مقابله با موشک های مافوق صوت به کمک هوش مصنوعی

به گزارش هدا بلاگ، نیروی دریایی ارتش انگلیس قصد دارد از هوش مصنوعی برای مقابله با حملات موشکی مافوق صوت استفاده کند. این کار اولین بار در جریان رزمایش های دریایی اجرا شده است.

مقابله با موشک های مافوق صوت به کمک هوش مصنوعی

در جریان برگزاری تمرین های نظامی سپر نیرومند ناتو، نیروی دریایی انگلیس از این فناوری تازه رونمایی کرده است. این مانورهای نظامی با مشارکت 10 کشور، 15 کشتی، دهها هواپیما و حدود 3300 نفر اجرا شده است. تمرین های نظامی مذکور در سواحل اسکاتلند و نروژ اجرا شده و هدف از این کار شناسایی، ردیابی و مقابله با موشک های مافوق صوت و هم بالستیک بوده است.

موشک های مافوق صوت که سریع تر از سرعت صوت و در نزدیکی آب دریا حرکت می کنند به سختی قابل شناسایی هستند و مختل کردن عملکرد آنها مستلزم محاسبه سریع و تصمیم گیری آنی است. اگر این موشک ها در فاصله 1500 متری هدف شناسایی نشوند، نابودی آنها بسیار سخت خواهد بود. همچنین شناسایی و مقابله با این موشک ها مستلزم تحلیل و بررسی حجم زیادی داده با سرعت بالا است.

استفاده از هوش مصنوعی در این فرایند باعث می شود بتوان انبوه داده ها را با سرعت بالایی تحلیل کرد و الگوهای ضروری را استخراج کرد.

متخصصان آزمایشگاه دی اس تی ال وزارت دفاع انگلیس با همکاری شرکت های Roke، CGI، BAE Systems توانسته اند سیستم هوش مصنوعی ابداع کنند که توانسته دو نوع موشک مافوق صوت به نام های اچ ام اس دراگون و اچ ام اس لنکستر را شناسایی کند. انتظار می رود با پیشرفت این سیستم توانایی آن برای شناسایی همزمان موشک های مافوق صوت بیشتر شود.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 29 تیر 1400 بروزرسانی: 29 تیر 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 3035

به "مقابله با موشک های مافوق صوت به کمک هوش مصنوعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقابله با موشک های مافوق صوت به کمک هوش مصنوعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید