وزیر آموزش و پرورش: معلمان اجازه دهند دانش آموزان خودشان مدرسه را اداره نمایند

به گزارش هدا بلاگ، وزیر آموزش و پرورش گفت: نظام آموزشی ما به علت تبعیت از برنامه درسی دیسیپلینی، اختیار و اراده را از دانش آموز و معلم گرفته است.

وزیر آموزش و پرورش: معلمان اجازه دهند دانش آموزان خودشان مدرسه را اداره نمایند

به گزارش ایسنا، یوسف نوری شامگاه آدینه 20 آبان در مراسم افتتاح سومین مرکز رشد و کارآفرینی دانش آموزی استان گلستان اظهار کرد: به طور قطع افتتاح مرکز رشد و کارآفرینی دانش آموزی در گلستان در راستای شعار سال ایجاد شده است، نرخ بهره وری در جامعه دانش بنیان منفی نخواهد بود.

وی با بیان اینکه اگر فعالیتی دانش بنیان باشد نه تنها منفی نیست بلکه نرخ بازگشت سرمایه آن افزایش قابل توجهی خواهد داشت، بیان نمود: مهم ترین بخشی که جامعه دانش بنیان را ایجاد می نماید نظام آموزش و پرورش عمومی است.

وزیر آموزش و پرورش متذکر شد: اگر نرخ بازگشت سرمایه در همه بخش ها را آنالیز کنیم، خواهیم دید که این مهم در دوره ابتدایی بیشتر از متوسطه و در دوره متوسطه بیشتر از دانشگاه است.

نوری با اشاره به اینکه جامعه بدون دانش بنیان مصرف نماینده خواهد بود، بیان نمود: ضروری است در این حوزه تمرکز گردد، وقتی یک نفر دانش بنیان تربیت گردد نخبه و سرآمد می گردد و سرآمد ها اعتبار بین المللی ایجاد نموده و به سرمایه اجتماعی تبدیل شده و اثر مالی دارند.

وی با اشاره به اینکه افراد سرآمد به بخشی از جامعه تحرک می بخشند، توضیح داد: افراد سرآمد تعدادی را در مجموعه خود مشغول می نمایند به همین علت به جامعه تحرک می بخشند لذا جامعه باید به این سمت برود.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه مکانی که در آن تضارب آراء و شناسایی ها انجام می گردد همین مراکز رشد و کارآفرینی دانش آموزی است، اعلام نمود: امروز دیگر کارگاه کامپیوتر معنا ندارد چراکه فناوری همراه در دستان همه ما واقع شده است.

نوری با اشاره به اینکه معلمان اجازه دهند دانش آموزان خود مدرسه را اداره نمایند و معلمان از دور ناظر و تسهیل گر باشند، توضیح داد: معلمان حتی به دانش آموزان دوران ابتدایی اجازه دهند تدریس نمایند، دانش آموزان امروز به منابع اطلاعاتی دسترسی دارند به همین علت باید دانش آموزان را درگیر این کار ها کنیم تا در فضای مجازی سرگرم امورات دیگر نشوند.

وی با اشاره به اینکه باید اولیاء را پای کار بیاوریم، توضیح داد: دشمن می خواهد اخلاق و معنویت را از ما بگیرد، آن ها نمی خواهند در حوزه علم و فناوری باشیم.

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه امروز باید هر کدام از اتاق های این مرکز رشد و کارآفرینی دانش آموزی به خانه خلاق نانو، بایو، سلول های بنیادی، انرژی های تجدیدپذیر و امثال آن تبدیل گردد، اضافه نمود: درون آموزش و پرورش باید مملو از دانش آموزان دانش بنیان و کارآفرین باشد.

نوری با بیان اینکه دو هزار دانش آموز المپیادی استانی داریم که 260 نفر آن ها به مرحله کشوری راه یافتند، گفت: اگر ما زمینه دانش بنیانی را برای هر دانش آموز فراهم کنیم خود ادامه مسیر را طی خواهد نمود.

وی تاکید نمود: نظام آموزشی ما به علت تبعیت از برنامه درسی دیسیپلینی، اختیار و اراده را از دانش آموز و معلم گرفته است، به معلمان توصیه می کنم نظام دیسیپلینی را بشنمایند شهید بهشتی اراده، اختیار و آزادی را برای متربی یک اصل می دانست و می گفت، بگذارید اشتباه نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 21 آبان 1401 بروزرسانی: 21 آبان 1401 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 3593

به "وزیر آموزش و پرورش: معلمان اجازه دهند دانش آموزان خودشان مدرسه را اداره نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر آموزش و پرورش: معلمان اجازه دهند دانش آموزان خودشان مدرسه را اداره نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید