کردستان عراق ، اظهارات کم سابقه یک عضو مجلس محلی علیه حکام اقلیم

به گزارش هدا بلاگ، یک عضو مجلس اقلیم کردستان عراق در اظهاراتی کم سابقه خواستار آن شده است که با فروپاشی تشکیلات اقلیم، زمینه برای کنترل و مدیریت منابع درآمدی از سوی دولت مرکزی عراق و بهره مندی مردم کُرد از حقوق اولیه خود فراهم شود.

کردستان عراق ، اظهارات کم سابقه یک عضو مجلس محلی علیه حکام اقلیم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سوران عمر عضو فراکسیون جماعت اسلامی در مجلس محلی کردستان عراق اعلام کرده است که 29 سال است با نام اقلیم و سیاست مستقل سازی اقتصاد، دزدانی پرورش یافته اند که اکنون زندگی اکراد عراقی را تهدید می کنند. آنهایی که در قالب هیئت های کُردی به بغداد می فرایند و در راستای حفظ تاج و تخت خود و تخصیص بودجه دست به هر کاری می زنند، نباید از سوی مردم پذیرفته شوند، لازم می دانیم که حقوق کارمندان کُرد از سوی دولت مرکزی عراق پرداخت شود و منابع درآمدی اقلیم نیز از سوی بغداد کنترل و مدیریت شود، این اطمینان وجود دارد که به اندازه مسئولان اقلیم از این درآمدها دزدی نخواهند کرد و چنین ظلمی نیز از سوی دولت مرکزی عراق علیه ملت ما وجود نخواهد داشت.

وی در ادامه اعلام کرده است که جنگ داخلی، ترور، شکنجه، زندان های مخفی، سرنوشت نامعلوم شمار زیادی از مردم، دزدی و غارت درآمدهای ملت، گرسنه سازی، کشتن معترضان، ثروتمند شدن عده ای از مسئولان، ظلم و ستم بیش از حد، فقر مطلق مردم، بیکاری، دو اداره ای در اقلیم کردستان، جداسازی اقلیم به شیوه نظامی، دو نیروی امنیتی، دو نیروی پیشمرگه، دو نهاد اطلاعاتی، دو طرز تفکر، شکست اقلیم در موضوعات اقتصادی از مهمترین نتایج حکومت کُردی در اقلیم کردستان است.

سوران عمر گفته است: با چنین تصویر ناخوشایندی از اقلیم، حاکمیت دزد و مافیا مشاهده می شود، آنهایی که اگر اقلیم کردستان نبود سرنوشت دیگری داشتند، پس از 29 سال مردم درخواست پرداخت حقوق خود را دارند که بودجه ای برای آن موجود نیست، آیا زمان آن نرسیده است که با هدف برون رفت از این شرایط اسفبار مافیایی، خود را نجات دهیم و به عُمر چنین حاکمیتی انتها دهیم؟

این عضو مجلس کردستان عراق در ادامه گفته است: اگر با تظاهرات و اعتراض عمومی تغییری حاصل نمی شود در راستای فروپاشی اقلیمی فعالیت کنیم که به دوزخ اکراد عراقی تبدیل شده است، زمانیکه اقلیم سقوط کند جایی برای رئیس، نخست وزیر و مجلس باقی نخواهد ماند، استانداری و شوراهای استانی باقی خواهند ماند و مردم درخواست می کنند که به مانند دیگر استان های عراق حقوق و امتیازات آنان داده شود.

سوران عمر گفته است: می گویند تشکیلات اقلیم حقی است که در قانون اساسی عراق آمده است، تمامی حقوق ما را محقق کنید اقلیم را از ما بگیرید تا از این به بعد ستمی به نام رئیس اقلیم و نخست وزیر و حاکمیت بی اراده آنها ادامه نداشته باشد، نفرت بر آنهایی که 29 سال است در اقلیم کردستان به استعمار مردم مشغولند، زنده باد آنهایی که می توانند معیشت مردم را تامین کنند.

این چهره معترض اقلیم کردستان عراق همچنین گفته است که تشکیلات اقلیم به ضامن بقای حکام این منطقه تبدیل شده است، به زعم آنان این تشکیلات قابل فروپاشی نیست و آنها مادام العمر در قدرت خواهند ماند. آنهایی که بر اساس منش ملی گرایانه از اقلیم کردستان حرف می زنند لازم است مواردی از برکات این تشکیلات را برای مردم عادی تشریح کنند تا مردم پس از 29 سال به دروغ های شما باور داشته باشند.

.

آژانس دور زمین: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 988

به "کردستان عراق ، اظهارات کم سابقه یک عضو مجلس محلی علیه حکام اقلیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کردستان عراق ، اظهارات کم سابقه یک عضو مجلس محلی علیه حکام اقلیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید