تمرین پرتاب بمب اتم از سوی جنگنده های اف، 15 ایگل آمریکا

به گزارش هدا بلاگ، چند فروند جنگنده اف-15 نیروی هوایی آمریکا به تازگی برای سنجش مقدار آمادگی این یگان در سطوح مختلف اقدام به تمرین پرتاب بمب اتم کردند.

تمرین پرتاب بمب اتم از سوی جنگنده های اف، 15 ایگل آمریکا

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، رسانه ها روز سه شنبه خبر دادند که جنگنده های اف-15 ایگل نیروی هوایی آمریکا به تازگی پرتاب بمب اتمی را برای سنجش اندازه آمادگی خود تمرین کردند.

به گزارش وبگاه نیروی هوایی آمریکا چند فروند جنگنده اف-15 ایگل آمریکا تحت برنامه ارزیابی سیستم تسلیحات اتمی نیروی هوایی در اوائل ماه پاییز پرتاب بمب اتمی را تمرین کردند. این جنگنده ها که متعلق به اسکاداران 391 این کشور از پایگاه هوایی مانتن هوم در آیداهو بودند در این تمرین پرتاب بمب های اتمی 3بی -61 و 4بی61 را به اجرا گذاشتند.

بمب های اتمی ب-61 مهم ترین و رایج ترین سلاح اتمی در زرادخانه اتمی آمریکا بعد از جنگ سرد است. این بمب قابلیت تنظیم قدرت انفجاری از معادل 0.3 کیلوتن تا 340 کیلوتن تی ان تی را دارد و برای پرتاب به وسیله هواپیماهای پرسرعت ساخته شده است.

بر اساس این گزارش، یک مقام ارشد نیروی هوایی آمریکا در این خصوص گفت که ماموریت ارزیابی اتمی، آمادگی بخش های باز آماد خدمه هوایی و تسلیحات را برای اطمینان از قابلیت های اتمی از انبار، تحویل و آزمایش ارزیابی می نماید.

به نوشته وبگاه نیروی هوایی آمریکا، این تمرین حکایت از تداوم ایفای نقش موثر جنگنده های اف-15 ایگل آمریکا در انواع ماموریت های هوایی است.

چندی قبل نیز ارتش آمریکا اعلام نمود که دو فروند هواپیمای جنگنده اف-35 لایتنینگ نیروی هوایی این کشور که قرار بود در قالب یک اسکادران در اروپا مستقر شوند با پرتاب بمب های اتمی آزمایشی جهت اطمینان از توانایی در انجام ماموریت بازدارندگی ناتو، نقطه عطفی را پشت سر گذاشتند.

آزمایش موفقیت آمیز جنگنده اف-35 لایتنیگ در حالی انجام شد که اسکادرانی از جنگنده اف-35 آمریکا برای یک ماموریت نو در اروپا و در کشور انگلیس مستقر شده اند.

بر اساس این گزارش، دو فروند جنگنده ه اف-35در پایگاه نیروی هوایی نلیس نیویورک این ماموریت را با موفقیت انجام دادند. به گفته نیروی هوایی امریکا، خلبانان این دو جنگنده ماموریت آزمایشی و ارزیابی نیروی هوایی را در ارتفاع و سرعت های متفاوت انجام دادند. مسئولان نیروی هوایی آمریکا از صدور گواهی حمل بمب اتمی از سوی جنگنده اف-35 آمریکا پس از این پروازهای آزمایشی خبر دادند.

لازم به ذکر است، آمریکا تنها کشور دنیا است که تا به امروز از بمب اتمی استفاده نموده است. روز ششم آگوست 1945، آمریکا نخستین بمب اتمی دنیا را بر هیروشیما پرتاب کرد و ضمن نابودی این شهر، 140 هزار نفر کشته شدند. این کشور تنها سه روز بعد، بمب دوم را بر روی شهر ناگازاکی پرتاب کرد که طی آن 70 هزار نفر دیگر به خاک و خون کشیده شدند.

قدرت بمب اتمی که در شهر هیروشیما منفجر شد معادل 15 هزار تن و قدرت بمبی که روی ناگازاکی انداخته شد معادل 21 هزار تن تی ان تی بوده است. دمای زمین در لحظه انفجار بمب به 4 هزار درجه رسید و باران رادیواکتیوی بر روی دو شهر هیروشیما و ناگازاکی فرود آمد.

نجات یافتگان از بمباران اتمی این دو شهر نیز انتها خوشایندی نداشتند و اغلب با سرطان های تیروئید، سینه و دیگر انواع سرطان ها روبرو شدند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 22 دی 1400 بروزرسانی: 22 دی 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 3349

به "تمرین پرتاب بمب اتم از سوی جنگنده های اف، 15 ایگل آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمرین پرتاب بمب اتم از سوی جنگنده های اف، 15 ایگل آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید