خبرنگاران راه اندازی مرکز شبانه روزی فوریت های بررسی مسائل واحدهای تولیدی

به گزارش هدا بلاگ، تهران- خبرنگاران- قائم مقام ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور، از راه اندازی مرکز شبانه روزی فوریت های بررسی مسائل واحدهای تولیدی و طرح های سرمایه گذاری، حداکثر تا 10 روز دیگر در تهران و استان های سراسر کشور خبر داد.

خبرنگاران راه اندازی مرکز شبانه روزی فوریت های بررسی مسائل واحدهای تولیدی

به گزارش روز یکشنبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، بابک دین پرست با اشاره به دستور رهبر معظم انقلاب در ارتباط تصویری با اعضای هیات دولت در دوم شهریور ماه و تاکید معظم له بر ضرورت تشکیل کارگروهی شبانه روزی به منظور رفع کردن موانع تولید، اضافه کرد: با توجه به الزام های قانونی، فرامین و دستورات صادره و در راستای اجرای حکم صادره از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور، امروز در بخشنامه ای که به استانداران سراسر کشور ابلاغ شده، باید حداکثر در مدت 10 روز نسبت به راه اندازی مرکز مذکور اقدام کنند.

معاون هماهنگی امور مالی و توسعه منطقهای وزیر کشور گفت: در این ابلاغیه که رونوشت آن برای اعضای ستاد ارسال شده، بر ضرورت مشخص و معرفی کنندگان خود به مراکز مذکور در سطح ملی و استانی تاکید شده است.

وی در تشریح برخی از وظایف و چگونگی کار مرکز اظهارداشت: در شرایط حساس کنونی و در سالی که از سوی رهبری به جهش تولید مزین شده و همچنین تاکیدات جدی رییس جمهوری برای اهتمام ویژه همه دستگاه های اجرایی کشور، به منظور رفع موانع و مسائل واحدهای تولیدی و بنگاه های مالی، بی تردید یکی از مهمترین الزام ها و ضرورت ها در جهت تحقق موارد ذکر شده، اجرای دقیق ماده 61 قانون الحاق موادی به قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور، با هدف حل و فصل مسائل واحدهای تولیدی، به ویژه در موارد مربوط به تکمیل و راه اندازی طرح های نیمه تمام، تامین مالی، مشخص تکلیف بدهی های معوق و همچنین رفع مسائل مرتبط با محیط زیست، منابع طبیعی و معادن و رفع موانع صادراتی است.

وی ادامه داد: در همین پیوند، با توجه به فرمایشات موکد رهبر معظم انقلاب در ارتباط تصویری اعضای محترم هیات دولت با معظم له در دوم شهریور ماه امسال مبنی بر ضرورت تشکیل کارگروهی شبانه روزی به منظور رفع کردن موانع تولید مقرر است مرکز شبانه روزی فوریت های بررسی مسائل واحدهای تولیدی و طرح های سرمایه گذاری، با قید فوریت و حداکثر در مدت دو هفته راه اندازی شود.

دین پرست در تشریح برخی از مهمترین ویژگی های این مرکز گفت: به تناسب اختیارات و مسوولیت های مصرح در ماده (61) قانون الحاق موادی به قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور و آیین نامه اجرایی ماده قانونی مذکور، مرکز موصوف در سازمان صنعت، معدن و تجارت مستقر و تحت مدیریت رییس م سازمان مذکور و با نظارت روسای کارگروه های استانی، فعالیت خواهد کرد.

وی بیان داشت: نظر به اینکه در اجرای تبصره ذیل ماده (61) قانون موصوف، دستگاه های عضو، ستاد و کارگروه های مذکور و دبیرخانه های مورد نیاز آنها، باید از امکانات و نیروی انسانی موجود در دستگاه های اجرایی و اعضای ذی ربط استفاده کرده و به هیچ عنوان تشکیلات جدیدی ایجاد نکنند.

این مقام مسوول اضافه کرد: مرکز مورد اشاره به صورت شبانه روزی فعالیت خواهد کرد، بدین شرح که کنندگان دستگاه های عضو کارگروه موظفند همه روزه از ساعت هشت تا 20 هر روز، در محل مرکز مستقر باشند. از ساعت 20 تا هشت صبح و همچنین برای روزهای تعطیل نیز شیفت مطلعی، پاسخ گوی تلفنی متقاضیان و انعکاس موضوع به مسوولان ذی ربط خواهد بود.

به گفته وی، سامانه ویژه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید که به صورت آزمایشی در ادارات کل صنعت، معدن و تجارت استان ها نصب شده، تا هفته آینده نهایی سازی شده و عملیات اجرایی مرکز مورد نظر را پشتیبانی خواهد کرد.

دین پرست تاکیدکرد: اولویت بررسی و حل وفصل مسائل واحدهای تولیدی، به ترتیب با دستگاه اجرایی مرتبط در سطوح استانی و سپس ملی و در گام بعدی، با کارگروه های تسهیل و رفع موانع تولید استان ها خواهد بود، فقط در موارد خاص، آن هم با ذکر دقیق دلایل عدم توفیق دستگاه اجرایی مسوول درسطح استان و همچنین کارگروه های استانی، برای حل وفصل مسائل واحد تولیدی، مراتب برای بررسی و حل وفصل نهایی مسائل واحدهای مشمول، به دبیرخانه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید ارسال خواهد شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 30 آبان 1399 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 1763

به "خبرنگاران راه اندازی مرکز شبانه روزی فوریت های بررسی مسائل واحدهای تولیدی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران راه اندازی مرکز شبانه روزی فوریت های بررسی مسائل واحدهای تولیدی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید