اخبار اقتصادی

در خانه بمیرید؟!

محمد ماکویی؛ اصلا معلم خوبی نبود و به همین دلیل بیشتر قریب به اتفاق بچه ها نمره های پایین می گرفتند. از آنجا که در میان این دانش آموزان، یکی از بستگان، که خانواده اش اوضاع اقتصادی خوبی داشتند و آموزگار محترم نیز از این قضیه بخوبی مطلع بود، هم خودنمایی...

24 اردیبهشت 1400

دردسرهای دریافت وام ازدواج 70 میلیون تومانی

به گزارش خبرنگاران، مسائل دریافت وام ازدواج برای مردم همچنان ادامه دارد. برخی هنگام ثبت نام با نبود بودجه لازم در بانک ها روبرو شدند و برخی دیگر مثل قبل در شعب خود درگیر فراهم کردن ضامن و سخت گیری بانک ها در این باره هستند.

24 اردیبهشت 1400

کتاب تحول حکمرانی در گام دوم انقلاب رونمایی شد

کتاب گفتمان اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با عنوان تحول حکمرانی در گام دوم انقلاب رونمایی شد.

20 اردیبهشت 1400

500 تانکر سوخت در حادثه امروز اسلام قلعه طعمه حریق شدند، سوختگی شدید 17 تن

مسئول گمرک اسلام قلعه گفت که در آتش سوزی امروز 500 تانکر سوخت آتش گرفته و از بین رفتند.

18 اردیبهشت 1400

آنالیز عملکرد شرکت زیست فناور روناک دانشگاه ولیعصر (عج) رفسنجان در حوزه کود های شیمیایی

رئیس هیأت مدیره واحد فناور زیست فناور گستر روناک دانشگاه ولیعصر (عج) رفسنجان گفت: محصولات فعلی این شرکت کود های زیستی است که براساس فرمولاسیون هوشمند آهسته رهش ترکیب بندی شده است.

17 اردیبهشت 1400

جلالی سفیر ایران در مسکو: دعوت از مراجع مالی بخش دولتی و خصوصی و دبیرخانه اتحادیه اوراسیا در مسکو برای حضور در نمایشگاه اوراسیا

خبرگزاری خبرنگاران- کاظم جلالی سفیر ایران در مسکو در مورد برگزاری اولین نمایشگاه اختصاصی اوراسیا در تهران ابراز امیدواری کرد که این نمایشگاه به خوبی برگزار خواهد شد.

14 اردیبهشت 1400

ظریف: تبادل نظر های خیلی خوبی با مقامات عمانی داشتم

وزیر امور خارجه ایران ضمن تشریح اهداف سفرش به مسقط و رایزنی های صورت گرفته، گفت که تبادل نظر های خوبی با مقامات عمانی داشته و فردا نیز ادامه خواهد یافت.

13 اردیبهشت 1400

خبرنگاران فاز 5 توسعه شرکت فرش افشار زرینه میاندوآب به بهره برداری رسید

مهاباد- خبرنگاران- فرماندار میاندوآب با بیان اینکه زنجیره کامل فراوری فرش در این شهرستان تکمیل شد، گفت: فاز جدید توسعه شرکت فرش صنعتی افشار زرینه میاندوآب با اشتغال زایی برای 100 نفر و سرمایه گذاری یک هزار میلیاردی بخش خصوصی در مدار فراوری نهاده شد. ...

13 اردیبهشت 1400

با تولیدات دانش بنیان؛ صنعت پلاستیک کشور یک گام به سوی خودکفایی برداشت خبرنگاران

یک شرکت دانش بنیان توانسته است با تاسیس یک خط تولید فناورانه کشور را از واردات قطعات مهم و اصلی دستگاه تزریق پلاستیک بی نیاز کند.

12 اردیبهشت 1400

برای حل مسائل جوانان برنامه محور عمل کنید

خبرنگاران/گیلان فرماندار رشت با بیان اینکه برای حل مسائل جوانان برنامه محور عمل کنید، گفت: جوانی که دغدغه مالی و اشتغال را دارد هیچگاه فرصت بهره مندی از فضاهای ورزشی و فرهنگی را نخواهد داشت.

11 اردیبهشت 1400

میزبانی به ایران بازمی گردد؟

چقدر ممکن است دادگاه عالی ورزش در این فاصله دو ماهه به ضرر AFC و بحرین رای بدهد؟ گفته می شود طرح این شکایت در دادگاه عالی ورزش حدود دو میلیارد تومان برای فوتبال ایران هزینه دربرخواهد داشت. شاید برخی این را تیری در تاریکی بدانند و بگویند این هزینه به آزمودن...

9 اردیبهشت 1400

دژاوو (آشناپنداری)؛ تجربه کردن دوباره چیزی که تجربه نکرده بودید!

در خصوص دژاوو یا آشناپنداری چقدر اطلاعات دارید؟ این حس حسرت باری که فکر می کنید قبلا جایی بودید در حالی که مطمئنید اولین بار است آنجا را می بینید، حس عجیبی است؛ نه؟ تقریبا همه ما با این حس آشنا هستیم. اما دژاوو یا آشناپنداری دقیقا چیست؟

8 اردیبهشت 1400

سال گذشته 10 میلیون لیتر الکل طبی در قزوین فراوری شد

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان قزوین گفت: در راستای برپایی نهضت جهش فراوری اقلام ضدکرونایی سال گذشته 10 میلیون و 823 هزار و 716 لیتر اتانول یا الکل طبی برای ضدعفونی در استان قزوین فراوری شد.

6 اردیبهشت 1400

مذاکره ایران و امریکا تا ساعاتی دیگر، اختلاف ساعت تهران و وین چقدر است؟

به گزارش خبرنگاران این نشست تا ساعاتی دیگر در اتریش برگزار می گردد و البته اختلاف ساعت تهران و وین حدود 2.5 ساعت است و در حالی که در تهران هم اکنون ساعت 13.20 دقیقه است، در وین ساعت 10:50 دقیقه بوده و هنوز تعیین نیست که این نشست دقیقا چه ساعتی برگزار می گردد؟

5 اردیبهشت 1400

هنوز فراخوانی برای جمع آوری دسته چک های قدیمی داده نشده است

تهران (پانا) - به گفته سخنگوی اجرای قانون جدید چک در سال جدید مشخصاً فقط چک های جدید باید در سامانه صیاد ثبت شوند و چک های قدیمی کما فی السابق و به رویه قبلی خود بدون احتیاج به ثبت در سامانه صیاد، پردازش می گردد.

3 اردیبهشت 1400

نرخ ساخت مسکن در سال 1400 اعلام شد، متری 2.7 میلیون تومان

به گزارش خبرنگاران، احمد خرم رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور هزینه ساخت و ساز هر متر مربع زیربنای ساختمان در سال 1400 را به سازمان های نظام مهندسی استان ها ابلاغ کرد.

3 اردیبهشت 1400

اولین محموله واکسن کرونای کوواکس به تهران رسید خبرنگاران

سخنگوی سازمان غذا و دارو از واردات اولین محموله واکسن کرونا از سازوکار کوواکس به ایران خبر داد.

2 اردیبهشت 1400

مذاکرات لبنان و سوریه برای بازگشت امن آوارگان

وزیر امور اجتماعی و گردشگری لبنان با هیئتی از دمشق به ریاست وزیر خارجه این کشور پرونده آوارگان سوری حاضر در لبنان و تسهیلات دمشق برای بازگشت ایمن آنها را آنالیز کرد.

1 اردیبهشت 1400

مجوز امریکا به عراق برای پرداخت بدهی ایران

به گزارش خبرنگاران، رئیس دفتر روزنامه واشنگتن پُست در بغداد به نقل از سخنگوی دولت آمریکا خبر داد، واشنگتن به عراق به منظور پرداخت بدهی های خود به ایران، معافیت 120 روزه داد.

29 فروردین 1400

تشریح جزئیات ضمیمه فنی توافق مشترک ایران و آژانس

تهران (پانا) - سفیر ایران نزد سازمان های بین المللی در وین، ابعاد ضمیمه فنی بیانیه مشترک اخیر ایران و آژانس که سوم اسفند و به دنبال سفر رافائل گروسی، مدیرکل آژانس به تهران مورد توافق نهاده شد را تشریح کرد.

29 فروردین 1400
تعداد: (313)