توهم تئوری توطئه 5G؛ خطر رکود اقتصادی

به گزارش هدا بلاگ، سازمان جهانی بهداشت نیز از سال 1996 در چارچوب طرح بین المللی میدان های الکترومغناطیسی خطرات بالقوه میدان های الکترومغناطیسی برای سلامت را تجزیه و تحلیل کرده است و هنوز نتوانسته هیچ گونه اثرات منفی برای آن شناسایی کند.

توهم تئوری توطئه 5G؛ خطر رکود اقتصادی

15 کشور اتحادیه اروپا هشدار دادند که نظریه های توهم توطئه و انتشار فزاینده اطلاعات نادرست در مورد فناوری نسل 5 اقتصاد را به خطر می اندازد و سبب می شود مردم از خطوط ارتباطات سریع داده ای محروم بمانند.

این کشور ها با ارسال نامه ای به کمیسیون اروپا به افزایش تخریب گری زیرساخت های مخابراتی اشاره کردند که بیش از 150 مورد خرابکاری در دکل های فناوری نسل5 در سراسر اروپا را در پی داشته است.

در این نامه آمده است باید توجه ویژه ای به ادعا های دروغینی کرد که تابش میدان های الکترومغناطیسی (ای ام اف) از شبکه های نسل آینده را خطری برای بهداشت و مرتبط با همه گیری کرونا قلمداد می کند.

در این نامه آمده است: لازم به گوشزد است که تخریب گری علیه زیرساخت های مخابراتی و انتشار فزاینده اطلاعات نادرست در مورد میدان های الکترومغناطیسی و فناوری نسل 5 فقط اقتصاد کشور های عضو را تهدید نمی کند بلکه در راه تحقق اهداف بلندپروازانه اتحادیه اروپا در حوزه فناوری نسل 5 هم مانع ایجاد می کند.

باید هم اکنون دست به کار شد و در مورد مزیت های فناوری نسل 5 در دیجیتالی کردن و زیست محیطی کردن کسب و کار و جامعه ما به مردم اطلاع رسانی کرد. به نظر می رسد جنبش ضد فناوری نسل 5 بیش ترین لطمه را به بریتانیا زده است و 87 دکل فناوری نسل 5 در این کشور مورد خرابکاری قرار گرفته است.

شمار حملات در فرانسه و هلند نیز چشم گیر بوده است و تا به امروز در هر دو کشور 80 دکل را آتش زده اند. ده ها گروه فیسبوکی با ترویج ادعا هایی دروغین به نظریه هایی مبتنی بر توهم توطئه دامن زده اند که شیوع ویروس کرونا کووید-19 را به راه اندازی فناوری نسل 5 ربط می دهند.

در این نامه از کمیسیون اروپا در خواست کرده اند بر مبنای سواد دیجیتالی پیکاری برای آگاهی رسانی به راه اندازد تا شهروندان اروپا خودشان بتوانند دروغ و راست را از هم تمیز دهند.

فیسبوک اوایل امسال علیه گروه هایی که در آن اطلاعات نادرست منتشر می کنند دست به اقدام زده است و بسیاری از نظریه پردازان توطئه را وارد کرد به سایر برنامه ها مثل تلگرام و واتساپ کوچ کنند.

این کشور ها اعلام کردند که حاضر هستند اطلاعات تخصصی خود را در اختیار تحقیقات علمی راجع به خطرات فناوری های نو برای سلامت انسان بگذارند. تا به امروز خطرناک ترین ادعا های نظریه پردازان توطئه در مورد تابش های الکترومغناطیسی در تحقیقات متعددی رد شده است.

سازمان جهانی بهداشت نیز از سال 1996 در چارچوب طرح بین المللی میدان های الکترومغناطیسی خطرات بالقوه میدان های الکترومغناطیسی برای سلامت را تجزیه و تحلیل کرده است و هنوز نتوانسته هیچ گونه اثرات منفی برای آن شناسایی کند.

منبع: ایندیپندنت

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

چای قند پهلو: چای قند پهلو، یک مجله خانوادگی است برای همه سنین

منبع: فرادید
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 1778

به "توهم تئوری توطئه 5G؛ خطر رکود اقتصادی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توهم تئوری توطئه 5G؛ خطر رکود اقتصادی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید