عکس های کلیشه ای معروف در سفر را بشناسید

به گزارش هدا بلاگ، عکاسی در سفر یکی از محبوب ترین تفریحاتی است که امروز به لطف گوشی هوشمند در دسترس همه افراد است. سال ها است که ژست ها و عکس های کلیشه ای وجود دارند که هزاران جهانگرد با این ژست ها عکاسی نموده اند؛ بهتر است تا آن ها را بهتر بشناسید و از عکاسی به این سبک دوری کنید.

عکس های کلیشه ای معروف در سفر را بشناسید

عکاسی با برج آزادی، عکس گرفتن از برج کج پیزا به صورتی که شما با پایتان در حال کج کردن آن هستید، عکاسی از اهرام مصر به گونه ای که آن ها را در دست هایتان گرفته اید. تمام این ژست ها، ژست های بسیار خوبی برای عکاسی هستند، ولی هزاران بار و شاید میلیون ها بار به وسیله افراد مختلف عکاسی شده اند. با شناختن این ژست های کلیشه ای می توانید با روش های برترین عکاسی کنید. با ما همراه باشید تا ژست های کلیشه ای را بهتر بشناسید.

عکاسی با ژست مجسمه آزادی

مشعلی که در دست مجسمه آزادی قرار گرفته است، برای همه ما آشنا است؛ یکی از کلیشه ای ترین ژست های عکاسی با این مجسمه زیبا، گرفتن ژستی شبیه به مجسمه است. لطفا شبیه به مجسمه ژست نگیرید!

آب پاشی فیل در آسیای جنوبی

نشستن روی فیل و عکاسی از آب پاشیدن فیل روی شما نه تنها کاری کلیشه ای است، بلکه از نظر اخلاقی هم درست نیست و در واقع شما به صنعت استفاده ابزاری از حیوانات یاری نموده اید.

عکاسی با ژست بودا

عکس با مجسمه بودا، یکی از عکس هایی است که هر فردی که به هند یا کشورهای آسیایی با فرهنگ بودائی سفر نموده، انداخته است. وقتی روبه روی بودا می ایستید تا با مجسمه عکس بگیرید، دلیلی ندارد حالت بودا را گرفته و با حالت معروف بودا عکاسی کنید. این یکی از کلیشه ای ترین ژست ها است.

صاف کردن برج کج پیزا

کوشش برای صاف کردن برج پیزا هم یکی از کلیشه ای ترین ژست های عکاسی است.

رد شدن از خیابان ابی به سبک گروه بیتلز

خیابان ابی یکی از خیابان های معروف جهان است که گروه بیتلز با رد شدن از آن عکس معروفی گرفته اند. بیتلز یک بار برای همواره به خوبی این عکس را گرفته است، پس دیگر آن را کلیشه نکنید!

پوشاندن صورت با گل دریایی

سبزرنگ کردن صورت با گل دریایی کار بامزه ای است و شاید برای ساعاتی موجب خنده اطرافیان شوید، ولی باید گفت متاسفانه این عکس هم کلیشه شده است.

عکاسی از تاج محل

عکاسی از تاج محل از زاویه روبه رو یکی از کلیشه ای ترین عکس هایی است که هر توریست در سفر هند آن عکس را می اندازد.

مجسمه مسیح ریودوژانیرو

مجسمه مسیح در ریودوژانیرو برزیل، یکی از محبوب ترین مجسمه های جهان است که ژست و حالت بسیار جالبی دارد. بسیاری از افراد با گفتن حالت مجسمه و عکاسی در روبه روی آن، این حالت را به کلیشه تبدیل نموده اند.

عکاسی از مجاچو پیچو

ماچو پیچو شهری با دیوارهای سنگی در آمریکای لاتین است که متعلق به امپراتوری اینکاها است. عکاسی از نمای کلی شهر تبدیل به کلیشه شده است.

عکاسی در لوکیشن فیلم تعطیلات رمی

فیلم تعطیلات رمی با بازی آدری هپبرون و گریگوری پک، یکی از فیلم های محبوب تاریخ سینما است. لوکیشن این فیلم در رم است و در یکی از محبوب ترین سکانس های فیلم، آدری هپبورن مقابل یکی از بناهای معروف رم بستنی می خورد. عکاسی با ژست هپبورن در این لوکیشن و خوردن بستنی و عکس انداختن از آن مدت ها است که به کلیشه تبدیل شده است.

طرح حنا

اگر روزی به کشورهای آسیایی رفتید و با دوستان خود روی دستان تان طرح حنا زدید، از آن عکس نگیرید و در اینستاگرام به اشتراک نگذارید. این عکس مدت ها است کلیشه ای و تکراری شده است.

منبع: کجارو / matadornetwork.com
انتشار: 27 بهمن 1400 بروزرسانی: 27 بهمن 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 3390

به "عکس های کلیشه ای معروف در سفر را بشناسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس های کلیشه ای معروف در سفر را بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید