فعالیت بیش از 147 شرکت دانش بنیان و خلاق در حوزه امنیت سایبری

به گزارش هدا بلاگ، با حمایت معاونت علمی و فناوری در حال حاضر 147 شرکت دانش بنیان و خلاق در حوزه توسعه فناوری های مربوط به امنیت سایبری در کشور فعالیت می کنند.

فعالیت بیش از 147 شرکت دانش بنیان و خلاق در حوزه امنیت سایبری

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، امنیت سایبری چیست و چه می کند که امروز در صدر برنامه های هر شرکت قرار گرفته است؟ چرا مدیریت ارشد، شرکت ها نسبت به این موضوع این قدر نگرانند و به دنبال یافتن مسیری برای حفظ آن هستند؟ یک دلیل غیرقابل انکار وجود دارد و آن اینکه دنیای دیجیتال که در آن تجارت می کنیم آسیب پذیر است و در معرض حملات سایبری قرار گرفته است. خطری که امنیت کسب و کارها، سرمایه و داده های اطلاعاتی ارزشمند مجموعه ها و بنگاه ها را تهدید می کند.

امنیت سایبری یک مولفه مهم در شکل گیری زیرساخت های هر شرکت و مجموعه ای است. در واقع موفقیت در توانایی یک شرکت در محافظت از اطلاعات اختصاصی و داده های مشتری در مقابل افرادی که سوء استفاده می کنند بستگی دارد.

در دنیا شرکت هایی هستند که با توسعه فناوری های امنیت سایبری، تلاش می کنند خدماتی در این زمینه و برای حفظ اطلاعات و داده های شرکت ها به آن ها ارائه کنند. در ایران نیز 147 شرکت شناسایی شدند که با حمایت های ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این زمینه تلاش می کنند.

نوآوران امن اندیش شریف یکی از این مجموعه ها است که با تولید ماژول ارتباط امن شبکه (HW-IPSEC) به این حوزه ورود کرده است. دهکده نواندیشی و نوآوری چهلستون کسب و کار نیز دیگر مجموعه ای است که به این حوزه ورود کرده و با تولید سیستم عامل مقاوم در برابر بدافزار های خاص منظوره خدماتی در این حوزه ارائه کرده است. از دیگر شرکت های فعال می توان به نیلی گستر امید اشاره کرد که محصول بورد پایه لینوکس رمز شده را به بازار عرضه کرده است.

پویش گران نیک دانشگر، پیشتازان امن کاوی عماد، کارا دو هزار، پارس پویش فن آور، داده کاوان هوشمند توسن، فنی و مهندسی امن پردازان کویر، شرکت پویا سهامی خاص و ارتباط گستر رشد پاوان نیز دیگر مجموعه هایی هستند که در این حوزه فعالیت می کنند.

امنیت سایبری در کشور با تلاش مجموعه های دیگری، چون شرکت بین المللی مهندسی سیستم ها و اتوماسیون، دانش افزار نارون شریف، مهندسی پدید آوران نرم افزار آپادانا، مهندسی آدان نیک افزار، صبا انرژی آفرین و ... نیز توسعه یافته است.

برخی محصولات تولید شده در این حوزه نیز شامل سامانه هوشمند نگهداری انبوه و امن اطلاعات (سنا)، توکن و سخت افزار امن سخت افزاری (کیا 3)، خدمات امنیتی شبکه های تلفن همراه، خدمات امنیتی نسل های جدید تلفن های همراه، خدمات امنیتی نسل های جدید تلفن های همراه، سامانه ارتباطی امن قابل حمل سراج، پلتفرم شکار تهدید سایبورگ، نرم افزار کنترل بچه ها توسط والدین و خودمراقبتی بزرگسالان، سامانه هوشمند نظارت و کنترل از راه دور سادکو، سامانه دفاع هوشمند بیان (سد) و کنترل ابزار امن پرداز می شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 خرداد 1400 بروزرسانی: 29 خرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 2896

به "فعالیت بیش از 147 شرکت دانش بنیان و خلاق در حوزه امنیت سایبری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت بیش از 147 شرکت دانش بنیان و خلاق در حوزه امنیت سایبری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید