محسن رضایی: مبارزه جمهوری اسلامی با آمریکا تمدنی و علمی است، نسبت به تحولات آمریکا نمی توانیم بدون ایده باشیم

به گزارش هدا بلاگ، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه مبارزه جمهوری اسلامی ایران با آمریکا تمدنی و علمی است، اظهار داشت: برای این کار هم انگیزه و هدف داریم و هم به دنبال ارتقاء منافع ملی هستیم.

محسن رضایی: مبارزه جمهوری اسلامی با آمریکا تمدنی و علمی است، نسبت به تحولات آمریکا نمی توانیم بدون ایده باشیم

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام امروز (چهارشنبه 11 تیر) در جلسه هماهنگی همایش ملی افول آمریکا در مجتمع شهید اسداللهی گفت: انقلاب اسلامی ایران بعد از فروپاشی شرق یا نظام کمونیستی شوروی تنها نظامی بود که مسئله مبارزه با آمریکا را در دستور کار خود قرار داده و امروز هم نمی تواند نسبت به تحولات آمریکا بی تفاوت، بی حرف و ایده باشیم.

وی گفت: مبارزه جمهوری اسلامی ایران با آمریکا تمدنی و علمی است که درباره آن انگیزه و هدف داریم و هم به دنبال ارتقاء منافع ملی هستیم و می کوشیم با برپایی همایش افول آمریکا یک گام برای رسیدن به این منافع جلوتر برویم.

رضایی با تاکید بر اینکه آمریکا برای انقلاب اسلامی ایران شیطان بزرگ بوده و هست، اضافه کرد: پرچمدار این مبارزه رهبران انقلاب بوده و هستند و حتی تا دو سه سال اخیر رویارویی ایران و آمریکا به موضوعات نظامی و اقتصادی آمریکا بعد از خروج آمریکا از برجام رسیده و آن ها با تمام توان علیه ما هستند.

**مبارزه ایران و آمریکا باید به جنبه های علمی و فکری کشیده شود

وی گفت: مبارزه ایران و آمریکا به جنبه های علمی و فکری هم باید کشیده شود که همایش بین المللی افول آمریکا می تواند به این مبارزه تمدنی کمک کند؛ و به همین دلیل باید رویارویی مان را با آن ها به موضوعات علمی و فکری هم بکشانیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: فکر نمی کنم کسی بگوید نظام فکری اندیشه ای، فلسفه ای و اقتصادی آمریکا از ایران بیرون رفته باشد چرا که پول، سبک زندگی، غذا، لباس و فرهنگی آمریکایی در 70-80 سال اخیر در دنیا سلطه ایجاد کرده که این فرهنگ به اقتصاد، بانک، موضوعات فرهنگی و بورس ایران هم وارد شده است.

رضایی گفت: اقدامات مواجهه ای آمریکا علیه ایران را نمی توانیم بدون تعریف ببینیم به همین جهت باید جایگاه خود را در برابر نظام استکباری آمریکا در نظر بگیریم.

وی با اشاره به اعتراضات مردم آمریکا در چند هفته اخیر علیه حاکمیت شان گفت: در این قضیه آمریکا تنها نیست بلکه این اتفاق مهم از آمریکا تا فرانسه و در مجموع جوامع غرب را درنوردیده و انقلاب ما و روشنفکران ما نمی توانند نسبت به این تحولات بی توجه باشند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: شناسایی تحولات اخیر در آمریکا برای جامعه مان بسیار مهم است و اگر تعریف دقیقی از این حوادث داشته باشیم کار صحیحی انجام داده ایم.

رضایی گفت: این سؤال وجود دارد که مدل اصلاح گری آمریکا و غرب در برابر تحولات اخیر می تواند کارساز باشد یا اینکه آن ها با برخی اصلاحات از کنار این قضیه و رویداد می گذرند و یا اینکه تحولات منجر تفاوت بنیادی با اعتراضات جنبشی قبل دارد؟

**نقش ایران برابر تحولات آمریکا بسیار مهم است

وی اضافه کرد: نقش جمهوری اسلامی در برابر تحولات اخیر آمریکا و اقدامات ناشی از آن بسیار مهم است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: زمان برگزاری همایش بین المللی افول آمریکا بسیار ضروری است و ضمن اینکه نباید این کار را منحصر به نهاد خاصی کنیم لذا آغوش خود را برای همکاری همگان باز کرده ایم چرا که تنها جمهوری اسلامی در دنیا بوده که در قرن اخیر با آمریکا مبارزه جدی داشته است.

رضایی شرح داد: باید برای آینده دنیا حرف برای گفتن داشته باشیم؛ و باید موضع خود را استدلالی و علمی به مردم دنیا بگوییم. این در حالی است که جمهوری اسلامی حوادث آمریکا را پیش بینی کرده بود، ولی تلاش داریم با برپایی همایش بین المللی افول آمریکا حرف خود را برای نخبگان جامعه بزنیم که قطعا آن ها هم با مردم سخن خواهند گفت.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی حرف های زیادی برای عرصه بین المللی دارد که حتما باید منطق و استدلال و چارچوب های علمی را رعایت کنیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: به دنبال جلب مشارکت حداکثری نخبگان علمی کشورمان برای مشارکت در همایش بین المللی افول آمریکا هستیم.

رضایی در پایان گفت: مباحث داخلی اخیر در آمریکا با کالبد شکافی علمی استخراج شده و تفاوت های جنبش اخیر را با جنبش های قبلی استحصال کرده ایم ضمن اینکه شعار های مردم آمریکا و مطالبات آن ها هم کاملا معین است.

در این نشست اساتید و نمایندگانی از مؤسسه فرهنگی مطالعات و تحقیقات بین المللی ابرار معاصر تهران، دانشگاه اصفهان، مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری، پژوهشکده مطالعات راهبردی، دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت خارجه، مباحث، نظرات و پیشنهادات خود را برای برپایی این همایش بیان کردند.

همایش بین المللی افول آمریکا فرایند گذشته و تحولات آینده قرار است 11 آبان برگزار شود.

کهن پارس: کهن پارس | مجله همه پارسی زبان های دنیا

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 1006

به "محسن رضایی: مبارزه جمهوری اسلامی با آمریکا تمدنی و علمی است، نسبت به تحولات آمریکا نمی توانیم بدون ایده باشیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محسن رضایی: مبارزه جمهوری اسلامی با آمریکا تمدنی و علمی است، نسبت به تحولات آمریکا نمی توانیم بدون ایده باشیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید