تیم های صعودکننده به لیگ برتر والیبال به زودی معرفی می شوند

به گزارش هدا بلاگ، نشست مشخص تکلیف لیگ دسته یک سال 98 امروز (یکشنبه) به ریاست محمدرضا داورزنی برگزار و مقرر شد با توجه به پیشنهادات ارائه شده، کمیته رویداد ها و مسابقات به زودی تیم های صعودکننده به لیگ برتر سال 99 را مشخص و اعلام کند.

تیم های صعودکننده به لیگ برتر والیبال به زودی معرفی می شوند

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، محمدرضا داورزنی در نشست نمایندگان مرحله پلی آف لیگ لیگ دسته یک سال 98 که برای معین تکلیف دو تیم صعود نماینده این رقابت ها به لیگ برتر سال 99 برگزار گردید، اضافه کرد: متاسفانه ویروس کرونا تا کنون حدود 4 میلیون نفر را در دنیا آلوده نموده و تمام فعالیت های ورزشی دنیا را تعطیل نموده است که این موضوع شامل والیبال هم می گردد.

وی با بیان این که اگر در خردادماه شرایط زندگی عادی گردد و پرواز ها برقرار گردد، شاید مسابقات رده های سنی آسیا در شهریورماه برگزار گردد، توضیح داد: فعلا در 130 شهر ایران شرایط سفید اعلام شده است و شاید در آینده تمرینات ورزشی در این شهر ها آغاز گردد، اما در مراکز استان ها همچنان مشکل پابرجاست و متاسفانه اخیرا ویروس جدیدی برای بچه ها نیز مشکل ساز شده است و هشدار هایی در خصوص آن داده اند.

رئیس فدراسیون والیبال تاکید نمود: فعلا ستاد ملی مبارزه با کرونا برگزاری مسابقات را ممنوع نموده و فعالیت تمرینی در شهر های شرایط قرمز نیز ممنوع است. با توجه به این شرایط تصمیم به برگزاری این نشست شد تا در تعامل با نمایندگان هشت باشگاه مرحله پلی آف لیگ دسته یک سال 98، تصمیمی برای این مسابقات و تیم های صعود نماینده به لیگ برتر گرفته گردد.

داورزنی با یادآوری اینکه لیگ برتر سال جاری اگر شرایط مهیا باشد از شهریورماه آغاز می گردد، ادامه داد: باشگاه هایی که بدهی داشته باشند به هیچ وجه اجازه حضور در لیگ برتر را نخواهند داشت. برای سوپر لیگ سال جاری واید کارت را حذف کردیم و اگر باشگاهی در نظر دارد در لیگ برتر شرکت کند، باید امتیاز آن را از باشگاهی که امتیاز دارد، خریداری کند.

رئیس فدراسیون والیبال تاکید نمود که سال جاری بر اساس برنامه تنظیم شده مراحل ثبت نام لیگ برتر را اجرا می کنیم و بدون طی مراحل قانونی و انجام تسویه حساب ها، هیچ تیمی در لیگ برتر شرکت نخواهد کرد.

وی ادامه داد: دو برنامه برای برگزاری لیگ برتر با حضور 10 و 12 تیم آماده نموده ایم و اگر 14 تیم نیز پیروز به ثبت نام و تسویه حساب با بازیکنان، کادر فنی و فدراسیون شوند، آمادگی برگزاری مسابقات با 14 تیم را داریم، اما بعید می دانم 14 باشگاه پیروز به طی مراحل ثبت نام شوند.

داورزنی تاکید نمود: سال جاری شرایط کاملا متفاوت خواهد بود و در لیگ دسته یک نیز برای تسویه حساب های قبلی، فدراسیون بسیار جدی است.

در ادامه این نشست نمایندگان هشت تیم شورا و شهرداری قزوین، افق قم، شهروند نکا، پاس گرگان، شهرداری جوان ارومیه، کیمیاگر تهران، فرش گل نقش آران و بیدگل و هورسان رامسر نظرات خود را مطرح کردند که مهمترین محور های آن به قرار زیر است:

با توجه به نیمه تمام ماندن مسابقات، نحوه تسویه حساب باشگاه ها با بازیکنان، کادر فنی و فدراسیون تعیین گردد.

شرایط لیگ هزینه بر است و باید به گونه ای برنامه ریزی گردد که باشگاه ها برای حضور در مسابقات احساس مناسبی از نظر ادامه حضور دیگر باشگاه ها داشته باشند.

فدراسیون به لیگ دسته یک هم همانند لیگ برتر اهمیت دهد و انتظار داشتیم این نشست زودتر برگزار گردد.

سال جاری برای موضوع کرونا در قرارداد ها پیش بینی گردد که اگر دوباره کشور با مشکل روبرو شد و لیگ به انتها نرسید، باشگاه ها قانونی عمل نمایند.

نحوه برگزاری لیگ دسته یک و دو مسابقه در هفته مناسب نیست، به دلیل بعد مسافت و ضرورت ریکاوری تیم ها در این موضوع تجدید نظر گردد.

قطعا مسابقات لیگ دسته یک سال 98 ادامه پیدا نمی کند، امیدوارم خروجی این جلسه به گونه ای باشد که تکلیف تیم های صعود نماینده را تعیین کند.

چند سالی بود که لیگ دسته یک دیده نمی شد و تشکر از برنامه های فدراسیون برای برگزاری مناسب این رقابت ها.

بازیکنان لیگ دسته یک نان آور خانواده ها هستند و سقف قرارداد ها خیلی کم است و باید بازنگری گردد.برای لیگ دسته یک همانند لیگ برتر، سقف تعداد تیم های شرکت نماینده معین گردد.

در ادامه این نشست، برای معین تکلیف تیم های صعود نماینده به لیگ برتر سال 99 سه پیشنهاد برنده ملاقات نخست پلی آف، تیم اول دو گروه مقدماتی و تیم هایی که از نظر تعداد برد و امتیاز در شرایط بالاتری قراردارند مطرح شد و قرار شد کمیته رویداد ها و مسابقات جمع بندی نهایی را به زودی اعلام کند.

بر این اساس، چهار تیمی که شرایط بهتری از نظر شاخصه های اعلام شده داشته باشند، انتخاب می شوند تا دو تیم پس از احراز شرایط لیگ برتر، در این مسابقات شرکت نمایند.

در انتها این نشست رئیس فدراسیون والیبال در جمع بندی اضافه کرد: در آئین نامه لیگ سال جاری چند اصلاح مد نظر قرار دادیم که معین حداقل پرداخت ها برای قرارداد بازیکنان از جمله آنان است؛ بنابراین قرارداد های غیر متعارف قبول نمی گردد و ثبت نخواهد شد.

وی با بیان اینکه برای دو رویداد مهم لیگ برتر و دسته یک ارزش قائل هستیم، گفت: برای لیگ دسته یک نیز ارزش قائل هستیم و باشگاه هایی که توانایی مالی ندارند نباید در لیگ دسته یک نیز شرکت نمایند.

داورزنی با تاکید بر اینکه تصمیمات سلیقه ای را نمی پذیریم، گفت: تصمیمات باید بر اساس منطق باشد که نه باشگاه و نه نظام برنامه ریزی آسیب ببیند، کوشش داریم که فعالیت باشگاهی جنبه مالی برای آنان داشته باشد تا باشگاه ها بر روی تربیت بازیکنان فعال شوند و درآمد آنان از شناسائی و پرورش استعداد ها نیز باشد.

وی تاکید نمود: سال جاری شرایط حضور در لیگ برتر خیلی سخت است و هر تیمی امکان بقاء در سوپر لیگ را نخواهد داشت. بر همین اساس اسامی و عناوین باشگاه ها اولویت انتخاب نیست و حضور طولانی مدت در لیگ برتر نیز دلیلی بر حضور نمی باشد، بلکه باشگاه ها باید شرایط معین شده را دارا باشند.

داورزنی ادامه داد: انتظار داریم باشگاه ها برای حضور در لیگ برتر به تعهدات خود عمل نمایند و فرض را بر این گذاشتیم که تعدادی از باشگاه ها نمی توانند در لیگ برتر و دسته یک سال 99 شرکت نمایند و این اتفاق باید در والیبال بیافتد.

رئیس فدراسیون والیبال تاکید نمود: بنابر این دو تیمی هم که به سوپر لیگ صعود می نمایند کارشان سخت خواهد بود، چون این دو تیم سال جاری امکان فروش امتیاز را نیز ندارند.

آژانس دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 631

به "تیم های صعودکننده به لیگ برتر والیبال به زودی معرفی می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیم های صعودکننده به لیگ برتر والیبال به زودی معرفی می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید