محور مقاومت همانند دفاع مقدس نیازمند پژوهش است

به گزارش هدا بلاگ، به گزارش خبرنگاران ، سردار علی محمد نائینی؛ مشاور فرمانده کل سپاه و رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در دومین جلسه شورای راهبردی دومین دوسالانه انتخاب آثار برتر مدافعان حرم، جایزه سردار شهید حاج حسین همدانی که با حضور دبیران اجرایی و علمی جشنواره، مسئولان کمیته های تخصصی و دیگر نهادها و سازمان های عضو شورا در سالن جلسات مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس برگزار گردید، اظهار کرد: الگوی اقدامات و پژوهش های اجرا شده در حوزه هشت سال دفاع مقدس همانند توضیح عملیات ها، تهیه شناسنامه یگان ها، اطلس نبردها باید در حوزه جبهه و محور مقاومت هم عملیاتی گردد.

محور مقاومت همانند دفاع مقدس نیازمند پژوهش است

وی با اشاره به اهمیت برگزاری دوسالانه انتخاب آثار برتر مدافعان حرم با موضوع سردار شهید حسین همدانی، اضافه کرد: برگزاری چنین جشنواره هایی باید منجر به شناسایی تمامی آثار منتشر شده در حوزه جغرافیایی این رویداد مهم و ارزشمند گردد که می تواند زمینه را برای انجام پروژه های مهم و اثرگذار فرهنگی در حوزه مدافعان حرم فراهم کند.

در ادامه این جلسه، حسن علایی فعال؛ دبیر اجرایی این دوسالانه توضیحاتی را درباره موضوعات آثار قابل آنالیز در این دوسالانه، زمان برگزاری دوسالانه (سه مقطع اطلاع رسانی، ارزیابی آثار و اعلان نتایج نهائی آثار)، گروه های داوری و ... ارائه داد.

بعلاوه هریک از اعضا، ضمن ارائه گزارش از اقدامات صورت گرفته درباره کمیته و شورای مربوط به خود، به بیان دیدگاه ها و پیشنهاد های خود در زمینه اجرای هرچه بهتر این دوسالانه پرداختند.

آنالیز موضوعات دوسالانه، توجه به بُعد بین المللی دوسالانه و لزوم توجه به آثار منطقه ای و بین المللی درباره شهدای مدافع حرم، اندازه و نحوه جمع آوری آثار، تبلیغات و اطلاع رسانی صورت گرفته در زمینه جشنواره، ازجمله مهم ترین موضوعات و پیشنهاد های مطرح شده در این جلسه بود.

در سرانجام مقرر شد به منظور هماهنگی و انسجام هرچه بهتر و بیشتر نهادها و سازمان های عضو شورای راهبردی این دوسالانه، جلسات شورا هر دو هفته یک بار با حضور تمامی اعضاء برگزار گردد.

مراسم اختتامیه این دوسالانه و تجلیل از آثار برتر، اواسط مهرماه امسال و همزمان با ایام شهادت سردار شهید حاج حسین همدانی، قافله سالار شهدای مدافع حرم برگزار خواهد شد.

آژانس دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 3153

به "محور مقاومت همانند دفاع مقدس نیازمند پژوهش است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محور مقاومت همانند دفاع مقدس نیازمند پژوهش است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید