خبرنگاران تخصیص منابع بر اساس میزان پیشرفت فیزیکی و ایجاد اشتغال جدید

به گزارش هدا بلاگ، تهران- خبرنگاران- معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: میزان تخصیص منابع اشتغال به دستگاه ها، بر اساس میزان پیشرفت فیزیکی و ایجاد اشتغال آنهاست.

خبرنگاران تخصیص منابع بر اساس میزان پیشرفت فیزیکی و ایجاد اشتغال جدید

به گزارش روز چهارشنبه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، عیسی منصوری در نخستین نشست کمیسیون تخصصی شورای عالی اشتغال در سال 99 اضافه کرد: همه دستگاه ها موظف هستند اطلاعات اشتغال خود را در سامانه ناظر این وزارتخانه ثبت کنند و ملاک عمل در این زمینه، داده های ثبتی دستگاه ها در حوزه اشتغال است.

وی تاکید کرد: برای ارزیابی و بررسی عملکرد دستگاه ها و رسیدن به دستاوردهای واقعی اشتغال، باید اطلاعات و داده های همه دستگاه ها در سامانه ناظر بارگذاری و ثبت شود و مبنای عملکرد دستگاه ها باید ایجاد اشتغال واقعی مبتنی بر اجرای سیاست های اشتغال باشد.

منصوری اضافه کرد: امسال با راه اندازی سامانه ملی اشتغال و سامانه کسب و کار، داده های اشتغال، بیکاری و جمعیت غیر فعال در این سامانه ها به صورت ثبتی وجود خواهند داشت.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون با تاکید به ضرورت تثبیت مشاغل موجود و ایجاد اشتغال جدید اضافه کرد: بهسازی سریع فضای کسب وکار و توجه به حوزه زنجیره ملی و منطقه ای اشتغال و اهتمام به حوزه مسکن از جمله راه حلهای پیش رو در جهت اشتغال زایی در کشور است.

وی با اشاره به اینکه کاهش نرخ بهره و تامین ضمانت سرمایه گذاری دو راه حل مهم در اصلاح ساختار اشتغال کشور محسوب می شود، خاطر نشان کرد: وام دادن مسئله ای را حل نخواهد کرد و نباید فقط به ابزار وام دادن تکیه شود بلکه باید به راه حلهای دیگر نیز توجه کرد، در این راستا نیازمند تحریک تقاضا و عرضه از سوی دیگر هستیم و این نگاه باید در سطح کلان، بینابینی و خرد دیده شود.

منصوری، مقوله توسعه اشتغال روستایی را با اهمیت خواند و با تاکید بر اهمیت یکپارچه سازی برنامه های اشتغال ملی اضافه کرد: در کنار توجه به اشتغال روستایی باید به توسعه اشتغال شهری نیز توجه شود و فرایند ایجاد اشتغال باید به گونه ای باشد که ارائه تسهیلات در این راستا منجر به افزایش تولید، اشتغال و در نهایت ارزش اضافه کرده شود.

در این نشست که با حضور کنندگان دستگاه های اجرایی در کمیسیون تخصصی شورای عالی اشتغال برگزار گشت، رییس امور اقتصاد مقاومتی و شورای اقتصاد سازمان برنامه و بودجه کشور نیز از عملکرد این کمیسیون تخصصی در سال 98، میزان تعهد ایجاد اشتغال در دستگاه های مختلف از جمله نیرو، فرهنگ و ارشاد اسلامی، جهاد کشاورزی، میراث فرهنگی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی گزارشی ارائه کرد.

افشین برمکی اضافه کرد: عملکرد وزارت تعاون در میان سایر دستگاه ها، در زمینه تعهد ایجاد اشتغال قابل قبول و خوب است و میزان تعهد ایجاد اشتغال پیش بینی شده بیشتر از حد انتظار بوده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 21 مرداد 1399 بروزرسانی: 21 مرداد 1399 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 860

به "خبرنگاران تخصیص منابع بر اساس میزان پیشرفت فیزیکی و ایجاد اشتغال جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تخصیص منابع بر اساس میزان پیشرفت فیزیکی و ایجاد اشتغال جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید