نظر های خیلی خوبی با مقامات عمانی داشتم

وزیر امور خارجه ایران ضمن تشریح اهداف سفرش به مسقط و رایزنی های صورت گرفته، گفت که تبادل نظر های خوبی با مقامات عمانی داشته و فردا نیز ادامه خواهد یافت.

13 اردیبهشت 1400

برای حل مسائل جوانان برنامه محور عمل کنید

خبرنگاران/گیلان فرماندار رشت با بیان اینکه برای حل مسائل جوانان برنامه محور عمل کنید، گفت: جوانی که دغدغه مالی و اشتغال را دارد هیچگاه فرصت بهره مندی از فضاهای ورزشی و فرهنگی را نخواهد داشت.

11 اردیبهشت 1400

یوسف بن علوی: امام خمینی فردی متواضع بود و عمان از انقلاب اسلامی حمایت کرد

وزیر خارجه سابق عمان در یک گفت وگو به روایت سفرش در دوران انقلاب اسلامی به ایران به عنوان فرستاده سلطان قابوس و دیدارش با امام خمینی(ره) پرداخت.

7 اردیبهشت 1400

مذاکره ایران و امریکا تا ساعاتی دیگر، اختلاف ساعت تهران و وین چقدر است؟

به گزارش خبرنگاران این نشست تا ساعاتی دیگر در اتریش برگزار می گردد و البته اختلاف ساعت تهران و وین حدود 2.5 ساعت است و در حالی که در تهران هم اکنون ساعت 13.20 دقیقه است، در وین ساعت 10:50 دقیقه بوده و هنوز تعیین نیست که این نشست دقیقا چه ساعتی برگزار می گردد؟

5 اردیبهشت 1400
تعداد: (252)