پیرمردی با ریه آهنی

به گزارش هدا بلاگ، حدود هشت دهه قبل بیماری فلج اطفال در آمریکا نیز همچون بسیاری از دیگر منطقه ها دنیا، همه گیری یافت. یکی از قربانیان این بیماری مهلک، پال الکساندر بود. او که حالا پیرمردی 70 ساله است، توانسته است با استفاده از یک دستگاه ویژه به نام ریه آهنی و با تکیه بر اراده قوی خود، به دستاورد های قابل توجهی دست یابد.

پیرمردی با ریه آهنی

به گزارش خبرنگاران، پال الکساندر فقط قادر به تکان دادن سر خودش است. او یکی از آخرین افرادی در دنیا است که هنوز در ریه آهنی زندگی می نماید. ریه آهنی در واقع نوعی محفظه فلزی است که فرد مبتلا به فلج اطفال در داخل آن قرار می گیرد تا بواسطه آن، فشار هوا تغییر کند و درنتیجه به تنفس فرد بیمار یاری گردد. همین ساز و کار عامل زنده ماندن این افراد بوده است.

پال الکساندر 70 سال است که در این خانه آهنی زندگی می نماید و از همین طریق زنده مانده است. پال در سال 1952 به بیماری فلج اطفال مبتلا شد و از ناحیه گردن به پایین، فلج شد. او در آن موقع شش سال سن داشت. یکی از پزشکان به پال گفته بود که اگر بتواند برای مدت سه دقیقه به تنهایی نفس بکشد و زنده بماند، برای او یک حیوان خانگی خواهد خرید.

پال توانست خودش را به سختی با شرایط ریه آهنی منطبق کند و به نفس کشیدن ادامه دهد. او در نهایت توانست ساعاتی در روز از هوای آزاد هم تنفس کند. درنتیجه، او توانست در طول روز از لانه آهنی خود خارج گردد و به زندگی عادی بپردازد و شب ها بار دیگر به ریه آهنی بازگردد. او باوجود فلج بودن از ناحیه گردن به پایین، توانست به دستاورد هایی برسد که تصور نمی شد. او توانست به دانشکده حقوق برود و وکیل گردد و 30 سال وکالت کند. او کتابی درباره زندگینامه شخصی خودش نوشته است.

پال برای نوشتن از دهان خود و قلم استفاده می نماید و حالا از همین طریق تایپ می نماید. او حالا سرگرم نوشتن کتاب دوم خودش است. او می گوید محدودیت ها برایش مانع نبوده است و باید به زندگی ادامه داد.

منبع: فرارو
انتشار: 11 تیر 1401 بروزرسانی: 11 تیر 1401 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 3510

به "پیرمردی با ریه آهنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیرمردی با ریه آهنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید