غیبت مشاور امنیت ملی ترامپ در روزهای بحرانی این کشور

به گزارش هدا بلاگ، تعدادی از مقامات فعلی و پیشین شورای امنیت ملی آمریکا در مصاحبه با سی ان ان به غیبت آشکار رابرت او برایان در روزهایی که می تواند در مدیریت بحران نقشی کلیدی در دولت آمریکا ایفا نماید، پرداختند.

غیبت مشاور امنیت ملی ترامپ در روزهای بحرانی این کشور

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، پایگاه اینترنتی شبکه آمریکایی سی ان ان در گزارشی به نقل از مقامات فعلی و پیشین شورای امنیت ملی این کشور نوشت: در دوران همه گیری کرونا در آمریکا و در حالی که ترامپ با پیامدهای این شیوع درگیر است، یکی از اعضای کلیدی دولت وی که برای همتایان پیشین رئیس جمهور آمریکا در دوران بحران بسیار مفید بوده اند، غایب است.

بنابر این گزارش، رابرت او برایان، مشاور امنیت ملی ترامپ به شکلی آشکار غایب دولت در روزهای مبارزه علیه کروناست. او مسئولیتهایش را در این روزها به دستیاران ارشدش محول نموده و حتی در جلسات کارگروه ویژه کرونا در دولت آمریکا شرکت نمی نماید.

او در مصاحبه با سی ان ان به غیبت خود در بسیاری از رخدادهای عمومی کاخ سفید اذعان کرد، اما در عین حال با رد اتهام کم کاری، مدعی شد هر روز با دونالد ترامپ برای صحبت در مورد همه گیری ویروس کرونا ملاقات می نماید و با متحدان خارجی آمریکا برای هماهنگ کردن واکنشها در تماس است.

او همچنین در این مصاحبه گفت که مدتی زمان برد تا دولت شدت این بحران را درک کند. برایان گفت: در ابتدا کسی متوجه بزرگی این بحران نشده بود.

مقامهای سابق و کنونی به سی ان ان گفتند که در بین جناح غربی این حس رو به افزایش است که او برایان، وکیل سابق و مسئول مذاکرات درباره گروگانها، از پس این سمت برنمی آید و به دلیل کم کاری، نفوذش در ترامپ تضعیف شده است.

عملکرد دولت آمریکا در روزهای آغازین همه گیری کرونا با نقدها بسیاری روبرو است. عملکرد واشنگتن کند، غیرمنسجم و پر از اشتباه توصیف شده است. به طور مثال، فراوری کیت تشخیص معیوب توسط مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا که هفته ها اصلاح آن موقع برد و فرصتی شد تا کرونا در این کشور جولان بدهد.

م

کهن پارس: کهن پارس | مجله همه پارسی زبان های دنیا

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 591

به "غیبت مشاور امنیت ملی ترامپ در روزهای بحرانی این کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غیبت مشاور امنیت ملی ترامپ در روزهای بحرانی این کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید