خبرنگاران رانندگان برون شهری از بیمه بیکاری استفاده کنند

به گزارش هدا بلاگ، کرمانشاه- خبرنگاران- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه بااشاره به اینکه پس از شیوع بیماری کرونا عده ای از رانندگان برون شهری بیکار شده اند، گفت: این افراد می توانند از بیمه بیکاری استفاده کنند.

خبرنگاران رانندگان برون شهری از بیمه بیکاری استفاده کنند

فریبرز کرمی روز دوشنبه به خبرنگاران اضافه نمود: بیمه بیکاری مربوط به اسفند ماه 98 تا اردیبهشت 99 است که توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نظر گرفته و ابلاغ شده است.

وی اضافه نمود: هر یک از رانندگان یا عوامل حوزه حمل و نقل به منظور برخورداری از این امتیار می توانند وارد سامانه موردنظر شده و موضوع بیمه بیکاری خود را آنجا اعلام کنند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای کرمانشاه در خصوص بسته های حمایتی دولت از رانندگان و شرکت های حمل و نقل جاده ای در شرایط شیوع کرونا گفت: بسته های حمایتی ویژه کسب و کارهای آسیب دیده مرتبط با حمل و نقل جاده ای در شرایط شیوع کرونا فعلا شامل پنج بسته است که سه بسته آن نهایی شده و 2 بسته آن نیز در آینده نزدیک نهایی می شود.

کرمی گفت: بسته اول شامل کاهش هزینه ناشی از تهیه اسناد فعالیت حمل و نقل همچون ایجاد امکان تمدید غیرحضوری کارت های هوشمند فعالیت راننده و تمدید مجوز فعالیت شرکت های حمل و نقلی است که توسط سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اجرا شده است.

وی اضافه نمود: دومین بسته شامل پرداخت بیمه بیکاری از اسفند ماه 98 تا اردیبهشت 99 است که توسط وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در نظر گرفته و ابلاغ شده است و هر یک از رانندگان یا عوامل حوزه حمل و نقل می توانند وارد سامانه مورد نظر شده و موضوع بیمه بیکاری خود را آنجا اعلام کنند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه گفت: سومین بسته، ارایه کارت های اعتباری خرید یک و 2 میلیون تومانی است که توسط معاون اول رییس جمهوری ابلاغ شده است.

کرمی اضافه نمود: این بسته مربوط به اقشار آسیب پذیر فاقد درآمد ثابت از قبیل راننده های اتوبوس، مینی بوس و سواری کرایه بین شهری است و مقرر شد که کارت خرید اعتباری یک میلیون تومانی به خانواده های تا یک نفر و 2 میلیون تومانی برای خانوارهای 2 نفره و بیش از 2 نفر اختصاص پیدا کند.

وی توضیح داد: برای کسانی که درآمد ثابت ندارند و سرویسی حقوق می گیرند، نظیر راننده های سرویسی اتوبوس از آن منظر که 70درصد سرویس ها به دلیل کاهش تقاضای سفر، کاهش یافته است، این رانندگان، سرویسی مشمول دریافت این تسهیلات می شوند که البته 12درصد کارمزد دارد که چهار درصد آن سهم راننده و هشت درصد هم سهم دولت است و بازپرداخت 27ماهه و سه ماه تنفس دارد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه اضافه نمود: رانندگان می توانند در پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان در سایت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی وارد شوند که پس از ورود اطلاعات، معرفی آنها به بانک ها انجام می شود.

کرمی گفت: چهارمین موردی که جزء بسته های حمایتی و در دست پیگیری است، کمک هزینه قرض الحسنه برای حدود 111 هزار راننده حمل و نقل مسافری فعال در حوزه بین شهری است.در این راستا فهرست این راننده ها به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارسال شده است و به محض نهایی شدن مراحل اجرایی اطلاع رسانی کامل انجام می شود که راننده ها به چه طریق می توانند از این تسهیلات بهره مند شوند.

وی با بیان اینکه بسته پنجم شامل تسهیلات برای شرکت های حمل و نقل مسافری و مجتمع های خدماتی و رفاهی بین راهی است، اظهارداشت: تسهیلات هشت هزار میلیارد تومانی برای همه شرکت های حمل و نقلی اعم از ریلی، جاده ای، دریایی و هوایی در نظر گرفته شده است که 10 درصد از این رقم برای شرکت های حمل و نقل جاده ای خواهد بود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه اضافه نمود: در این راستا اسامی و تعداد شرکت ها ارسال شده است که به محض جمع بندی نهایی و ابلاغ، شرکت ها می توانند از این تسهیلات بهره مند شوند.

کرمی یادآور شد: سه بسته اول به مرحله اجرا رسیده و امکان ثبت نام دارد اما 2 بسته آخر شامل تسهیلات قرض الحسنه برای 111 هزار راننده و اختصاص هشت هزار میلیارد تومان برای همه شرکت های حمل و نقلی در دست مکاتبه و پیگیری است.

وی گفت: از آن منظر که در شیوع کرونا بخش حمل و نقل مسافری جاده ای زیان بیشتری دید و 75 درصد حمل مسافر کاهش یافت، این بسته های حمایتی فقط برای حمل و نقل جاده ای مسافری است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه گفت: بخش حمل و نقل جاده ای بار در اسفند 98 و فروردین 99 کاهشی از نظر تردد و تقاضا نداشته است و با آهنگ جا به جایی های سال گذشته همخوانی دارد، بنابراین در این بسته های حمایتی حمایت از بخش حمل و نقل کالا مطرح نیست و متناسب با عدم نفع بخش حمل و نقل مسافری بسته ها اختصاص می یابد.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان نمود: تا به امروز 73 هزار و 303 نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت 111 نفر در 24 ساعت گذشته، موارد فوت ناشی از این ویروس به چهار هزار و 585 نفر رسیده است.

کیانوش جهانپور روز دوشنبه در باره آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از آن بیان نمود: از دیروز تا امروز 25 فروردین و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی هزار و 617 بیمار جدید مبتلا به کووید در کشور شناسایی شد و با در نظر دریافت موارد جدید، مجموع بیماران کووید 19 در کشور به 73 هزار و 303 نفر رسید.

وی ادامه داد: متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 111 بیمار کووید 19 جان خود را از دست دادند و تا امروز چهار هزار و 585 نفر از بیماران، جان باخته و دیگر در بین ما نیستند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

چای قند پهلو: چای قند پهلو، یک مجله خانوادگی است برای همه سنین

منبع: ایرنا
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 396

به "خبرنگاران رانندگان برون شهری از بیمه بیکاری استفاده کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران رانندگان برون شهری از بیمه بیکاری استفاده کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید