توقیف 47 دستگاه حفاری غیرمجاز از ابتدای سال

به گزارش هدا بلاگ، تهران (پانا)-مجری طرح احیا و تعادل بخشی شرکت آب منطقه ای تهران از انسداد 858 حلقه چاه غیرمجاز در استان تهران از ابتدای امسال تا به امروز خبر می دهد و می گویداز ابتدای سال تا به امروز، 47 دستگاه حفاری غیر مجاز نیز توقیف شده است که امور منابع آب دماوند با ثبت 19 مورد توقیف دستگاه غیر مجاز عملکرد خوبی را در این حوزه رقم زده است.

توقیف 47 دستگاه حفاری غیرمجاز از ابتدای سال

به گزارش وزارت نیرو، حمید شاهرخ نیا، در جلسه کمیته راهبردی طرح احیا و تعادل بخشی که با حضور جمعی از معاونان و مدیران شرکت برگزار گردید، با بیان این مطلب گفت: تا به امروز با همت و پیگیری امورهای منابع آب، 858 حلقه چاه غیرمجاز از ابتدای سال تا به امروز مسدود شده که بیشترین تعداد، مربوط به شهرستان های تهران و پردیس و شهریار بوده است.

وی ادامه داد: با توجه به افت روز افزون سطح آب های زیرزمینی و ممنوعیت توسعه بهره برداری جهت مصارف کشاورزی و محدودیت های استفاده از منابع آب های سطحی و زیرزمینی و نظر به تغییر نگرش وزارت نیرو از طرح های سازه ای به طرح های پیشگیرانه مانند طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی، جلوگیری از تخلفات منابع آبی در محدوده عملکرد شرکت آب منطقه ای تهران امری لازم است.

شاهرخ نیا با اشاره به اینکه از ابتدای امسال تا به امروز، 208 عدد کنتور هوشمند روی چاه های مجاز دارای پروانه بهره برداری نصب شده است، توضیح داد: هدف از این اقدام مدیریت مصرف آب در بخش کشاورزی، صنعت و خدمات است؛ چرا که با نصب کنتورهای هوشمند در طول سال، میزان آب استحصالی هر چاه سنجش شده و در صورت اضافه برداشت هشدارهای لازم به بهره بردار داده می گردد.

مجری طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی شرکت آب منطقه ای تهران اضافه نمود: از ابتدای سال تا به امروز، 47 دستگاه حفاری غیر مجاز نیز توقیف شده است که امور منابع آب دماوند با ثبت 19 مورد توقیف دستگاه غیر مجاز عملکرد خوبی را در این حوزه رقم زده است.

شاهرخ نیا در ادامه به انجام 27 مورد عملیات تقلیل منصوبات چاه های مجاز توسط امورهای منابع آب استان اشاره نمود و گفت: با این اقدامات، از اضافه برداشت 2 میلیون و 518 هزار متر مکعب آب از سفره های آبی استان تهران جلوگیری به عمل آمده است.

مجری طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی شرکت آب منطقه ای تهران با بیان اینکه تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی وظیفه اصلی و یکی از تکالیف قانونی ما است، اظهار کرد: امیدواریم در فرصت باقی مانده تا خاتمه امسال، با همت هر چه بیشتر درهمه ارکان شرکت، مسائل مربوط به صیانت از منابع آب با جدیت بیش از پیش پیگیری گردد. مقرر شده با انعقاد تفاهم نامه ای با شرکت های کنتورسازی در قالب تسهیلات امکان نصب کنتورهای حجمی هوشمند آب و برق برای بهره برداران مهیا گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 8 دی 1399 بروزرسانی: 8 دی 1399 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 2030

به "توقیف 47 دستگاه حفاری غیرمجاز از ابتدای سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توقیف 47 دستگاه حفاری غیرمجاز از ابتدای سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید