کرونا در کویت اذان را هم تغییر داد!

به گزارش هدا بلاگ، ایسنا نوشت: در پی متوقف شدن برپایی نماز آدینه در کویت، مؤذن های این کشور به هنگام اقامه اذان از مردم این کشور می خواهند نمازشان را در خانه به جای آورند.

کرونا در کویت اذان را هم تغییر داد!

روزنامه اخبارالیوم، کاربران در شبکه های مجازی فیلمی را از موذن کویتی منتشر کردند که در حال اقامه اذان نماز آدینه در یکی از مساجد این کشور است. قسمت جالب توجه این ویدئو آنجاست که موذن به جای گفتن حی علی الصلاة، حی علی الفلاح عبارت صلوا فی بیوتکم، ألا صلوا فی بیوتکم (در خانه هایتان نماز بگزارید) را تکرار می نماید.

وزارت اوقاف کویت روز آدینه در بیانیه ای اعلام نموده بود، طبق دستورالعمل های بهداشتی و فتوای هیئت فتوای وزارت اوقاف، اقامه خطبه و نماز آدینه تا اطلاع ثانوی متوقف می گردد و همه نماز ظهر را در خانه های خود به جای آورند.

همچنین نیروهای امنیتی کویت در خیابان های نزدیک دریا در حال گشت زنی بوده و نسبت به هرگونه تجمع افراد در دریا هشدار می دهند. مقامات کویت نیز برای متفرق کردن تجمعات و ممانعت از شیوع کرونا از پهپادهای گویا استفاده می نمایند.

وزارت بهداشت کویت روز آدینه از ثبت 20 مورد جدید مبتلا به کروناویروس اطلاع داد و به این ترتیب شمار مبتلایان به کرونا در این کشور به 100 تن می رسد.

همچنین احمد المنظری، مدیر منطقه ای سازمان بهداشت جهانی در خاورمیانه گفت، ویروس کرونا همه گیر شده و نیازمند کوشش جمعی و به کارگیری اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با این ویروس است.

وی در پیامی به کشورهای خاورمیانه گفت، این کشورها باید به عنوان دولت و جامعه واحد برای مقابله با کرونا همکاری نمایند.

المنظری با بیان اینکه باید مکانیزمی ویژه ضمن حمایت از بیمارستان ها برای پذیرش هر مورد مشکوک به کرونا احیا گردد، در ادامه خواهان حفاظت از تیم پزشکی برای تضمین تداوم ارائه خدمات پزشکی شد و بر اهمیت کاهش تحمعات غیرضروری به منظور جلوگیری از انتقال کرونا تأکید کرد.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 13 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 13 اردیبهشت 1399 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 286

به "کرونا در کویت اذان را هم تغییر داد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در کویت اذان را هم تغییر داد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید