سفارت مسکو در تهران: از ورود مسافران خارجی با اسناد جعلی به روسیه جلوگیری می شود

به گزارش هدا بلاگ، سفارت روسیه در تهران درباره مسائل پیش آمده برای تعدادی از هموطنان ایرانی در فرودگاه های این کشور اظهار داشت که در صورت پرواز اتباع خارجی به روسیه با اسناد جعلی، از عبور آنها از مرز جلوگیری شده و دیپورت می شوند.

سفارت مسکو در تهران: از ورود مسافران خارجی با اسناد جعلی به روسیه جلوگیری می شود

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرنگاران، سفارت فدراسیون روسیه در تهران امروز (یکشنبه) درباره مشکل پیش آمده برای تعدادی از هموطنان ایرانی در فرودگاه های مسکو در اطلاعیه ای گفت: اخیراً موارد صدور غیرقانونی مجوزهای ورود به فدراسیون روسیه با استفاده از گذرنامه های جعلی طرفدار فن آیدی و بلیط مسابقه به بهانه تماشای جام جهانی فوتبال (یورو 2020) به سن پترزبورگ توسط برخی از شرکت های ایرانی افزایش یافته است.

در این اطلاعیه آمده است: سفارت توجه را به این نکته جلب می کند که مدارک مذکور حق ورود به فدراسیون روسیه را نمی دهد. در صورت پرواز اتباع خارجی به روسیه با این اسناد جعلی از عبور آنها از مرز جلوگیری می شود و دیپورت خواهند شد.

این سفارتخانه با بیان این که هدف واقعی سفر اتباع ایرانی به روسیه با هدف درخواستی آنها غالباً مطابقت ندارد، خاطرنشان کرده است: تلاش برای سفر به روسیه جهت عبور غیرقانونی متعاقب از مرز کشورهای اروپایی را نیز خاطرنشان می سازیم که نقض قانون است و مسئولیت کیفری به همراه دارد.

این اطلاعیه می افزاید: به خاطر شیوع عفونت ویروسی کرونا سفر اتباع ایرانی طبق مصوبه دولت فدراسیون روسیه به شماره 635-р طبق گذشته محدود است و در صورت تغییر نظام جاری متعاقبا سفارت فدراسیون روسیه در جمهوری اسلامی ایران اطلاع رسانی خواهد کرد.

توضیحات سفارت ایران در مسکو

گفتنی است پیش از این نیز سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسکو در پی خبر منتشره در یکی از خبرگزاری ها به نقل از رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافری در مورد معطلی تعدادی از شهروندان ایرانی در فرودگاه های مسکو گفت: با توجه به مشکل پیش آمده برای شهروندان ایرانی در سفر به روسیه برای تماشای مسابقات فوتبال جام ملت های اروپا، این سفارت به محض اطلاع از این مشکل با اعزام کننده به فرودگاه رایزنی های گسترده ای با مقامات امنیتی و انتظامی مسئول جهت حل مشکل به وجود آمده به عمل آورد. از حدود 250 مسافر ایرانی که با پرواز شرکت هواپیمایی ایرفلوت روز پنجشنبه 27 خرداد ماه وارد مسکو شدند، برخی از مدارک ارائه شده از سوی 38 نفر از مسافران مورد تایید مسئولان پلیس مرزی روسیه قرار نگرفته و همچنین اظهارات این مسافران نیز مغایر با هدف سفر آنها بوده است. تعدادی از این شهروندان نیز بچه ها خردسال و افراد مسن و بیمار هستند که سفر آنها به روسیه با فن آیدی از سوی پلیس مرزی روسیه توجیه منطقی نداشته و آنان نیز در اظهارات خود به اهداف دیگری غیر از تماشای مسابقات فوتبال از جمله گذراندن ماه عسل و یا دیدار برخی اقوام و نزدیکان اشاره کرده اند که این موضوع بر خلاف قوانین و مقررات کشور روسیه است. این در حالی است که شرکت های مسافری که از سابقه گردشگری با روسیه برخوردار هستند ملزم اطلاع و رعایت قوانین و مقررات بوده و باید خود را مکلف به رعایت این قوانین و مقررات بدانند و همزمان مسافرین خود را از این مقررات مطلع کنند.

سفارت جمهوری اسلامی ایران همواره در جهت احقاق حقوق شهروندان ایرانی اقدام کرده و به محض اطلاع از مشکل پیش آمده مکاتبات خود را با وزارت خارجه روسیه و سایر مراجع رسمی و ذیصلاح انجام داده و شرایط مناسب برای این دسته از شهروندان در فرودگاه را ایجاد کرده و بدیهی است این تلاش ها تا حل مشکل ادامه خواهد داشت .

سفارت جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه مجددا به مسافرانی که قصد عزیمت به روسیه را دارند اکیدا توصیه می کند ضمن اطمینان از اعتبار و تجربه آژانس مسافرتی و مدارک لازم برای سفر، از قوانین و مقررات ورود به روسیه به طور کامل مطلع و نسبت به نوع ویزا و هدف سفر خود توجیه باشند.

آژانس دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 2961

به "سفارت مسکو در تهران: از ورود مسافران خارجی با اسناد جعلی به روسیه جلوگیری می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفارت مسکو در تهران: از ورود مسافران خارجی با اسناد جعلی به روسیه جلوگیری می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید