رحیمی: تدوین اولویت های پژوهشی 5 ساله کشور ، سامانه ملی اطلاعات تحقیقاتی به زودی افتتاح می شود

به گزارش هدا بلاگ، دبیر شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری از راه اندازی سامانه ملی اطلاعات تحقیقاتی (سمات) و تدوین اولویت های پژوهشی 5 ساله کشور خبر داد.

رحیمی: تدوین اولویت های پژوهشی 5 ساله کشور ، سامانه ملی اطلاعات تحقیقاتی به زودی افتتاح می شود

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، غلامحسین رحیمی دبیر شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری در حاشیه جلسه دویست و هفتم از کمیسیون دایمی شورای عتف گفت: دستور اول جلسه گزارشی از مسایل عمومی دبیرخانه شورای عتف بوده است که در گزارش مختصری که مطرح شد در آن در خصوص سامانه ساتع (سامانه اجرایی تقاضا و عرضه پژوهش و فناوری) بحث و مصاحبه صورت گرفت.

وی ادامه داد: در این گزارش همچنین در خصوص مبالغی که تا به امروز به خزانه واریز شده و همچنین مبالغ پرداخت شده برای پروژه های مشترک میان دانشگاه ها و دستگاه های دولتی موضوعاتی مطرح شده است.

رحیمی ارائه گزارشی در زمینه سامانه سمات ملی (سامانه ملی اطلاعات تحقیقاتی) را از دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه نام برد و یادآور شد: سامانه تازه سمات ملی آماده است و به زودی از سوی وزیر علوم افتتاح خواهد شد.

دبیر شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری موضوع اصلی این جلسه را استخراج اولویت های پژوهشی کشور در سال های 1400 تا 1405 دانست و گفت: با ارائه این گزارش اعضا نظرات خود را ارائه کردند که از آن ها برای بهبود و تکمیل این طرح استفاده خواهد شد.

به گفته وی، این اولویت ها دارای ساختار بسیار قوی است که از آن می توان برای تعیین اولویت های پژوهشی سایر زمینه ها استفاده کرد. این طرح با تصویب شورای عالی عتف اعلام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 آذر 1400 بروزرسانی: 29 آذر 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 3323

به "رحیمی: تدوین اولویت های پژوهشی 5 ساله کشور ، سامانه ملی اطلاعات تحقیقاتی به زودی افتتاح می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رحیمی: تدوین اولویت های پژوهشی 5 ساله کشور ، سامانه ملی اطلاعات تحقیقاتی به زودی افتتاح می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید