شیوع کرونا به سلامت روان بچه ها آسیب زده است

به گزارش هدا بلاگ، تهران (پانا) - یافته های یک گزارش جدید حاکی از آن است که بیماری همه گیر کرونا به دلیل ایجاد اختلالات در زندگی روزمره، اضطراب در خصوص بیماری و انزوای اجتماعی، سلامت روان بچه ها را تحت تأثیر قرار داده است.

شیوع کرونا به سلامت روان بچه ها آسیب زده است

به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، این گزارش جدید نشان داده است که از ماه آوریل (فروردین) گذشته تا کنون اورژانس بیمارستان های سراسر آمریکا شاهد افزایش مستمر ویزیت های مربوط به بهداشت روانی بچه ها مدرسه ای بوده اند.

این یافته ها نشان می دهد که بیماری همه گیر کووید19 به سلامت روان بچه ها آسیب وارد می نماید.

این نتیجه گیری ناشی از مطالعه مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکاست که در جریان آن اطلاعات بیمارستان های 47 ایالت این کشور را مورد آنالیز قرار داده است. این بیمارستان ها تقریباً سه چهارم آمار مراجعات به بخش اورژانس را در سراسر آمریکا تشکیل می دهند.

محققان در این مطالعه ویزیت های اورژانس مربوط به بچه ها (کمتر از 18 سال) را که از اول ژانویه تا 17 اکتبر 2020 (دی 98 تا آبان 99) به دلیل یک مشکل در رابطه با بهداشت روان به بیمارستان مراجعه نموده بودند، ردیابی کردند.

ربکا لیب محقق مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا در آتلانتا و نویسنده اصلی این مطالعه گفت: مطالعه ما یک گروه ترکیبی از نگرانی های بهداشت روانی را که شامل شرایطی است که به احتمال زیاد در طی یک شرایط اضطرار بهداشت عمومی یا پس از آن افزایش می یابد، مانند استرس، اضطراب، اختلال استرس حاد پس از تروما و وحشت را آنالیز نموده است.

وی اضافه کرد: در این مطالعه متوجه شدیم که از ماه مارس تا اکتبر، نسبت مراجعه به بخش اورژانس بیمارستان به دلیل مسائل مرتبط با بهداشت روان 24 درصد برای بچه ها پنج تا 11 سال و 31 درصد در بین نوجوانان 12 تا 17 ساله نسبت به سال 2019 افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش، ویزیت های بهداشت روان بچه ها از اواسط مارس تا اواسط آوریل، زمانی که دستورالعمل های خانه نشینی در بیشترقسمت آمریکا اعمال شد، در واقع به طرز چشمگیری کاهش یافت اما از آن به بعد، این بازدیدها به طور پیوسته افزایش یافته است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

چای قند پهلو: چای قند پهلو، یک مجله خانوادگی است برای همه سنین

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 1953

به "شیوع کرونا به سلامت روان بچه ها آسیب زده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیوع کرونا به سلامت روان بچه ها آسیب زده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید