جواد نکونام: زاهدی فر حق نداشت از پرسپولیسی ها عذرخواهی کند

به گزارش هدا بلاگ، سرمربی تیم فوتبال فولاد گفت: زاهدی فر امروز مصاحبه و عذرخواهی نموده، اگر قرار به عذرخواهی باشد پس چرا از ما عذرخواهی نکرد؟

جواد نکونام: زاهدی فر حق نداشت از پرسپولیسی ها عذرخواهی کند

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، جواد نکونام در خصوص ملاقات تیمش مقابل پرسپولیس گفت:بحث فنی در این حواشی بازی گم شد. دو تیم خوب مقابل هم بازی می کردند. پرسپولیس فینالیست آسیا بود و هفته قبل مقابل استقلال به خصوص در نیمه دوم بازی خوبی نموده بود همه نگاه ها را به خودش با توجه به شرایط جدول عوض کرد.

وی اضافه نمود: ما هم تمام برنامه مان این بود که بازی را ببریم. از نظر فنی تیم برتر میدان بودیم و موقعیت هایی که به دست آوردیم گویای همه چیز است. دو ضربه به تیر زدیم و یک توپ را هم از روی خط در آوردند و به نظرم از نظر فنی همه چیزمان نسبت به پرسپولیس بهتر بود. روی گل اول روی یک اشتباه با وجودی که توپ به دست بازیکن حریف خورد گل خوردیم. در بین دو نیمه به بازیکنانم گفتم می توانیم حریف را ببریم و حتی یک توپ را به تیر زدیم ولی در همان توپ برگشتی که منجر به گل دوم حریف شد بازیکن پرسپولیس مهاجم ما را کشید که نمی دانم کارشناسان در خصوص آن صحنه چه گفتند.

سرمربی فولاد ادامه داد: من آمار بازی را دیدم و تا دقیقه 50 فرصت تیم میزبان فقط همان گلی بود که زدند. در استادیوم آزادی مقابل فینالیست آسیا بازی کردن سخت است ولی حداقل حق تیم فولاد یک امتیاز بود و گواه این موضوع کارشناسان هستند که بیان نمودند که فولاد لیاقت داشت این بازی را ببرد. خوشحالم از سال قبل که کارم را در فولاد آغاز کردم توانستیم تیمی متحد و منسجم را تشکیل بدهیم و بازیکنی که 50 میلیون قرارداد داشت الان قرارداد میلیاردی می بندد. ما تیمی ساختیم که همه به آن افتخار می نمایند و رساندن این تیم به آسیا حداقل کاری بود که سال گذشته می توانستیم انجام بدهیم. سال جاری هم بدشانسی و اشتباهات سهوی داوری باعث شد که به صندلی اصلی نرسیم ولی اینها ایراد نیست و این مسائل ما را قوی تر می نماید.

نکونام تاکید نمود: خوشحالم بازی با فولاد یکی از بازی های سخت تیم ها محسوب می گردد و به همین دلیل از بازیکنانم تشکر می کنم. تاکید می کنم اگر بی دقتی بازیکنان ما نبود باید 3 امتیاز را می گرفتیم ولی ما به حقمان نرسیدیم.

وی در خصوص قضاوت داور و اینکه کدام تیم بیشتر از این قسمت ضرر کرد بیان نمود: منصفانه حرف زدن سخت است. آقای زاهدی فر امروز مصاحبه و عذرخواهی نموده در حالی که قانون می گوید او حق ندارد این کار را انجام دهد. اگر قرار به عذرخواهی باشد سال گذشته در اصفهان به ذوب آهن روی اشتباه همین داور باختیم پس چرا آن موقع عذرخواهی نکرد؟

سرمربی فولاد ادامه داد: اشتباه اجرا شده ولی ایراد ندارد. پنالتی ما پنالتی نبود این هم درست است. گل دوم پرسپولیس هم خطا نبوده ولی خطا گرفتند پس این هم اشتباه بوده. آقای زاهدی فر باید از ما هم عذرخواهی می کرد ولی حق ندارد از یک تیم دیگر عذرخواهی کند. این داور چند هفته پیش در بازی با نفت مسجد سلیمان برای ما قضاوت کرد و اشتباه فاحش مرتکب شد.در بازی با نساجی همین رخ داد و در بازی روز گذشته هم این اشتباهات صورت گرفت.

نکونام گفت:جالب است همه به این موضوع پرداختند که توپ به صورت بازیکن حریف خورده است. در بازی با ذوب آهن داور دچار اشتباه شد و برای ما پنالتی گرفت و همانجا گفتیم که اشتباه به سود ما رقم خورد. دقیقه 93 بازی با نفت مسجد سلیمان 3 امتیاز از ما گرفتند ولی مگر از ما عذرخواهی کردند؟ اینها به خاطر هجمه های فضای مجازی است. گل گهر، سپاهان و این همه تیم اشتباه دیدند چرا از آنها عذرخواهی صورت نگرفته است؟ اشتباه داور طبیعت فوتبال است ولی چرا باید عذرخواهی گردد؟ اصلا قانون در کل جهان می گوید داور حق ندارد در خصوص قضاوتش صحبت کند. من هنوز نتوانستم صحنه پنالتی را ببینم و مسئله ای هم ندارم و می گویم اصلا آن اشتباه داور بوده است اما به نظر شما یک بازیکن چه کاری باید انجام بدهد که داور او را اخرج کند؟ اگر دوست خوبم کریم باقری نبود چه اتفاقاتی رخ می داد؟ تنش از آنجا وارد بازی شد.

وی که با رادیو ورزش صحبت می کرد توضیح داد: در صحنه گل دوم حریف، من نزدیک یاری داور بودم و به او گفتم خطا نبود ولی شما گرفتید. آیا ما رفتار بدی انجام دادیم؟ در وقت اضافه 3 دقیقه وقت اضافه به وجود آمد ولی اصلا نگرفتند. حواشی بازی از روز قبل از بازی رخ داد. جایی که یکسری از دوستان و همکاران ما خودشان را به مظلوم نمایی زدند.یک چیز را واضح می گویم، ما فوتبالیست ها همه یکدیگر را می شناسیم و نیازی نیست سر هم کلاه بگذاریم. همه دوستانی که کنار نیمکت و لب خط هستند من را می شناسند و من هم آنها را می شناسم. نیازی نیست یک مربی کنار خط بایستد(این را در خصوص بازی دیروز نمی گویم) و نیمکت آنها کارهای عجیب و غریب انجام بدهد.مربی داریم که کنار خط می ایستد ولی بقیه نیمکت نشینانش کارهای عجیب می نمایند.

سرمربی فولاد ادامه داد: نیمکت فولاد بد است قبول ولی هر جا اشتباه نموده کارت گرفته است. شما به نیمکت حریف در بازی دیروز نگاه کنید. حرف هایی که تیم حریف به داور می زد اگر منِ نکونام می زدم مطمئنا اخراج می شدم. روی گل اول اعتراض کردیم ولی از این کارها که آقایان کردند، نکردیم. اصلا فرض کنید هر دو گل ما روی ضعف فنی بوده است. اعلام یک پنالتی به سود ما این رفتارها را ندارد. ما هم یک پنالتی علیه مان گرفته شد ولی از این کارها کردیم؟ ما جنگی با کسی نداریم و دعوایی نداریم.

نکونام توضیح داد:زاهدی فر سال جاری 4 قضاوت برای ما نموده آیا ما حق اعتراض نداریم؟ روز گذشته یک بچه گزارشگر بازی شده که هر جور دوست دارد در خصوص تیم ما صحبت می نماید. این تلویزیون ملی است و صحبت های این گزارشگر طرفداران ما را عصبانی نموده است. آیا تلویزیون رنگی شده یا تلویزیون ملی است؟ یعنی ما هم باید اسم تیممان را عوض کنیم؟ یا مثلا باید به گزارشگران اهوازی بگوییم هر جور دوست دارند در خصوص تیم حریف حریف بزنند؟ یک گزارشگر روز گذشته کنار خط به داور می گوید پنالتی نبوده و یا کارهای دیگر می نمایند ولی دوره این کارها گذشته و این کارها قدیمی شده است.

وی ادامه داد: گرچه یکسری با مظلوم نمایی و سیاه بازی به جاهای بالاتری رسیدند و ما هم مسئله ای نداریم ولی از آنها می خواهم لطفا مظلوم نمایی ننمایند.روز گذشته فوتبال جانداری انجام شد ولی وقتی حواشی به وجود می آید اسم مردم را نیاوریم. دوستان اگر در تیم قبلی حضور داشتند این حرف ها را می زدند؟ این فوتبال ادامه دارد و قطعا ما باز هم با هم بازی می کنیم و بازی هم که تمام شد خسته نباشید می گویم. طبیعت فوتبال این است. من هیچ مسئله ای با هیچ مربی ندارم چون بازی های بعد چشم در چشم می گذاریم اما امیدوارم به خاطر صندلیی که الان در تیم داریم با مردم حرف نزنیم.امیدوارم همواره زیبایی فوتبال را ببینیم و یاد بگیریم فقط در خصوص خودمان صحبت کنیم.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

چای قند پهلو: چای قند پهلو، یک مجله خانوادگی است برای همه سنین

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 2322

به "جواد نکونام: زاهدی فر حق نداشت از پرسپولیسی ها عذرخواهی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جواد نکونام: زاهدی فر حق نداشت از پرسپولیسی ها عذرخواهی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید