کشتی فرنگی قهرمانی دنیا، تاریخ سازی علی اکبر یوسفی با طلا تکمیل شد، طلای سنگین وزن دنیا بر سینه دلاور ایرانی

به گزارش هدا بلاگ، علی اکبر یوسفی با شکست حریفی از روسیه، کشتی فرنگی ایران را برای اولین بار صاحب مدال طلای سنگین وزن قهرمانی دنیا کرد.

کشتی فرنگی قهرمانی دنیا، تاریخ سازی علی اکبر یوسفی با طلا تکمیل شد، طلای سنگین وزن دنیا بر سینه دلاور ایرانی

به گزارش خبرنگاران، روز آدینه در رقابت های وزن 130 کیلوگرم کشتی فرنگی قهرمانی دنیا، علی اکبر یوسفی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 6 بر یک داوید اوواسپیان از ارمنستان را مغلوب کرد و به یک چهارم نهایی راه یافت. او در این مرحله با نتیجه 2 بر یک اسکار مارویک از نروژ را از پیشِ رو برداشت و راهی نیمه نهایی شد.

فرنگی کار سنگین وزن کشورمان در نیمه نهایی با نتیجه 2 بر یک از سد یاسمانی آکوستا فرناندز دارنده مدال برنز دنیا از شیلی گذشت و به فینال راه یافت. در مبارزه فینال هم یوسفی با نتیجه 5 بر یک از سد زورابی گدخوری دارنده مدال برنز اروپا از روسیه گذشت و به مدال طلای سنگین وزن رسید.

تا پیش از این مدال برنز بشیر باباجانزاده تنها مدال سنگین وزن تاریخ کشتی فرنگی ایران در مسابقات دنیای بود و یوسفی با صعود به فینال تاریخ سازی کرد، تاریخ سازی او البته با طلای دنیا تکمیل شد.

پیش از یوسفی، محمدهادی ساروی با شکست حریف مجارستانی صاحب مدال طلای وزن 97 کیلوگرم شده بود.

شب گذشته هم محمدعلی گرایی در 77 کیلوگرم و پژمان پشتام در 82 کیلوگرم تیم ملی فرنگی ایران را صاحب مدال برنز دنیا نموده بودند. امروز هم میثم دلخانی و محمدرضا گرایی به فینال اوزان 63 و 67 کیلوگرم رسیدند.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 آبان 1400 بروزرسانی: 4 آبان 1400 گردآورنده: hodablog.ir شناسه مطلب: 3263

به "کشتی فرنگی قهرمانی دنیا، تاریخ سازی علی اکبر یوسفی با طلا تکمیل شد، طلای سنگین وزن دنیا بر سینه دلاور ایرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشتی فرنگی قهرمانی دنیا، تاریخ سازی علی اکبر یوسفی با طلا تکمیل شد، طلای سنگین وزن دنیا بر سینه دلاور ایرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید