بیانیه مشترک یوونتوس، رئال مادرید و بارسلونا در واکنش به تهدید دوباره یوفا

به گزارش هدا بلاگ، سه باشگاهی که هنوز حاضر به انصراف از حضور در سوپرلیگ اروپا نشده اند به تهدید جدید یوفا در خصوص عواقب این تصمیم شان واکنش نشان دادند.

بیانیه مشترک یوونتوس، رئال مادرید و بارسلونا در واکنش به تهدید دوباره یوفا

به گزارش خبرنگاران، به دنبال انتشار باشگاه های یوونتوس، رئال مادرید و بارسلونا با انتشار بیانیه ای مشترک به تهدید جدید یوفا درباره عواقب امتناع این سه باشگاه از انصراف از سوپرلیگ اروپا واکنش نشان دادند.

یوفا اعلام کرده باشگاه هایی که بر ماندن در سوپرلیگ و تشکیل این تورنمنت پافشاری کنند را 100 میلیون یورو جریمه و از حضور در تمامی رقابت های اروپایی فصل آینده محروم خواهد کرد.

پیش از این نشریه نیویورک تایمز اعلام کرده بود سه باشگاه یوونتوس، رئال مادرید و بارسلونا قصد ندارند پروژه سوپرلیگ اروپا را به کلی فراموش کنند و نه تنها از یوفا به خاطر تهدیداتش شکایت خواهند کرد، بلکه از 9 باشگاه دیگری که از سوپرلیگ انصراف دادند هم به دلیل نادیده دریافت تعهدات قانونی شان شکایت خواهند کرد.

اکنون این سه باشگاه بیانیه ای مشترک منتشر و این موضوع را تأیید کرده اند. در این بیانیه آمده است: در ارتباط با بیانیه منتشر شده توسط یوفا در تاریخ هفتم می در خصوص سوپرلیگ اروپا و موضع 9 تا از باشگاه های بنیانگذار آن، باشگاه های بارسلونا، یوونتوس و رئال مادرید موارد ذیل را اعلام می دارند:

1) باشگاه های مؤسس در این مدت تحت فشار بوده اند و باز هم خواهند بود. یک طرف سوم (یوفا) اقدام به اعمال فشارها، تهدیدها و اهانت های غیرقابل قبول برای ملزم کردن این سه باشگاه برای ترک پروژه و چشم پوشی از حق و وظیفه شان برای دستیابی به راه چاره های نجات بخش اکوسیستم فوتبال از طریق مذاکرات سازنده شده است. چنین رفتارهایی، طبق مقررات و ساختارهای قضایی که تا الان هم به سود پیشنهاد تشکیل سوپرلیگ رأی داده است، غیرقابل قبول تلقی می گردد. مراجع قضایی، یوفا و فیفا را مستقیم یا غیرمستقیم از سوی نهاد های وابسته اش از اتخاذ هرگونه اقدامی علیه سوپرلیگ باز داشته اند.

ما متأسفیم که دوستان و شرکای ما در پروژه تشکیل سوپرلیگ، با امضای تعدادی تعهدنامه با یوفا، خودشان را در چنین شرایط بی ثبات و متناقضی قرار داده اند. با این حال با توجه به اینکه مفادی که 12 باشگاه بنیان گذار سوپرلیگ به آن متعهد شده اند هنوز پابرجا هستند، ما تأکید می کنید که برای گرامی داشتن تاریخچه خود و برای عمل به تعهداتی که نسبت به سهامداران و هواداران مان داریم، به سود فوتبال و برای دستیابی به شرایط مالی پایدار، وظیفه خود می دانیم که به شیوه ای مسئولانه رفتار کنیم و پیگیری برای انجام اقدامات مقتضی را با وجود فشارها و تهدیدهای اعمال شده از سوی یوفا در دستور کار خود قرار دهیم.

در نهایت و بیش از هر چیز ما به فیفا و یوفا و تمام سهامداران فوتبال تأکید می کنیم، همانگونه که از زمان اعلام تشکیل سوپرلیگ گفته ایم، ما همچنان تعهد خود می دانیم و انگیزه داریم که در کمال احترام و بدون فشارهای غیرقابل تحمل و در راستای قانون و مقررات ، مناسب ترین راه چاره ها را برای تمام جامعه فوتبال پیدا کنیم.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 2834

به "بیانیه مشترک یوونتوس، رئال مادرید و بارسلونا در واکنش به تهدید دوباره یوفا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه مشترک یوونتوس، رئال مادرید و بارسلونا در واکنش به تهدید دوباره یوفا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید