قالیباف: باید از ظرفیت هوش مصنوعی در تنقیح قوانین استفاده کنیم

به گزارش هدا بلاگ، تهران (پانا) - رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت استفاده از هوش مصنوعی برای تنقیح قوانین گفت ضرورت امروز مجلس اصلاح قوانین در حوزه های مختلف اقتصادی همچون تجارت، معدن، اقتصادیات، نقدینگی، بانکداری است و باید این مسائل را در دستور کار قرار دهیم.

قالیباف: باید از ظرفیت هوش مصنوعی در تنقیح قوانین استفاده کنیم

به گزارش روابط عمومی مجلس شورای اسلامی، محمدباقر قالیباف امروز - دوشنبه - در جلسه شورای هماهنگی مجلس شورای اسلامی با حضور روسای کمیسیون های تخصصی برگزارشد، افزود: حضرت آقا بارها در ملاقات های ویدئویی، کنفرانسی و جلسات حضوری تأکید بر تنقیح قوانین در مجلس یازدهم داشته اند و غیر از این هم به طور مرتب بر این موضوع تأکید کردند، پس در اهمیت آن هیچ بحثی نیست و آنچه که مهم است در روش کار خلاصه می شود.

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: تنقیح قوانین یک طرح است که صاحب و مسئول دارد و از طریق آن ها هم دنبال می شود، نکته دوم در این باره مهم بودن روش انجام کاراست چرا که این کار به دلیل حجم گسترده و پراکندگی با فکر فردی یا افراد به جایی نخواهد رسید لذا برای رسیدن به قانون جامع باید باید گام های بلندی برداریم.

وی خاطرنشان کرد: اگر صرفا افراد بخواهند کار تنقیح قوانین را انجام دهند چند 10 سال به طول خواهد انجامید اما اگر از ظرفیت هایی مانند هوش مصنوعی استفاده شود به سرعت به سمت تنقیح قوانین حرکت خواهیم کرد، البته می توان از ظرفیت روش های قدیمی هم به کفایت بهره برد.

قالیباف با بیان اینکه جنس کار تنقیح قوانین به صورتی است که باید آن را به شکل موازی انجام داد نه خطی، افزود: در این راستا باید از ظرفیت های هوش مصنوعی نهایت استفاده را کرد البته مسئولیت صد درصد این کار با مجلس است و از آنجا که وظیفه ذاتی ما محسوب می شود هیچ کس نمی تواند مانع آن شود.

وی با بیان اینکه نخستین کار مجلس در این راستا ممانعت از تولید قوانین بیشتر است، بر جلوگیری از ادامه این چرخه باطل تأکید کرد و گفت: در این راستا معاونت قوانین مجلس باید لوایح و طرح ها را بررسی و ارزیابی کند و بگوید به نام مثال در فلان موضوع قانون مشابه داریم لذا ایجاد یک قانون دیگر مانند آن ضرورتی ندارد.

قالیباف تاکید کرد: در مطرح کردن طرح ها در صحن مجلس هم باید ضرورت ها را پیگیری کرده و فقط موضوعات اضطراری را در دستور کار مجلس گذاشت.

وی بحث افزودن پیوست رسانه ای و آموزشی به موضوعات تنقیحی را بسیار مهم دانست و افزود: ضرورت امروز ما اصلاح قوانین در حوزه های مختلف اقتصادی همچون تجارت، معدن، اقتصادیات، نقدینگی، بانکداری است لذا باید این مسائل را در دستور کار قرار دهیم، در واقع باید آیتم های تأثیرگذار در اقتصاد را در اولویت قرار داد.

رییس مجلس شورای اسلامی با اعتقاد بر اینکه طرح تنقیح قوانین بر ریل خودش افتاده است، گفت: اگر جلسات در این زمینه مرتبا تشکیل شود و روسای کمیسیون ها درگیر موضوع تنقیح شوند به یقین کار به خوبی پیش خواهد رفت بنابراین اشراف هر کدام از روسای کمیسیون ها به موضوعات مرتبط ضروری است، به طور مثال در حوزه دفاعی و امنیتی، کمیسیون امنیت تسلط کامل داشته باشد.

قالیباف تأکید کرد: از آنجا که فرمایشات حضرت آقا به مجلس یازدهم صرفا به حوزه تنقیح قوانین خلاصه نمی شود و ایشان بر موضوعات دیگری هم تأکید داشتند، باید تمامی این موضوعات را در دستور کار قرار دهیم چراکه این مهم بر ما واجب شرعی و عینی است و باید در جهت تحقق آن ها تلاش کنیم.

وی بر ضرورت هماهنگی میان مجلس و دولت در حوزه های مختلف همچون برنامه و تعیین کابینه تأکید کرد و گفت: از آنجا که در روزهای حساس و سرنوشت سازی به سر می بریم باید به این موضوعات توجه ویژه تری داشت.

کهن پارس: کهن پارس | مجله همه پارسی زبان های دنیا

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 3143

به "قالیباف: باید از ظرفیت هوش مصنوعی در تنقیح قوانین استفاده کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قالیباف: باید از ظرفیت هوش مصنوعی در تنقیح قوانین استفاده کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید